Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Komunisti, neoliberalisti, isti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.208
[Glavni forum] Tema: Komunisti, neoliberalisti, isti
[#2607479] 13.07.16 15:49 · odgovor na: jeanmark (#2607437)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 13.07.2016 15:59
[jeanmark]
> pazi, perpetuals... anglezi so jim rekli consols...
>
> zdaj ti reces: ne se zajebavat, v cem je fora obveznice *brez zapadlosti*, ki ima donos nula ali minus?
>
> in jaz ti odgovorim: a zdaj sem pa jaz kriv, poglej trende in premisli, kaj bi rekel, ce bi ti kdo recimo 8 let nazaj sugeriral, da bo tretjina mase svetovnih drzavnih obveznic kotirala z negativnim donosom

Ampak pri obveznici z negativnim donosom imaš prihodnji denarni tok. Pri perpetuals... pa ne. Zdej, če so pa res obstajale perpetuals z 0 ali celo negativnim donosom, potem pa ...
o tem ravno govorim... da slisi se wtf, ampak kaj si lahko danes zamislis taksnega, da lahko glede na izkusnje o spremembah v zadnjem desetletju kategoricno reces ma neee, to je pa res cist kuku in nemogoce?

pojem euthanasia of the rentier poznas? pogooglaj, pa se par odstavkov tam okoli zraven vzemi, pa glej datum in ne se apriori ustrasit domene :P www.marxists.org/ref...y/ch24.htm

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2607479

Strani: 1

jeanmark sporočil: 2.903
[Glavni forum] Tema: Komunisti, neoliberalisti, isti
[#2607531] 13.07.16 20:02 · odgovor na: crt (#2607479)
Odgovori   +    0
o tem ravno govorim... da slisi se wtf, ampak kaj si lahko danes zamislis taksnega, da lahko glede na izkusnje o spremembah v zadnjem desetletju kategoricno reces ma neee, to je pa res cist kuku in nemogoce?
Ok. Seveda ni nič nemogoče, in če že dolgoročno se vse pogliha (in smo vsi mrtvi) imaš še vedno lahko obdobja "neracionalnosti", ki po stari navadi presežejo pa točno vsa pričakovanja in še nekaj dodajo za bonus zraven.
pojem euthanasia of the rentier poznas? pogooglaj, pa se par odstavkov tam okoli zraven vzemi, pa glej datum in ne se apriori ustrasit domene :P www.marxists.org/ref...y/ch24.htm
Zanimiv del. In ja, marsikaj tega lahko tudi opazimo. Malček mi sicer ne gre v račun z tistim govorom o denarju iz Atlas Shrugged. Če kapital ni vreden nič, potem delo ni vredno nič. Kar seveda lahko čisto lepo funkcionira. Nekak zadnjih 2000 let sicer nekako velja prepričanje, da je za odhod v raj potrebno najprej umreti, ampak hej, kdo pa sem jaz, da bi dvomil v takšne lepe rešitve.

Ampak s tem ta debata iz ekonomskih ved prehaja v metafizične. Saj ne, da bi se štel za strokovnjaka prvih, ampak še manj pa za drugih.

In mimogrede, izgleda da je svet šele iz Sveta na Kanalu A izvedel za Mramorjev odstop. www.investing.com/ra...bond-yield

Strani: 1