Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Za toliko se vam bo povečala plača ...

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Glavni forum] Tema: Za toliko se vam bo povečala plača ...
[#2607315] 13.07.16 06:09 · odgovor na: sopranos (#2607312)
Odgovori   +    52
Jaz kot direktor malega podjetja bom komaj obliznil (s spodnjega dela), tole 34% dohodninko stopnjo. Mogoče bom na letni ravni dobil kakih 10€ neto več v žep. Moji zaposleni ne bodo imeli NITI te sreče.

Bomo pa vsekakor v celoti deležni 19% davka na dobiček naše firme.

BDW naša firma ima AAA boniteto, trenutno niti centa kredita pri katerikoli banki, vsako let pridelamo cca 30.000€ BILANČNEGA dobička, ki večinoma ostane v firmi, da s izboljšujemo konkurenčnost (ali pa ne poslabšamo) na trgu.

PS, Lahko si bi začeli izplačevat višje plače, ampak, bi tvegali, da nas nasljednja kriza ali kak večji neplačan posel pomede s trga.

PPS Lahko je biti javni sektor, ki z ničemer ne odgovarja in ničesar ne tvega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2607315

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Za toliko se vam bo povečala plača ...
[#2607317] 13.07.16 06:27 · odgovor na: 0513ANITO (#2607315)
Odgovori   +    24
[0513ANITO]
Jaz kot direktor malega podjetja bom komaj obliznil (s spodnjega dela), tole 34% dohodninko stopnjo. Mogoče bom na letni ravni dobil kakih 10€ neto več v žep. Moji zaposleni ne bodo imeli NITI te sreče.

Bomo pa vsekakor v celoti deležni 19% davka na dobiček naše firme.

BDW naša firma ima AAA boniteto, trenutno niti centa kredita pri katerikoli banki, vsako let pridelamo cca 30.000€ BILANČNEGA dobička, ki večinoma ostane v firmi, da s izboljšujemo konkurenčnost (ali pa ne poslabšamo) na trgu.

PS, Lahko si bi začeli izplačevat višje plače, ampak, bi tvegali, da nas nasljednja kriza ali kak večji neplačan posel pomede s trga.

PPS Lahko je biti javni sektor, ki z ničemer ne odgovarja in ničesar ne tvega.
Hecno je, da potem prorežimska trobila kot je recimo Dnevnik, napišejo, da se bo razbremenil nižji in srednji razred.

Hkrati pa 80+% Slovencev nima tako vosikih dohodkov, da bi imeli kakšne otipljive koristi od teh sprememb.

Kot si lepo napisal, davek na dobiče bo pa veljal za vse. No, za javni sektor ne, ker tam se vedno porabi več kot se z davki pobere ljudem.
crt sporočil: 27.212
[Glavni forum] Tema: Za toliko se vam bo povečala plača ...
[#2607320] 13.07.16 06:43 · odgovor na: 0513ANITO (#2607315)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: crt 13.07.2016 06:49
[0513ANITO]
Jaz kot direktor malega podjetja bom komaj obliznil (s spodnjega dela), tole 34% dohodninko stopnjo. Mogoče bom na letni ravni dobil kakih 10€ neto več v žep. Moji zaposleni ne bodo imeli NITI te sreče.
Bomo pa vsekakor v celoti deležni 19% davka na dobiček naše firme.
ja, stvar je v bistvu izvedena kot transfer znotraj zasebnega sektorja... ali mogoce celo neto gledano iz njega v javnega :)

za zaposlene pa bo se najvec efekta iz zdaj tako kot regres obravnavane 13. place.
Endimion sporočil: 10.338
[Glavni forum] Tema: Za toliko se vam bo povečala plača ...
[#2618543] 27.09.16 18:17 · odgovor na: 0513ANITO (#2607315)
Odgovori   +    0
Veš. Lepo je ko preberem da ustvarjaš. Ampak pri 30 jurjih čistega po ddpo je v bistvu razlika:

Zdaj:
30.000 po davkih (83% osnove ker je DDPO 17%)
Dobiček pred davki: 30.000/0.83=36.145€

Po novem:
DDPO 19%: Dobiček po DDPO = 36.145 * 0,81 = 29.277€

Razlika je 723€, oziroma 60,25€ mesečno če rečeva da bi višji znesek plačeval v obliki akontacije.

Skratka menim da to ne more bit postavka ki te kot podjetnika lahko zadavi.

Ker govoriš o bilančnem dobičku, ki je sicer postavka v Bilanci stanja ne pa o tekočem dobičku (to je moja predpostavka), ne morem nič sodit. Ne poveš namreč o kolikšnem obsegu poslovanja govorimo. Je to milijon dva ali 10? Podobno je z velikostjo kapitala in/ali obveznostmi, ter premoženjem. Podatkov si dal premalo da bi lahko rekli karkoli. Moj foter pridela okoli 10 jurjev dobička po bilanci sam, pa je non stop brez dnara :) Ker praviš da ste 3A ocenjeni tudi težav s plačevanjem obveznosti ne more bit. Skratka likvidnost ni težava. Torej te tudi teh 700 na let ne bo ubilo.

Da pa dam tvojo številko v kontekst. Firma kjer zdaj delam je vaš letni dobiček po davkih, zbila za nakup računalnikov... V 3 mesecih...

Vaš letni dobiček po davkih je v bistvu strošek dela enega inženirja (zaposliš še enega pa si na nuli).

Strani: 1