Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.948
[Glavni forum] Tema: Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?
[#2606533] 08.07.16 11:19 · odgovor na: bc123a (#2606419)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.07.2016 11:22
[bc123a]
> [najobj]
> ... ja, in ? ... jebiga, za mene pa ni normalno, da se bo moral Slovenec najprej naučiti angleško, če bo hotel študirat na univerzah v Sloveniji,

A res? To je pa zelo zahojena logika. Po moje bi moral znati anglesko, ze ko se vpise na faks, tudi ce bi bil studij v slovenscini.

> > > P.S.: če imajo v Nemčiji, Franciji, Italiji, Španiji in vseh ostalih neangleško govorečih državah EU uzakonjen(!) študij v angleškem jeziku,

Kaksen uzakonjen? Saj ni treba, v sloveniji je EKSPLICITNO PREPOVEDAN.

Razumes? Nic ni treba nemcem uzakonjati, ker nimajo predpisano da se sme predavati samo v nemscini.

Skratka, v sloveniji bi ven slo butasto dolocilo, da sme biti studij samo v slovenscini.

Tipicen ozkogledni pogled, pa kaj mislis da je cel svet taka hiperregulirana kloaka kot je slovenija?
... OK, sicer res ne vem - bom pa povprašal - če so predavanja v angleščini v Sloveniji res prepovedana, ker če niso zapovedana, ne pomeni da so prepovedana, sploh ker se spomnim nekaj (opcijskih) predavanj v angleščini v času mojega študija, pa smo takrat v Jugi menda bili še za železno zaveso ...

P.S.: ko si glih pri nujnem znanju angleščine (zakaj samo angleščina ?), sem že napisal, da je velika razlika med potrebnim znanjem angleščine za življenje in potrebnim znanjem angleščine za kvaliteten študij, sploh pa ne vem, kaj bi z angleščino, če pa bi po koncu študija delal v Nemčiji ali v Avstriji, da niti ne govorim o Italiji, kjer o angleščini nimajo pojma, ali pa o Franciji, kjer angleščino celo sovražijo ... jebiga, lahko ti zdaj mojemu mnenju rečeš zahojenost, jaz pač temu rečem praktičnost, ker v praksi uzakonjen študij v angleščini pomeni, da moraš za tistih nekaj v Slovenijo zalutalih študentov zagotoviti in plačati(!) predavatelje v dveh jezikih, če seveda res ne misliš, da bi morali tudi Slovenci na slovenskih univerzah študirati izključno v angleškem jeziku, ker bodo tako menda več znali ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2606533

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?
[#2606553] 08.07.16 12:02 · odgovor na: najobj (#2606533)
Odgovori   +    3
[najobj]
... OK, sicer res ne vem - bom pa povprašal - če so predavanja v angleščini v Sloveniji res prepovedana, ker če niso zapovedana, ne pomeni da so prepovedana, sploh ker se spomnim nekaj (opcijskih) predavanj v angleščini v času mojega študija, pa smo takrat v Jugi menda bili še za železno zaveso ...
Takrat ni bilo se "potratinega" zakona "o uradni rabi slovenscine", ki eksplicitno prepoveduje kombinacijo, ko bi slovenski profesor predaval slovenskim studentom v anglescini (tudi ce so med slusatelji tujci).

P.S.: ko si glih pri nujnem znanju angleščine (zakaj samo angleščina ?), sem že napisal, da je velika razlika med potrebnim znanjem angleščine za življenje in potrebnim znanjem angleščine za kvaliteten študij, sploh pa ne vem, kaj bi z angleščino, če pa bi po koncu študija delal v Nemčiji ali v Avstriji, da niti ne govorim o Italiji, kjer o angleščini nimajo pojma, ali pa o Franciji, kjer angleščino celo sovražijo ... jebiga, lahko ti zdaj mojemu mnenju rečeš zahojenost, jaz pač temu rečem praktičnost, ker v praksi uzakonjen študij v angleščini pomeni, da moraš za tistih nekaj v Slovenijo zalutalih študentov zagotoviti in plačati(!) predavatelje v dveh jezikih, če seveda res ne misliš, da bi morali tudi Slovenci na slovenskih univerzah študirati izključno v angleškem jeziku, ker bodo tako menda več znali ...
Prvic, nikjer ne gre za celoten studij v anglescini. Sedaj je zadeva prepovedana. Seveda je absurd dvakratno placati, zato pa se univerza boli da bi ne bila prepovedana kombinacija, ko bi nekaj predmetov v studiju bilo v anglescini, in bi jih lahko vpisali tudi tuji studenti.

Glede dela pa je tako: v velikih multinacionalkah je defacto uradni jezik anglescina, ne glede na lokacijo podjetja. Ce bos sel kot inzenir delat v vasico 10 kilometrov severno od avstrijske meje, pa bodo seveda hoteli znanje nemscine.

Ampak prakticno vsa tehnicna literatura je v anglescini, tako da ce te bo zaposlil vaski podjetnik 10 kilometrov cez mejo v avstriji, bo se vedno verjetno pricakoval da bos znal brati anglesko (in nemsko) tehnicno dokumentacijo, ki je ne bos obvladal samo z osnovnosolsko anglescino, ampak rabis tudi inzenirsko znanje jezika.

Strani: 1