Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih
[#2606101] 06.07.16 14:47 · odgovor na: pobalin (#2606082)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [vickibedi]
> Če hočete postati časopis z resnejšimi finančnimi in ekonomski temami (za nišno populacijo naročnikov), potem morate nujno delati na višji kvaliteti člankov. Ta je žal prenizka, še lektorsko nedodelana, to vam ljudje na forumu trobijo že ves čas. Če hočete postati rumeno-zelena solata za širše mase in forumska izdivjalnica, (kar je tudi možna strategija), pa morate nujno znižat ceno (tako za enih 5 krat po mojem mnenju).

Meni se zdi, da hočejo rumeno-zeleno solato drago prodajati nišni populaciji s (pre)več denarja. Ali bo ta solata z določeno uredniško usmeritvijo ovoj za razne kongresno-akademske in druge mreženjsko-vanity evente in vsebine ali pa bo to samo njihov dressing, bomo že videli.
Meni se prav to zdi zgrešena strategija. Seveda, če je ta produkt v resnici pretežno tisti od katerega živijo. Ker pa vemo, da trg navsezadnje nagradi ali kaznuje ustreznost strategije, se strinjam da bo čas pokazal vse... Razen če zviti Frankl ne koristi solatnega dresinga samo za zunanjo fasado, dejanski denarni tok pa prihaja še od drugod.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2606101

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih
[#2606125] 06.07.16 15:46 · odgovor na: anon-204390 (#2606101)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Meni se prav to zdi zgrešena strategija.
Meni tudi, če gledam kot zastonjkar in potencialni naročnik, torej izključno iz osebnih ineteresov. :-)
Seveda, če je ta produkt v resnici pretežno tisti od katerega živijo. Ker pa vemo, da trg navsezadnje nagradi ali kaznuje ustreznost strategije, se strinjam da bo čas pokazal vse...
Trg že desetletja globalno nagrajuje posrano in postano mk-hrano, lepljivo vzkipljivo rjavo brozgo in tabloide na sami meji odvratnosti, pa bo najbrž tudi to.
Razen če zviti Frankl ne koristi solatnega dresinga samo za zunanjo fasado, dejanski denarni tok pa prihaja še od drugod.
Malo dvomim. Prej bi rekel, da hodi okrog po deželi kot prijazni stric, ki brusi sladke besede po ustih in manj zadovoljnim razlaga, da vsebina Financ tudi po njegovem okusu ni ravno super, ampak merde, c'est la vie, tako je treba, ker je to ventil za množice, ker prinaša branost, ki je potem zanimiva za oglaševalce in "partnerje" prilog in portalov. ;-)
Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih
[#2606134] 06.07.16 16:16 · odgovor na: anon-204390 (#2606101)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
Meni se prav to zdi zgrešena strategija. Seveda, če je ta produkt v resnici pretežno tisti od katerega živijo.
Finance niso profitabilne, niti se ne računa, da bi pomembneje postale (podobno je z vsemi časopisi v skupini). Cilj je, da se dela vsaj z nulo, profit pa na ostlih projektih, ki pa so večinoma možni zaradi brand/marketing kanala Financ. Tudi delež Financ v prihodkih je vedno manjši, drugo leto najbrž že na 50%.

Strani: 1