Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.948
[Glavni forum] Tema: Zakaj se bojimo predavanj v angleščini?
[#2605619] 04.07.16 09:58 · odgovor na: anon-317028 (#2605558)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 04.07.2016 10:06
[FIN-311684]
Morali bi odpraviti nesmiselne predpise o nekakšni zaščiti (terorju?) slovenskega jezika, ki vsiljujejo, da firma podjetja mora biti v slovenskem jeziku. Izbira firme, fantazijskega imena naj bo popolnoma prepuščena ustanoviteljem in če želijo v firmi črke x, y, w ali q naj jih imajo. Zakaj se bojimo tujih črk v imenih družb, ki jih je Ljubljana polna? Zaščito slovenskega jezika je potrebno omejiti le na dvojezične kraje, ki jih ščitijo mednarodne pogodbe.
... čuj, meni se sicer tiste kvote (= zaslužek SAZAS-a in pooblaščenih slovenskih izvajalcev) slovenske muzike (= angleško besedilo slovenskih izvajalcev) zdijo nadvse butaste, definitivno pa ne vem, komu kurcu na čast je treba spreminjat zakon, da se naj v slovenskih šolah predava v tujih (zakaj samo v angleščini ?) jezikih, če pa noben zakon že danes tujim predavateljem tega ne prepoveduje ... khmm, sploh pa me zanima, kdo bo prišel v Slovenijo predavat v tujem jeziku in kateri tuji študenti bodo samo zato prišli v Slovenijo študirat, če zdaj pozabim na to, zakaj bi moral jaz tuje predavatelje tujim študentom pri nas plačevat ...