Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih
[#2605340] 02.07.16 20:57 · odgovor na: pobalin (#2604971)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [Gustl]
> Recimo naši Bonnieri so povsem na svoje stroške šli leta 1989 razvijat prostotržni kapitalizem in demokracijo na Baltik, ki se je še vedno dušil pod Sovjetskim škornjem.
> Takrat so ustanovili estonski sestrski časopis Aripaev ( www.aripaev.ee/ ), ki so ga tiskali v Stockholmu in vsak dan z ladjo prepeljali v Tallinn, kjer so ga skrivaj razdeljevali, bil je brezplačnik, brez oglasov. Danes je Aripaev ena najuspešnejših firm v skupini.

So to naredili tudi zato, ker so hoteli prehiteti Fince, ki so Estoncem sicer geografsko in jezikovno bližji?

Če poskušam dodati k zanimivi debati še nekaj opažanj...

Bild.de je z adblockerjem nedosegljiv. Naprej te spusti, če izklopiš blokado ali pa če plačaš naročnino na BildSmart, ki je 1,99€ na mesec ali 19,99€ na leto.

NYT je (mogoče izbranim) registrirancem zadnji teden ali dva ponujal poseben deal po 1,10€ na teden. Samo lenoba in bolestno zabijanje časa na tem forumu sta mi preprečila, da bi se naročil. Škoda, ker bi se tako najbrž znebili enega gnjavatorja.

Praviš:

> Nas posel ni, da ljudje berejo. Saj nismo Adria Airways, ki je tu zato, da se ljudje lahko vozijo in ne zaradi dobicka (tajnikarizem:)

Razumem, da gre za skrajni sakrazem, ker je Tajnikar dal tako lepo iztočnico, žal pa je v njem tudi kar nekaj resnice. Tako mnenje sem si ustvaril na podlagi večletnega branja na finance.si in občasnega tudi na papirju.

Po tej (sarkastični) filozofiji je že kar preveč, če preberem naslov in slabe tri vrstice (10% od celega) Petrinega članka o zaslužkih s kontejnerji na poti od Kopra do Hodoša. Zakaj potem pet žetonov? Zakaj sploh naročnina?

Po moji pameti so finance.si kot medij razklane na pol, med profil brezplačnika, od katerega jasno ne moreš pričakovati novinarstva ampak samo filanje "vsebin", in profil časnika z "uredniško politiko" z vedno ožjim horizontom, da o globini ne govorim. Ko gre predvsem za kruh, je brezveze filozofirati o poslanstvu, ni pa brezveze ocenjevati vrednosti produkta z njegovo ceno. In vaš medijski produkt po moje ne opravičuje svoje cene.

Kako vam kljub vsemu uspe furati naprej, je vaša vegeta (mala tajna velikih majstora). Npr. jaz dobim izpuščaj, ko pri vas preberem pavšalen napad na (upravičene ali ne) pogodbe v dobičkonosni državni Luki Koper, zraven pa oglasni "članek" bankrotirane MLM v lasti države, ki s tem oglasom garant ne bo dobila nobenega novega industrijskega posla na trgu in tudi ne dobrega strateškega investitorja, zato ima najbrž samo neko skrito notranje manežersko-politično ozadje.

Hočem reči, da mi je v poplavi internetnih novičkarjev, reciklatorjev itn. za plačevanje naročnine najbolj pomemben kriterij kredibilnost, strokovna globina in ideološka širina medija, ne pa količina ponujenega šodra.

God save your and all other salaries, God save us all press. :-)
Dobra.