Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.206
Zadnja sprememba: crt 01.07.2016 15:06
[pklada]
> [republican]
> A se zajebavaš? Znanec iz Bosne mi je pred časom povedal, da do zadnjega ni verjel, da se bodo miroljubni sosedje in prijatelji začeli klati med sabo.
> A ti si lepo predvidel klavnico v Bosni?

Ja, sem. Leta 90/91 sem bil v JNA. Sem spal z municijo, ko se tvoj znanec iz Bosne do zadnjega ni zavedal, da se bodo klali.

So pa bili na sloh Bosanci (Muslimani) bili zelo naivni. So mi v vojski razlagali, kaj se gremo mi Slovenci. Oni so dobri sa svima (mislil je Srbe in Hrvate). Njim se neče ništa dogodit.
Pa sem jim rekel, da če Hrvati mahajo z Ustaši, Srbi pa s četniki na Hrvaškem, bodo to slej ko prej počeli tudi v Bosni.
oba govorita o tem, da bosanci do zadnjega niso verjeli, in tudi moja izkusnja je taka - klicem v banja luko po padcu vukovarja in mi tamkajsnji muslimani recejo: neee, sve je ok, sve ce to armija da sredi. ki je pravkar sredila vukovar. in potem je sredila se njih.

lahko da so ljudje v nekem delu glave razumeli, da bo tako. ampak niso psiholosko mogli tega verejt, ker je bilo pregrozno. in potem je itak bilo grozno, verjeli ali ne.

te druzine zdaj vec ni. stara sta mrtva, mladi so se raztepli po svetu. en dan bodo imeli svoje druzine, kjerkoli ze so. nova generacija bo gor zrasla v usa, kanadi, juzni afriki, ne vem. a je zanjo neto vse skupaj dobro, slabo? ... ka te vem cuj.