Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

LanaD sporočil: 181
Ja, v bistvu to piše v raziskavi.. vabljeni k branju: www.oecd.org/skills/piaac/
Sicer pa je pet stopenj pismenosti, kaj pomeni prva in kaj peta, piše v članku.

Zanimivo je predvsem, kako pri drugih radi vidimo funkcionalno nepismenost, sami pa morda ne znamo niti brat, kje je potem šele funkcionalna nepismenost.

Pa lep pozdrav!

Lana

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2604224

Strani: 1

anon-198677 sporočil: 345
Hvala. Sem zelo na hitro pogledal vsebino in načelno je stvar dobro mišljena. Se mi pa poraja pomislek, namreč nekdo lahko ta vprašalnik opravi odlično, denimo diplomant FDV fakultete, potem pa ne zna zamenjati gume na avtu ali skuhati kosila. Reference pa ima lahko odlične. Recimo, da sem jaz zaposlovalec. Seveda me zanimajo splošni podatki o izobrazbi v neki deželi, kjer želim zaposlovati (kar je verjetno smisel takšne baze podatkov), ampak v principu me zanima samo eno. Najti pridnega in sposobnega delavca za področje, ki ga bo pokrival.

Ne zanima me toliko delavčeva splošna izobrazba, niti toliko spolna ali verska usmerjenost (čeprav je oboje lahko v določenih poklicih pomembno ali odločilno), niti ne želim preveč sposobnega človeka, ker takšni prej ali slej gredo na svoje, temveč me zanima zanesljivost, zvestoba podjetju, poštenost, profesionalnost skratka. Veščine in znanja se je možno tudi priučiti. V bistvu so najbolj pomembne življenske navade človeka, saj te razkrivajo njegovo identiteto-karakter. Moje skromno mnenje.

Lp.

Strani: 1