Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1670 sporočil: 14.712
[Endimion]
> [najobj]
> > [Endimion]
> > Janša ni lih kriv.
> >
> > Ampak če sem si sposodil zunaj 100 jurjev in potem kupil avto v Sloveniji sem državi plačal 20 jurjev davka. Ki bazira na sposojenem denarju.
> >
> > In to je dajalo lažno sliko uspeha javnih financ. In Janša je to vedel ali pa ni vedel. Če je vedel pa ni nič naredil je to bol kurc. Če pa ni vedel pol je pa sploh kurc...
>
> ... OK, če je Janša vedel, pa ni nič naredil, je to res bol kurc, ampak ker danes ve, pa na to še vedno drka, je zato še večji kurc ...


Pisalo se je leto 2004. Ves svet je začel drkati. Oni z bolj stoječimi so tudi malo fukali.

Mi smo ravno prileteli na ta swinger party pa bi bli tut radi malo fukali, če pa ne fukali pa vsaj mal drkali. A kaj ko nam kurc ni stal.

In smo šli po viagro. Seveda so nam ostali sodelujoči posodli da smo kupli pilule. Kar naenkrat lej slovenskega pokončneža. Otepač ko Rocco Sifredi. Pa smo lepo tudi mi mal drkali mal fukali. Bine Igor Boško so fejst omočili svoja orodja so pa tudi orenk viagro papali. Janez gleda svojo javnofinančno batino pa se čudi kak mu je lepo rasel s 7% letno..

No in leta 2009 je zmanjkalo viagre. Ne sam da ni blo za kupit. Oni swingerji s katerimi smo ga skup orgijali so hteli dnar met za ono kar smo prej tablet nakupili. Naši prej stoječi curaklji so lepo uplahnili, in stojijo lih toliko kot so pred telovadbo z mamilami.

Država pa je vmes ravnala kot skrbna mama, nam pokrila naše skupne pufe za naše viagre, mi pa smo bili vmes na odvajalni terapiji. Seveda se čuti odtegnitveni sindrom. A nekako smo se bolj ali manj viagre odvadili.

In kdo je winner cele zgodbe? Samo prodajalci viagre...

Lah se smeješ ampak to se nam je zgodilo...


Pred kakim letom me je dober frend zvlekel v nek slačibar v Lj. Jaz sem sprašil 140€ ki sem jih stlačil za gate onim plesalkam.. On je imel do pol 6 zjutraj vse kartice v limitu. Mislim da je spičkal 3900€. In reakcija naslednji dan? "Pizda čist sem brez denarja. Ampak žur je bil pa dober"
Odlično spisano*****

Tole bi morali objaviti na prvi strani Financ.
Edino kar bi še moral pripisati je to, da jih je nekaj(recimo Gaspari) opozarjalo kam to pelje pa so ga raje po hitrem postopku zamenjali.
Glavni problem pa je, da so žrli viagro in fukali samo nekateri, najebali smo pa vsi.

P.S. upam, da si ga za 140 evrov vsaj namočil in ne samo gledal.
Štir jurje na noč pa sploh ne vem kako lahko kdo spička.
Toliko v eni noči ne moreš na spiti, ne pokaditi, ne posnifati in ne pofukati....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2602807

Strani: 1

anon-43949 sporočil: 4.362
[Maj]
> [Endimion]
> > [najobj]
> > > [Endimion]
> > > Janša ni lih kriv.
> > >
> > > Ampak če sem si sposodil zunaj 100 jurjev in potem kupil avto v Sloveniji sem državi plačal 20 jurjev davka. Ki bazira na sposojenem denarju.
> > >
> > > In to je dajalo lažno sliko uspeha javnih financ. In Janša je to vedel ali pa ni vedel. Če je vedel pa ni nič naredil je to bol kurc. Če pa ni vedel pol je pa sploh kurc...
> >
> > ... OK, če je Janša vedel, pa ni nič naredil, je to res bol kurc, ampak ker danes ve, pa na to še vedno drka, je zato še večji kurc ...
>
>
> Pisalo se je leto 2004. Ves svet je začel drkati. Oni z bolj stoječimi so tudi malo fukali.
>
> Mi smo ravno prileteli na ta swinger party pa bi bli tut radi malo fukali, če pa ne fukali pa vsaj mal drkali. A kaj ko nam kurc ni stal.
>
> In smo šli po viagro. Seveda so nam ostali sodelujoči posodli da smo kupli pilule. Kar naenkrat lej slovenskega pokončneža. Otepač ko Rocco Sifredi. Pa smo lepo tudi mi mal drkali mal fukali. Bine Igor Boško so fejst omočili svoja orodja so pa tudi orenk viagro papali. Janez gleda svojo javnofinančno batino pa se čudi kak mu je lepo rasel s 7% letno..
>
> No in leta 2009 je zmanjkalo viagre. Ne sam da ni blo za kupit. Oni swingerji s katerimi smo ga skup orgijali so hteli dnar met za ono kar smo prej tablet nakupili. Naši prej stoječi curaklji so lepo uplahnili, in stojijo lih toliko kot so pred telovadbo z mamilami.
>
> Država pa je vmes ravnala kot skrbna mama, nam pokrila naše skupne pufe za naše viagre, mi pa smo bili vmes na odvajalni terapiji. Seveda se čuti odtegnitveni sindrom. A nekako smo se bolj ali manj viagre odvadili.
>
> In kdo je winner cele zgodbe? Samo prodajalci viagre...
>
> Lah se smeješ ampak to se nam je zgodilo...
>
>
> Pred kakim letom me je dober frend zvlekel v nek slačibar v Lj. Jaz sem sprašil 140€ ki sem jih stlačil za gate onim plesalkam.. On je imel do pol 6 zjutraj vse kartice v limitu. Mislim da je spičkal 3900€. In reakcija naslednji dan? "Pizda čist sem brez denarja. Ampak žur je bil pa dober"

Odlično spisano*****

Tole bi morali objaviti na prvi strani Financ.
Edino kar bi še moral pripisati je to, da jih je nekaj(recimo Gaspari) opozarjalo kam to pelje pa so ga raje po hitrem postopku zamenjali.
Glavni problem pa je, da so žrli viagro in fukali samo nekateri, najebali smo pa vsi.

P.S. upam, da si ga za 140 evrov vsaj namočil in ne samo gledal.
Štir jurje na noč pa sploh ne vem kako lahko kdo spička.
Toliko v eni noči ne moreš na spiti, ne pokaditi, ne posnifati in ne pofukati....

Kako imenitno ste prostaški!
Kaj in kako delate pod kovtrom, finančnega človeštva menda ne zanima, vsaj mene ne, za javnost pa le ohranite malo bolj dostojen jezik, madona!
depersin sporočil: 10.224
[Maj]
Glavni problem pa je, da so žrli viagro in fukali samo nekateri, najebali smo pa vsi.
Že samo to, da vem, da si ti najebal, me spravi v dobro voljo.
Endimion sporočil: 10.358
Bolje pozno kot nikoli.

Ja drkali so v prvi vrsti res le eni. A od tega smo dejansko meli korist vsi.

Poglej. Ko je Bine kupil Merkur od obstoječih lastnikov, so le-ti dobli nek denar. Ki so ga strošili.

Leta 2004 je bilo v gradbeništvu zaposlenih okoli 60.000 ljudi. Leta 2008 95.0000. Ti so dobli neke plače in plačevali davke in prispevke. In kupovali reči. Ki jih sicer ne bi, ker ne bi imeli s čim.

Ko na tako majhen prostor kot je Slovenija, pade 16 milijard denarja, se to vedno pozna. Bdp ti fantastično rase, javno finančni prihodki rasejo, za socialo rabiš dat manj... Vse skup izgleda bistveno lepše kot v resnici je.

Ker bazira na sposojenem denarju. In naše banke, ki so sodelovale skup z vsemi ostalimi v swinganju so skozi krizo mukoma vrnile ono kar so si prej zunaj sposodile. In dale našim odjemalcem viagre.

Skratka šlo je za kolektivno "blaznost". Onih 16 milijard ni bila akumulacija slovenske ekonomije. Bil je puf.

In po dobri zabavi vedno glava boli. To je to.

Odgovornost Janeza Janše kot predsednika vlade takrat? Težko rečeš da je odgovoren. Ne za iluzorni kao uspeh ne za potop potem. Vse kar trdim je da bi kot CEO te države takrat moral vedet, da JF uspeh, ki si ga seveda lahko pripiše, saj se je zgodil v obdobju njegovega mandata, ni posledica ekonomske politike njegove vlade, ampak celokupnega pufanja.

A če prav pomisliš, v bistvu politično gledano kaj dosti izbire ni imel. Kriza je v Slovenijo poknila že leta 2007. Za leto 2007 je bilo celokupno pobranega manj DDPO ja kot leto poprej. Pomeni da je bilo dobičkov že manj. A to se je videlo šele v aprilu 2008 (poračun akontacije DDPO). Ko je že laufala volilna kampanija. Dal je še bonbon javnemu sektorju preko enotnega plačnega sistema. Ki je vsekal po pahorjevi vladi. Podoben bonbon je bila ukinitev davka na plačilno listo. Zelo dober in smiselen ukrep. A pobiral ga je ves svoj mandat. Ukinitev je spet veljala od 2009 naprej. Leta 2008 je njegova vlada prestavila lastništvo avtocest iz RS na DARS. Samo tako je DARS lahko od EIB dobil kredite z državnim jamstvom za dokončanje AC križa.... In tri leta kasneje so svečeniki SDS pa še kdo tulili da je treba DARS privatizirat (a.k.a. Prodat tujcem)

JJ je imel srečo da je njegov mandat padel v čas swinger party-a. Ki se ni dogajal samo v Sloveniji. In po mojem zelo veliko srečo da je volitve leta 2008 pušnil. Če je bla razlog Afera Patria, se lahko onim, ki so mu jo bili naštelali lepo zahvali. Ker je vse skup kar je dal čez zarad nje, DEMO napram onemu kar bi se z njim in stranko SDS zgodilo, če bi takrat volitve bili zmagali. Ker bi se kriza zgodila pa če je za krmilom Peter ali Pavel, bi fall-out požgal in njega kot politika in njegovo stranko do gležnjev.

In če že verniki zganjajo demagogijo... Se pardoniram, nekateri od vernilov zganjajo demagogijo, jo pa dajmo. Slovenija že 8 kvartalov beleži eno najvišjih rasti BDP v EU. Vseskozi med 2 in 3% q/q. Če je po nekaterih "bioloških" raziskavah to posledica ekonomske politike oblasti, potem moramo Bratuškovi in Cerarju ploskati. A to bi šlo? BDP raste, brezposelnost se znižuje, zaposlenost raste, in plače se tudi v realnem sektorju počasi višajo. A za to pa politika nima zaslug? Ne? A med leti 2004 in 2008 je pa imela? Pa za eksplozijo in požar med 2009 in 2013 tudi? Mimogrede, leta 2013, ko je spet vladal JJ smo imeli majhen upad BDP. Kako to??? Ob tem silnem ekonomskem geniju.

Se strinjam z JJ da so nam bili "ugrabili" državo. A tu se moje strinjanje konča. Ker se ne morem znebit občutka, da je edini razlog za Janezovo jezo pravzaprav obžalovanje, da so za krmilom (formalno in neformalno) "njihovi", ne pa "njegovi". Črt lepo pove, da imam na izbiro samo drek na eni in sranje na drugi strani. Ker vsebinsko razlike ne vidim.

Slovenija ne bi bla nobena Švica pa če bi ji vladal kdorkoli. Zgodovinsko gledano nimamo predispozicij za kaj takega. Švica ima za sabo stoletja samostojnosti. Slovenija dobrih 15 let (članstvo v EU in EUR coni ni samostojnost). Slovenija nikoli ni imela svoke vladajoče kaste. Never. Imela je svoje lokalne šefe, ki pa so bili podaniki nekemu drugemu kralju in cesarju. In to ni posledica 45 let komunizma... To je posledica 800 let podložništva. Za hlapce rojeni je rekel Cankar. Prav je imel....

Strani: 1