Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.836
[hocevarb]
Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke. V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.

V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.
Evo Borut, da nerediva rezime.

Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).

Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2600789

Strani: 1

anon-116402 sporočil: 4.340
[0513ANITO]
> [hocevarb]
> Opravičujem se za kratko informacijo, za prevajanje povzetka študije pa mi je žal zmanjakalo časa. Osnovna informacija je namreč še zelo sveža, zdelo pa se mi je pomembno, da objavim vsaj osnovne podatke. V članku sem zato dodal link na povzetek študije v Science. Prepričan sem, da bodo v prihodnjih dneh sledila poglobljena poročila o študiji.
>
> V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.

Evo Borut, da nerediva rezime.

Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).

Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.
In kakšna bo neto energijska bilanca, če boš premog pokuril, potem pa z zajetim CO2 naredil premog? Po mojem močno pozitivna, če bodo "filtre za CO2" delali taki šalabajzarji, kot naše ceste. Če pa ne bomo imeli take sreče in se bo praktično ves CO2 pretvarjal nazaj v premog, pa ne vem...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[0513ANITO]
> [hocevarb]
> >
> V osnovi pa kot laik razumem postopek tako, da je treba izbrati prave kamnine, dodati vodo in še nekatere snovi. V pravilni kombinaciji pride so strjevanja ogljika.

Evo Borut, da nerediva rezime.

Znanstveniki so se torej odločili, da bodo delali "Man made" Premog (Kolm po domače).

Zdaj rabimo še rudarje, ki ga bodo šli nazaj zakopavat v zemljo.
Ja, ta je dobra. Krog je zaprt: najprej izkopljejo premog, potem ga uplinijo, nato pa ga vrnejo pod zemljo in v trdno stanje.

Strani: 1