Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593144] 21.04.16 16:23 · odgovor na: 0329Softb (#2593076)
Odgovori   +    0
[0329Softb]
Sam se s tem sploh ne strinjam. Mislim, da je mnogo prenizka dejansko dosežena pokojninska doba ob upokojitvi. Zgolj cca 25% trenutnih upokojencev (nimam linka do potrditve tega podatka, ujel sem ga nekje po TVju) je ob svoji upokojitvi doseglo "polno" delovno dobo, ob upoštevanju, da so se nekateri, še danes živi upokojenci, na "polno" upokojevali zgolj s 30 leti pokojninske dobe.
Drzi, kot tudi sam ugotavljas, je problem dejanska delovna doba (ze matematicno gledano ne mores delati 30 let, potem pa pricakovati 30 let penzije).

Je pa tudi res, kot tudi ti ugotavljas, da je v sloveniji to v glavnem korelirano: premladi upokojenci ponavadi nimajo tudi dovolj delovne dobe (glede na pricakovano zivljensko dobo). Razen izjem, mislim da je bil problem z nekimi siviljami kaksno leto nazaj, ki so dejansko sle delat zelo mlade, naklepale 40 let delovne dobe, v penzijo pa ne bi mogle iti, ker so se premlade. Ampak kolikor jaz vem, je to bolj izjema kot pravilo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2593144

Strani: 1

0329Softb sporočil: 3.757
[Glavni forum] Tema: Vselej isti fičo
[#2593158] 21.04.16 17:20 · odgovor na: bc123a (#2593144)
Odgovori   +    3
Razen izjem, mislim da je bil problem z nekimi siviljami kaksno leto nazaj, ki so dejansko sle delat zelo mlade, naklepale 40 let delovne dobe, v penzijo pa ne bi mogle iti, ker so se premlade. Ampak kolikor jaz vem, je to bolj izjema kot pravilo.
Res je. Populacija, ki je začela delati pred dopolnjenim 18 letom je preteklost. Danes se morda eden na tisoč (1/1000) zaposli pred 18 letom in tak navadno ne opravlja drugega kot fizično delo, ki ga bi, roko na srce, po 60tem tako ne zmogel več.
S takimi bo (bi bilo) po 60tem letu samo sranje. Zdravnik, bolniška, dva dni v službi, zdravnik, bolniška, itd. Skratka, še en udarec, za že tako zelo obremenjeno gospodarstvo, več.

Strani: 1