Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Kaos na Brniku. Kje je Adriina flota?
[#2581284] 12.02.16 16:48 · odgovor na: anon-187668 (#2581248)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 12.02.2016 16:53
[menim]
Definicija ameriškega ekonomista Michaela Tannerja se mi zdi ustrezna. Rekel je, da so v socialni državi podjetja, bolnice in šole v privatni lasti, delničarski lasti. O Sloveniji in socialni državi pa je izjavil tole: "V Sloveniji imate bolj socializem kot socialno državo."
Ti ne veš, kakšen lep primer si dal za tisto, kar poskuša razložiti Endimion. Navedel si en stavek ameriškega raziskovalca in si izbral ravno takšnega, ki etiketira brez kakršnihkoli argumentov. Siol je lani objavil intervju s tem človekom, pri katerem so poskrbeli za provokativen naslov (za plenjenje klikov) in ga takoj uravnotežili s podnaslovom, ki je sicer populističen, a vsaj odpira prostor za debato.
Skrbi me revščina, za neenakost pa mi je vseeno. Če bi vsakomur v Sloveniji podvojili dohodek, bi bili manj enaki. Pomislite pa, koliko revnih ne bi bilo več revnih.
Sicer pa Tanner očitno sploh ni ekonomist, kar se mu pogosto pripisuje. Je aktivist in po izobrazbi anglist (kot tukaj cenjeni liberalni kolumnist Rok Novak) z diplomo Norwich University – The Military College of Vermont. Najbrž zaradi tega nikjer ni navedena njegova izobrazba ampak samo položaj raziskovalca pri CATO. Anglistika je za pisca knjig in pamfletov morda celo bolj uporabna od ekonomije, če gre bolj za dokazovanje in utrjevanje kot za raziskovalno preverjanje nekega prepričanja.