Zasebnost
14 min
Prek razpisa po tri tisoč evrov za podjetnice na začetku poslovne poti
15 min
Kako bodo podnebne spremembe podražile vaše zavarovanje
45 min
Kakšno startup okolje načrtujejo na gospodarskem ministrstvu do leta 2030
46 min
Pri Oplu še vedno odločeni za električni prehod 1
59 min
Tovarna olja Gea: lani z izgubo, kaj pa letos?
1 ura
V LTH Castings so bili v minulih dneh tarča kibernetskega napada
1 ura
Omejitve pri Airbnbju: ljubljanski župan Janković trenutno ne vidi razlogov za njihovo omilitev
2 uri
Kako visoko je šla na dražbi cena apartmaja v Ankaranu
4 ure
Marcel Fratzscher, DIW: Nemčija naložbeno podhranjena, ECB zamuja z rezi v obrestne mere 1
4 ure
Rzentarzewska, Erste Group: Do konca leta lahko pričakujemo tri reze obrestnih mer
4 ure
Biden močno zvišal carine na "strateške" kitajske izdelke in surovine
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Nastaja priročnik tehnologij za precizno kmetijstvo
5 ur
Bayer v prvem četrtletju odpustil 1.500 ljudi 1
5 ur
Kitajski Shein je uspešen pri prodaji poceni oblačil, borznega pristana pa kar ne najde
5 ur
Cene bencina in dizla naj bi se po novem določale na štiri tedne
5 ur
Podjetja lahko pridobijo vavčer za področje intelektualne lastnine
7 ur
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
8 ur
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
8 ur
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.834
[MarijanMacek]
Ko prebiram tele, eden bolj butast kot drug, me popade groza kakšen poden od homo sapiensa (mislečega človeka) se oglaša po forumih. Mesto kot urbana celota mora biti enotno urejeno, pa ne samo Ljubljana, in pri tem nima osebno župan nobene veze. In uvedba daljinskega ogrevanja je ena od svetlih točk Ljubljane, še vedno je najcenejši vir toplote daleč naokoli in ne mi nakladat, da so toplotne črpalke bolj učinkovite kot uporaba odpadne toplote v TET.
O obvezni priključitvi na plin bi se dalo razpravljati, zato od vseh teh penastih komentatorjev pričakujem, da začnejo akcija za uvedbo greznic namesto kanalizacije v urbaniziranih naseljih. Razmere so namreč nekako zelo podobne v odnosu individualno:kolektivnemu namreč. Greznice so nedvomno cenejše kot kanalizacija in eni občinski ali Jankovičevi bandi ne bi bilo potrebno plačevati za priključitev na kanalizacijo in kasnejše stroške. Za stranske efekte jih pa tako in tako ne briga, kot tudi ne pri TČ.
Evo se poseben odgovor na temo Jankovićeve Greznice.

Z VO-KO (del mestnega cveta Javnih podjetij), imamo pri nas doma podpisano pogodbo in v celoti plačan prisepevek za izgradnjo kanalizacije od leta 2003. Rok za ozvedbo je bil 3 leta. Danes smo leta 2016. O izgradnji kanalizacije v našem kraju pa ne duha ne sluha. Sposobni so bili pokasirat denar, izvedba pogodbenih obveznosti se jim pa gladko jebe.

Zato se moram jaz danes ukvarjat s praznjenjem greznice in plačevati usluge praznjenja taistemiu podjetju, ki mi ne izvede priključka.

Toliko na temo greznice. Analiza daljinskega ogrevanja še pride na vrsto.