Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Nova24tv zbrala za manj kot milijon evrov kapitala

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Gustl]
> [sopranos]
> Čeprav ne vem, zakaj bi laufali trije portali, demokracija, reporter in nova24tv? Ker se jim že sedaj vsebine podvajajo. Tukaj jim manjkajo še kakšne nepolitične vsebine, da se naredi portal bolj zanimiv in narediti morajo vsaj določeno razlikovanje med vsemi temi portali. Bolj bodo morali dodelati medsebojne vloge. Recimo en bolj strankarsko navijaški medij, en manj z manj politike in več ostalimi vsebinami in tretji bolj poglobljen, z več mednarodne politike. Nekje več teksta, drugje več video vsebin, na tretjem več slik. Da pa bo nekdo obiskoval tri portale in trikrat prebral članek na isto vižo, je pa kar malo težko verjeti. Vprašanje je tudi, ali imajo dovolj ljudi, da vse to furajo. Meni se zdi, da jim jih že sedaj manjka in da pravzaprav ista ekipa fura vse tri portale. Manjka jim profesionalnih ljudi, ki bi pisali nepolitične članke. Na Reporterju vsaj malo ločujejo med komentarjem in novico, na nova24tv je pa vse pomešano.

Ne spremljam sicer Reporterja in Demokracije, sem pa tja zalutam k njim in nikoli nisem dobil občutka, da bi se sploh šli spletni medij. Bolj podaljšek printu, ni videti neke strategije (ali pa je samo jaz ne vidim od zunaj, tudi možno).

Pri Nova24tv.si je vseeno videti, da niso samo podaljšek drugega medija. Po dosegu so tudi že ujeli Reporter:

www.similarweb.com/w...eporter.si

..in prehiteli Demokracijo

www.similarweb.com/w...kracija.si

Ampak kot sem že pisal, jahajo na trenutnem valu strahu - če jih sedaj odprem, vidim na prvi strani 9 člankov, 8 in anketa jih je na temo beguncu/islam/terorizem. Nisem pa čist prepričan, da je to vzdržno, strah vedno pojenja. Kaj pa pol?
Ja, imaš prav. Ampak ko primerjaš vsebino je kar precej podobna. Ja, Reporter je delujoč medij, zato članki na spletu niso celi. Po drugi strani imata pa tako reporter kot nova24tv tak obupen dizajn, da je to kar težko gledati. Tako kot tudi kakšna RT.com. Obup od obupa. Pa imajo ogromno denarja.

Ampak če ni v prvem planu zaslužek, ampak so druge zadeve, potem se to definitivno pozna. Vedno moro biti na prvem mestu denar, vse ostalo je lahko za zraven in v funkciji oz. podpori prvega. In nikoli to drugo ne sme biti takšno, da znižuje prihodke/dobiček.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2565704

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.630
[sopranos]
Po drugi strani imata pa tako reporter kot nova24tv tak obupen dizajn, da je to kar težko gledati. Tako kot tudi kakšna RT.com. Obup od obupa. Pa imajo ogromno denarja.
Dizajn je stvar okusa, enemu je všeč nekaj, drugemu drugo, mnenja o tem niti niso važna. Važno je, ali deluje ali ne, torej predvsem po številkah ocenjuješ, ali je dizajn OK ali ne.

Tile dve strani vedno pokažem za primer, ko kdo govori o slabem dizajnu:

- najbolj obiskana medijska spletna stran na svetu: www.dailymail.co.uk/...index.html

- ena najbolj profitabilnih medijskih strani na svetu: www.vg.no/


Lepi, ne? :)

Strani: 1