Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Nova24tv zbrala za manj kot milijon evrov kapitala

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[bc123a]
> [Gustl]
> Nova24 se je tega že lotila, kar zganjajo z antimigracijo in antiislamom, je precej na prvo žogo. Seveda bodo dobili trg, hkrati si pa potencialnega močno manjšajo (nekakšna stalna bolezen tudi SDS sicer).

Za razliko od ostalih stvari tu nimajo konkurence, ker prakticno vsi ostali veliki mediji so na drugi strani (kvazinovicarskih portalov ali blogov ne stejem).

Tako da priloznost so zaenkrat izkoristili brez strela v nogo, kar je, glede na to da je zraven SDS, ze cudez :)

Se pa vidi, da je po napadih tudi politika zacela obracati coln, in z njo mediji - kar naenkrat ni vec steklega norenja o sovraznem govoru, ki smo ga bili prica pred napadi. S tem dobiva nova24 konkurenco, in tu se lahko zacnejo problemi, ker bo morala biti vedno bolj skrajna - tam pa se hitro zacne trzni prostor oziti.

V sloveniji je ziher 50% ali pa se precej vec populacije, ki se ne strinja s pozicijo mainstream medijev do islama in migracije, in ce Nova24 dobi samo pol tega je to totalen coup, o katerem niso mogli niti sanjati pred zacetkom begunske krize.

Kot pravim, ce pa se mainstream zacne tja obracati bo pa kriza, takrat se bo pa res zgodilo to, kar pravis. Ampak zaenkrat so kvecjemu dobivali odmevnost.
Govoriš na pamet ali spremljaš, kakšne stvari objavljajo? :)

Tu ne gre za pro et cotra. Oni ne, da so contra, oni ne, da se ukvarjajo z vprašanjem, problemtiko. Oni so...eee... forum.finance.si/?m=...054&single

Meni izgleda, kot da je nekdo zadolžen za brskanje po youtube in skrajno desničarskih portalih in iskati neumnosti "ki dokazujejo in prikazujejo pravo resnico".

Skratka ne gre za "mi smo pa proti migraciji, islamizaciji, tu so naši argumenti, kakšnikoli že so". Gre za igranje na čustva (ja vem, cmeravci in oh in sploh dobrotniki na drugi strani se tudi to gredo).

Kar ne dvomim, da je trenutno všeč Google Analyticsu, ali je dovolj za biznis, pa nisem prepričan.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2565573

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Gustl]
Govoriš na pamet ali spremljaš, kakšne stvari objavljajo? :)
Nekaj spremljam, ampak jih ne berem redno (e.g. ne hodim na njihov portal), samo ce dobim po drugem kanalu kak link.
Tu ne gre za pro et cotra. Oni ne, da so contra, oni ne, da se ukvarjajo z vprašanjem, problemtiko. Oni so...eee... forum.finance.si/?m=...054&single
No, to prinasa obisk, vsaj v tem casu.
Meni izgleda, kot da je nekdo zadolžen za brskanje po youtube in skrajno desničarskih portalih in iskati neumnosti "ki dokazujejo in prikazujejo pravo resnico".
Tega obcutka (se) nisem dobil, res pa je da sem po moje videl manj kot 5% clankov.
Skratka ne gre za "mi smo pa proti migraciji, islamizaciji, tu so naši argumenti, kakšnikoli že so". Gre za igranje na čustva (ja vem, cmeravci in oh in sploh dobrotniki na drugi strani se tudi to gredo).
Saj zato. Folk ima poln kurac. Saj svedi tudi ne marajo Svedskih Demokratov, a jih bo veliko volilo to stranko samo zaradi tega, ker jim je dost mainstream politike, ki vsa trobi v isti rog.

Na slovenski (pa i sire) medijski sceni je trenutno isto. Napises clanek proti migrantom, ki nima nobenih pametnih argumentov, pa bos imel enako branost, kot ce bi napisal clanek poln dobrih argumentov. Ker bralci so pac tisti folk, ki popizdeva nad mainstream mediji in ta skupina se je v zadnjih 3 mesecih zelo zelo povecala, drugega ventila pa nima, se posebej ob lovu na carovnice po forumih in facebooku.

To je komot lahko prehodni pojav, a ce se medij na tem postavi na noge, je pac cisto vseeno. Ves, tako kot ko jaz pravim da so doloceni biznisi debilni in mi vsi zabrusite, da to pa ni vazno, vazno je da se denar sluzi, tudi ce je jasno, da bo tak biznis cez 2 leti crknil :)
Kar ne dvomim, da je trenutno všeč Google Analyticsu, ali je dovolj za biznis, pa nisem prepričan.
Kot sem ze rekel, odvisno od konkurence. Recimo, ce Simona Toplak pobegne iz hladilnika in spet napise kaksno kolumno tipa "hocem crnca" bodo na novi24 ful zadovoljni, ker bodo jezni bralci sli pac malo vec k njim brat. Ce bo pa steinbuch lahko mirno pisal o problemih migracij in pozival k zajezitvi, bo pa nova24 imela pac upad bralcev.

Strani: 1