Zasebnost

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Popravila

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-126428 sporočil: 319
[Servis] Tema: Popravila
[#256038] 30.05.08 13:58 · odgovor na: anon-1670 (#179296)
Odgovori   +    0
evo maj, jaz sem na istem, očitno celo na slabšem, saj tudi, če sem na forumu, ne dobim odgovora.če slučajno dobiš ta odgovor od mene, mi prosim javi, če se je slučajno do zdaj kaj spremenilo.

hvala in lp

Neposredni odgovori na sporočilo št. 256038

Strani: 1

crt sporočil: 27.256
[Servis] Tema: Popravila
[#256074] 30.05.08 14:47 · odgovor na: anon-126428 (#256038)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 30.05.2008 14:48

majk je napisal(a):
evo maj, jaz sem na istem, očitno celo na slabšem, saj tudi, če sem na forumu, ne dobim odgovora.
zadeva vsakic, ko pride na vrsto tvoj interval za preverjanje in posiljanje, pregleda tvojo vrsto kandidatov.

pri tem pogleda, a je katero od sporocil, o katerih te namerava obvestiti, taksno, da si vmes tkoaltko ze obiskal tisto temo (kasneje od tega, ko je bilo napisano).

ce je tako, te o tistem sporocilu NE obvesti in samo oznaci (interno), da si to tkoaltko ze videl.

po moje - sodec po vpogledu v loge, v tvoje nastavitve glede obvescanja in v stanje, katera sporocila so odgovori na tvoja in kdaj so nastala - je to vir tvojega cudenja.

po moje je tak nacin delovanja nekoliko motec zato, ker potem clovek ni ziher, a je vse dobil ali ne, ker nima pregleda na pamet (ker si valjda ne zapisuje, kdaj je nekaj ze pogledal). po drugi strani bi pa tudi znal kdo pogledati obratno in se razpizdil, ej zakaj me pa obvesca o tem, saj to sem ze sam pogledal. malo smotano je tu bit tehtnica.

* * *

pa se malo konteksta...

dva programerja lahko imata popolnoma razlicne poglede na isti problem in naredita cisto razlicno resitev. mene ni bilo zraven od jeseni 2003 do jeseni 2007. vmes je forum (koda) bil vrzen stran in v celoti zamenjan in kolega, ki je to pocel, je imel tako razlicen pristop od mojega, kot se le da.

pa to ne pomeni, da je ziher en carski in en zanic, ampak predvsem pomeni, da je dokaj zajebano tako stvar nadaljevat, ne da bi po moznosti naredil vec skode kot koristi, ker prckas po kodi, ki ti po konceptu in izvedbi ni blizu.

moji posegi v kodo foruma so povecini ravnanje tistega, kar je posevno, ne da bi pri tem zadevo v celoti nadomestil z novo. zakaj - zato, ker je tole en tak godawful dinozaver in delam po principu predvsem ne kaj se dodatno zjebat. :)

v kolikor se izkaze, da nekaj pa nikakor ne funkcionira, naceloma nimam zadrzkov vreci stran in nadomestiti z novo kodo. vendar

a) tipicno to pomeni ornk poglabljanje v vse, na kar bi to lahko vplivalo, te sovisnosti pa so za moje pojme en tak unholy mess

b) poraba casa in pozornosti je torej precejsnja

c) sraufanje foruma financ nikakor ni moja edina dejavnost

d) temu primerno mora biti korist, ki naj bi jo pridobili, res lepa (torej stvar dela bistveno drugace, bistveno boljse in za bistveno vec uporabnikov kot par ali par deset)
anon-1670 sporočil: 14.712
[Servis] Tema: Popravila
[#256393] 31.05.08 12:47 · odgovor na: anon-126428 (#256038)
Odgovori   +    0

majk je napisal(a):
evo maj, jaz sem na istem, očitno celo na slabšem, saj tudi, če sem na forumu, ne dobim odgovora.če slučajno dobiš ta odgovor od mene, mi prosim javi, če se je slučajno do zdaj kaj spremenilo.

hvala in lp
Ojla, skoraj soimenjak;)

Odkar je Črt pred kakšnim tednom obveščanje popravil meni obveščanje, (za razliko od prej), vedno dela(vsaj občutek imam tak).

Sedaj je v bistvu edini problem le še to, da je včasih kakšna tema nadpopularna in potem dobim stokrat enako  sporočilo, da je v moji priljubljeni temi novo sporočilo.
Pa še tu je zanimivo, da pri nekaterih temah dobim, da imam 4 nova sporočila, pri nekaterih temah pa mi vedno za vsako sporočilo pošlje nov email???

Ampak od viška glava ne boli in mnogo raje vidim, da je tako kot pa tisto popolnoma neuporabno obveščanje od prej, ko si dobil obvestilo le če si imel odprto stran Financ.

P.S.: Pri kolesarjenju pa ti svetujem, da kupiš podloženo prevleko za sedež in je zadeva z ritjo 95% boljša;)

Lp

Strani: 1