Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Blondinka, okolju bolj prijazna kot uporabniku

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Avto] Tema: Blondinka, okolju bolj prijazna kot uporabniku
[#2552348] 28.09.15 11:51 · odgovor na: novica (#2552327)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 28.09.2015 11:53
[novica]
indikatorji in lučke so tako na škatli, ki je na kablu (pojma nimam, kako se ji reče, zgleda kot malo večji adapter za laptop), kot tudi v avtu na armaturni plošči. seveda sem preveril, če gorijo taprave lučke, in odšel...nekako se mi ni ravno sedelo ob avtu cel dan, ker sem imel pametnejše delo.
novica
OK, ampak sedaj mi je pa še manj jasno, kako da so vsi indikatorji kazali polnenje (če so res), dejansko pa se baterija ni polnila...
Morda so lučke le sporočale, da je na konektorju pač nekaj priklopljeno, ne pa tudi, da se dejansko polni?
Pojma nimam, ugibam na slepo, ampak bi nekako pričakoval da ima e-vozilo kake lučke ali druge nedvoumne indikatorje, kjer lahko v trenutku preveriš ali se baterija dejansko polni ali ne...
Ker če tega ni in lahko prihaja do situacij kot je opisana, je zame to hud inženirski fail.
No lahko da je bil zajeb tudi s strani uporabnika (ne zamerit, pač se zgodi), ampak glede na opisano verjetno ne, je uporabnik (v tem primeru Novica) vseeno preveril lučke - če niso dale prave informacije na trotlziher način, je to še vedno fail inženirjev...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2552348

Strani: 1

novica sporočil: 5.397
[Avto] Tema: Blondinka, okolju bolj prijazna kot uporabniku
[#2552374] 28.09.15 12:37 · odgovor na: anon-20668 (#2552348)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [novica]
> indikatorji in lučke so tako na škatli, ki je na kablu (pojma nimam, kako se ji reče, zgleda kot malo večji adapter za laptop), kot tudi v avtu na armaturni plošči. seveda sem preveril, če gorijo taprave lučke, in odšel...nekako se mi ni ravno sedelo ob avtu cel dan, ker sem imel pametnejše delo.
> novica

OK, ampak sedaj mi je pa še manj jasno, kako da so vsi indikatorji kazali polnenje (če so res), dejansko pa se baterija ni polnila...
Morda so lučke le sporočale, da je na konektorju pač nekaj priklopljeno, ne pa tudi, da se dejansko polni?
Pojma nimam, ugibam na slepo, ampak bi nekako pričakoval da ima e-vozilo kake lučke ali dm, druge nedvoumne indikatorje, kjer lahko v trenutku preveriš ali se baterija dejansko polni ali ne...
Ker če tega ni in lahko prihaja do situacij kot je opisana, je zame to hud inženirski fail.
No lahko da je bil zajeb tudi s strani uporabnika (ne zamerit, pač se zgodi), ampak glede na opisano verjetno ne, je uporabnik (v tem primeru Novica) vseeno preveril lučke - če niso dale prave informacije na trotlziher način, je to še vedno fail inženirjev...
če lučka, na kateri piše "charging" oddaja zeleno svetlobo, jaz to razumem kot da polni. in če se sočasno na displayu na armaturi peljejo črtice levo pa desno in nad tem piše "charging", potem tudi razumem, da se avto polni.
novica

Strani: 1