Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski levičar in sirski begunec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Glavni forum] Tema: Slovenski levičar in sirski begunec
[#2547468] 11.09.15 09:54 · odgovor na: FIN-527377 (#2547385)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.09.2015 10:09
[FIN-527377]
V nastajajočem evrokaosu vedno bolj vidim nenapovedano rušilno vojno brez orožja z velesilo (kar Evropa z Nemčijo ob Franciji in Angliji vsekakor je) s strani tako ZDA kot Rusije - mimogrede, je kdo kaj bral o pokolih džihadistov v Rusiji zadnji dve leti, v katerih je Rusija povečala svoj imperij in destablizirala vzhod Evrope? Kitajska modro stoji bolj ali manj ob strani. Laže bo 2050 odločati o delitvi dobrin v troje kot v četvero. Islamizem na ravni 14. stoletja krščanske civilizacije lahko močno pomaga k uničevanju četrtega, ne le z neizbežnim in dokazanim ingerentnim nasiljem, še bolj s sesutjem evropske metadržave v njenih ekonomskih in socialnih temeljih.

Zato mislim, da imaš prav veliko bolj, kot misli tule večina. Le da hočeš videti le enega od zunanjih igralcev, ki si ob sesuvanju v prah evropskih liberalnih in libertarnih idej manejo roke.
... čuj, ko bom videl nekaj tako "by the book" odlično delujočega temu en.wikipedia.org/wik...e_articles podobnega s katerekoli druge strani, bom razmišljal še o tistem ... khmm, dokler pa česa podobnega ne vidim, o drugem ne morem razmišljati ...

P.S.: čeprav bo glede na moj odnos do WWII marsikdo na totem forumu zelo začuden, je moje mnenje, da je Nemčija ne le najmočnejša država v Evropi, ampak je ob vsem spoštovanju - Anglija je bolj ameriška kot evropska - do Francije predvsem Nemčija evropski "piemont", ki je združila in na kateri EU stoji ali pade ... evo, zato pa imaš ti občutek - sicer jaka stvar, kaj jaz vidim - da jaz vidim, da si jo je ZDA z rušilno vojno brez orožja izbrala za tarčo, s katero bo zelo verjetno - v ekonomiji ni ljubezni - sesula svojega v tem trenutku največjega konkurenta ... ja, in res me zanima, kdo je lahko toti silni množici ljudi naročil, da morajo glih v Nemčijo in ne smejo nikamor drugam ter da jim niti Avstrija, Danska, Nizozemska, Belgija, Francija, Švica(?!?) itd. niso dovolj dobre, sploh ker se one lahko "branijo" pred silovitim navalom beguncev, ker za razliko od Nemčije nobena od njih ne nosi grozovitega bremena - NY Times ga je že potegnil iz rokava - holokavsta in ki si zato ne upa - dokler ji zaradi prevelikega pritiska ne bo počil film - privoščiti "nehuman" odnos do beguncev, ki to v veliki večini itak niso ... aja, in Rusija niti slučajno ne ruši EU, ker imata Rusija in EU komplementarna gospodarstva in za razliko od ZDA - zato je ZDA sprovocirala www.youtube.com/watc...L_GShyGv3o vojno v Ukrajini - Rusija potrebuje EU vsaj tako, kot EU potrebuje Rusijo ...