Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tečaj švicarja gre na roke imetnikom posojil

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 18.08.2015 14:08
[amateur_fa]
> [najobj]
> ... čuj, za nazaj je prepozno, za vnaprej pa je osnovno pravilo, da sta tvoj kredit in tvoja plača v isti valuti ...
>
> P.S.: pri vsakem poslu ali dejanju čisto vsak vedno špekulira, da bo s poslom ali dejanjem pridobil, ker noben ne gre v posel ali dejanje s špekulacijo, da bo izgubil ... alzo, vsi smo špekulanti, tako da res ne vem, zakaj se zaradi tega sekiraš ...
To sploh ni poanta. Nisem jaz problem.

Problem je, da sistem omogoča instituciji (poslovni banki) poslovati s škodljivimi produkti, ki jih ponuja neukim potrošnikom. Ko pride do "problema", se pa sistem izogiba odgovornosti in jo prelaga na glupega potrošnika.

Obstaja potrošniška zaščita pri hrani, zdravilih... in ostalih produktih. V bančnem sistemu takšne zaščite ni. Ostane ti samo individualna tožba, če ti je to v interesu.
... čuj, moja poanta s špekulanti je bila, da se rezultat špekulacije pokaže šele na koncu posla ali dejanja, ker vnaprej noben ne ve, kako se bosta posel ali dejanje iztekla ... khmm, kot tudi institucija (poslovna banka) vnaprej ni 100% vedela, da posluje s "škodljivimi" produkti za kreditojemalca in "koristnimi" za sebe, zato pa se je sama pred valutnim tveganjem verjetno (= pri naših bankah nikoli ne veš) zavarovala in morebitni neugodni izid posla zmanjšala na minimum ...

P.S.: potrošniška zaščita pri hrani, zdravilih in ostalih produktih je bolj namenjena vzdrževanju same sebe oziroma svojega aparata, kot pa je namenjena zaščiti in koristim potrošnika, če mene kaj vprašaš ...