Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: TLSG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-306978 sporočil: 67
[Borza] Tema: TLSG
[#2533846] 09.07.15 23:32 · odgovor na: tilenrexi (#2533668)
Odgovori   +    3
Sem mislil, da so naši vrli prodajalci zaključili z Cinvenom, pa čitam, da zdaj, ko je odobrena združitev v Makedoniji, vidim da je Cinven spet v igri. Moram reči, da mi je prav slabo ratal, ko sem prečital, da je Cinven ena in edina možnost, dugače bo padel asteroid ravno na Slovenijo, natančno v Lj, na stavbo Telekoma in bo potem Telekom vreden nič. Edina sploh edina možnost je prodaja Cinvenu in to čim prej. Pa ima Cinven spet neke probleme. Menda nima denarja, mora za nakup izdati obveznice, pa so se mu stroški zaradi grške krize blazno povečali. Pogledam nemške obveznice 0,7%, španske, italijanske tudi slovenske nič posebnega, nekaj čez 2%. Zdej pa ne vem, če so se Cinvenu toliko povečali stroški, v kakšno kategorijo paše. Da zaključim, en dober nasvet za naše prodajalce, treba je takoj zaključit to burlesko s prodajnim postopkom Telekoma, ki traja že dve leti, potem pa so tri možnosti. Ali začet nov prodajni postopek, ki bo zaključen v recimo pol leta ali pa pa iti v prodajo recimo do 50% deleža preko IPO-ja magari po ceni 70 ali 80 EUR. Tretja možnost je Telekom uvrstiti kot strateško ali pomembno naložbo ter v recimo treh letih prestrukturirati družbo tako, do bo primerljivo dobičkonosna in konkurenčna na dolgi rok. Potem pa bo naložba imela tudi primerno ceno tudi brez privatizacije.