Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nehajte flancati in sklenite dogovor!

Strani: 1 2 3

najobj sporočil: 31.966
[#2530870] 30.06.15 09:31 · odgovor na: (#2530858)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Permisivnost ne deluje niti pri vzgoji otrok niti pri vzgoji odgovornih državljanov ali držav, to je še enkrat več pokazal primer Grčije, katere izsiljevanju je treba narediti KONEC.

Drugače pa podpiram refrendum, narod si mora pisati sodbo sam, če želijo Grki storiti samomor mora to biti njihova svobodna odločitev in tako tudi ne bo poznejših izgovorov, da niso vedeli, da jih večina itak ne podpira Sirize. Predvsem pa lekcijo potrebujejo vsi komiji po Evropi, začenši z našimi mesečniki, ki jim podpora med ljudmi raste.
... čuj, kdo in kako je živel v Grčiji, preden je nastal evro ? ... khmm, samo vprašam ...
anon-346706 sporočil: 167
[#2530872] 30.06.15 09:38 · odgovor na: anon-305875 (#2530787)
Odgovori   +    3
Najbolje bi bilo, da bi Grčija prevzela odplačilo naših dolgov-zanjo bi to bilo malenkost.
anon-346706 sporočil: 167
[#2530873] 30.06.15 09:45 · odgovor na: anon-184513 (#2530816)
Odgovori   +    7
Misliš, da bo kdo od bankirjev propadel, ker ne bo dobil vrnjenega denarja? Pa naj. Tudi posojanje denarja je predvsem tvega posel, naj se tudi banke tega že enkrat zavedajo.

Oh kako lepo je tole slišati. Ampak to velja očitno samo za Grčijo in grde nemške in francoske bankirje, a ne? Za slo bankirje seveda to ne velja, dokazano !!!
anon-316368 sporočil: 957
[#2530875] 30.06.15 09:50 · odgovor na: Gustl (#2530835)
Odgovori   +    6
TheChamp
Pa pustimo metaforo. Gre za to, ali so Grki sploh sposobni voditi državo, ki bi bila vsaj delno razvita gospodarsko uspešna država. Če želijo biti Evropska Venezuela, potem pa je to njihova svobodna volja.
Gustl
Ampak ker nam so malo blizje kot Venezuela in bolj vpeti v strukture, ni tako enostavno. Grd padec Grcije in Sirize po mojem pomeni vzpon siriz. In antipolov. Tudi izven Grcije.
Bi pa isto vprasanje glede sposobnosti vodenja lastne drzave lahko zastavili se komu blizje, ni treba do Aten.
Tu se strinjam (posebej z zadnjim stavkom :-). Požar pri sosedu je nevarnejši kot požar v Južni Ameriki. Problem imam z alternativo. Če Grkom odpišemo VSE dolgove, še vedno ostane njihov strukturni primankljaj v proračunu. Če nočejo narediti strukturnih reform, kako bodo potem izšli iz tega kroga? Po mojem se psu ne sme rezati repa po koščkih, če vam rep ni všeč (še boljše bi bilo, da takega psa sploh ne kupiš, ampak to je druga zgodba, zdaj je pes pri nas).
BlazVo sporočil: 2.599
[#2530877] 30.06.15 09:57 · odgovor na: bc123a (#2530805)
Odgovori   +    6
[bc123a]
> [BlazVo]
> > Nehajte flancati in sklenite dogovor
>
> Bog se vas usmili, FInance.
>
> Nam lahko približno razložite, kakšen dogovor naj sklenemo,

O cimmanj bolecem in evropsko podprtem izstopu grcije iz evrocone, in splosnem okvirju za tozadevne izstope, preden se ponovi se ena grcija.
Da. Ampak to ni tisto, o čemer govori Kenda.
anon-376388 sporočil: 2
[#2530883] 30.06.15 10:16 · odgovor na: anon-79735 (#2530794)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 30.06.15 10:08
he he Blaž, dosegli smo prag bolečine
anon-376388 sporočil: 2
[#2530884] 30.06.15 10:16
Odgovori   +    0
čas vnosa: 30.06.15 09:59
odlično Binči.... po komentarjih sodeč, bo Tsiprasova glavna dodana vrednost osmešena avtoritarnost. Še celo BlažVo se je oglasil...
XZZZS4 sporočil: 84
[#2530889] 30.06.15 10:40 · odgovor na: bc123a (#2530841)
Odgovori   +    7
[bc123a]
> [TheChamp]
> Motiš se. Gre za to, da se je razvajen mulc (Grčija), sredi supermarketa vrgel po tleh in se histerično dere, ker mu mama (EU), noče kupit čisto vseh sladkarij, ki si jih je zaželel. Rešitev ni v tem, da se mama odpove vzgoji svojega otroka, samo zato, da se ne bo tako nadležno in histerično drl. Če bi se mama vedno vdala, ko pride do histerične reakcije, potem ta otrok nikoli nebi odrastel v ODGOVORNO in ZRELO osebnost. In za to gre.

Enaka logika je bila recimo po WW1. Nemce zjebat za kazen, ker so naredili stalo po evropi. Takrat je bil en ekonomist, JM Keynes, ki je svaril politike, da se to ne bo dobro koncalo. In se ni.

Leta austeritya brez devalvacije valute in brez masivnega zacetnega odpisa dolgov (nespametnim upnikom) so v grciji povzrocile razpad druzbe, simptom tega pa je vzpon radikalcev na oblast.

Odvilo se je tocno tako, kot vedno v zgodovini.
Verjetno imaš prav. Vse skupaj se lahko zelo slabo konča. Vendar ne morem kaj, da si hkrati ne bi mislil, da se grška družba obnaša kot razvajen otrok. Pri tvojih komentarjih me zlasti moti tvoje zavzemanje za odpis dolgov, pa ne glede v čigavo škodo.
Morda bi zgolj na kratko opisal eno svojo izkušnjo iz teh krajev.
Še pred krizo sem bil večkrat v Grčiji. Imel sem večinoma dobre izkušnje, pa tudi nekaj slabih. Prvič ko sem bil, me je začudilo zlasti veliko število lepih in ličnih novozgrajenih stavb (na oko bi rekel kakšna tretjina, ali pa morda še več), ki so bile zgrajene do prvega, ali drugega nadstropja. Stavbe so se končale z betonsko ploščo, iz katere so štrlele jeklene konstrukcije. Naslednje leto sem na povsem drugem delu Grčije preživel kakšnih 14 dni v nekem hotelu z velikim vrtom in bazenom. Šele proti koncu dopustovanja sem ugotovil, da ima tudi ta hotel na vrhu samo betonsko ploščo in že znane v nebo usmerjene jeklene "šprikle". Takrat sem končno na svoje čudenje dobil odgovor, zakaj je temu tako. Ja, seveda, verjetno si že misliš, ker je stavba nedokončana, se ne plačuje davkov (zgolj za primer - v Sloveniji na primer za nebivalno stavbo na Krasu zelo hitro dobiš letno kakšnih 200 eurov premoženjskega davka).
No, to je bil samo en primer, kjer skorajda nisem mogel verjeti grški realnosti. Lahko bi še kaj malega o izkušnjah in presenečenjih, ki sem jih doživel v tej deželi, od socialnih transferov, o katerih sem zvedel iz pogovorov, do odnosa domačinov do tujcev, zlasti pri plačevanju blaga in storitev itd.
Pa bi morda vseeno zaključil z nekim grškim piscem, ki je pred kratkim izjavil o grški družbi naslednje:
"The past was a fantasy, an illusion of wealth and greatness.This today - this is the reality. We were always a poor country and now we know finally exactly how poor we are."

Se opravičujem, če so bile moje misli malo nametane, sem precej na tesnem s časom.
Pa lep pozdrav!
crt sporočil: 27.256
[#2530892] 30.06.15 10:47 · odgovor na: anon-15342 (#2530856)
Odgovori   +    10
[TadejK]
Osebno se sicer z zaključki avtorice ne strinjam, ker je matematično edina rešitev te enačbe izstop Grčije iz evrskega območja, vse sprenevedanje obeh pogajalskih strani glede tega dejstva pa izvira iz njihovega zavedanja, da bo prehodni pojav zelo boleč in bodo zanj mnogi krivili njih.

Me pa zelo žalosti, da jih toliko svoje nestrinjanje s pogledom avtorice izrazi v obliki ideološkega boja: ker poziva h kompromisu, je slepa komunajzarska levajzarska mladinajzarska lukomesečajzarska stujimpokoprivajzarska bednica. Ampak še to bi pogoltnil, ima pač vsak pravico do svojega mnenja; res huda težava nastopi, ko cela vrsta forumašev poziva uredništvo, naj prepreči objavo takih pogledov.

Razlog, da pišem prav za Finance, čeprav sem bil povabljen že marsikam, je predvsem v pluralizmu, ki ga uredništvo Financ - kljub uredniško dokaj jasno zastavljeni osrednji usmeritvi - vseskozi dopušča. Urednica (in urednik pred njo) nikoli nista poskušala vplivati na moje predstavljeno stališče, čeprav se z urednico glede določenih zadev diametralno ne strinjava.

Ampak če je večina bralcev Financ mnenja, da je bolje, da se vse drugačne poglede utiša, bi bilo verjetno dobro, če bi to vedel; bralci imajo vedno prav in v takem primeru nima smisla, da jih odganjam.

Najdite nek način, da mi to sporočite.

LP, Tadej Kotnik

podpisujem v celoti, z le to razliko, da sem se ze sam odlocil, da so v zivljenju bolj prijetne stvari kot uciti pujse peti.

crt jakhel
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2530893] 30.06.15 10:48
Odgovori   +    3
samo brez panike. ponavlja se stari dobri vzorec, ki so ga dolgoletnejši eksperti za grško krizo tule na forumu že od 2008 sem secirali in in analizirali in obravnavali z zornih kotov vseh možnih teorij in ideologij in odtenkov zdravega razuma. če povzamem esenco vzorca:

- nekajkrat na leto se zgodi, da zadeve kao zagustijo,
- grčija se pojavi na naslovnicah in z njo kao realna možnost grexita ali bankrota ali nečesa v tem smislu,
- zadeve kao eskalirajo proti nekemu dedlajnu, ko naj bi se zgodil armagedon,
- v zadnji minuti se najde ad hoc rešitev za kao problem, za katerega se kasneje izkaže, da pravzaprav sploh ni obstajal,
- in čez nekaj mesecev jovo na novo.

syriza je v ta zlajnani vzorec sicer vnesla nekaj svežine, če ne drugega zato, ker se vsaj na videz zdi, da fantje mislijo resno, in da se - v primerjavi s prejšnjimi grškimi vladami - vsaj dostojno borijo... a rezultat bo tudi tokrat isti: zgodilo se ne bo nič. ne, ne bo grexita.

torej, nič se ne bo zgodilo. vse bo kot prej. nikdar se nič ne zgodi. vesolje je negibno in v popolnem ravnotežju, ki ga ne more zamajati vedno isti teatralni vzorec. smrtni dolgčas.
bc123a sporočil: 48.253
[#2530896] 30.06.15 10:52 · odgovor na: anon-189325 (#2530857)
Odgovori   +    4
[TheChamp]
Če se popusti Sirizi, bi po celi Evropi dobila krila gibanja in stranke, ki v bistvu sovražijo produktivnost, inovativnost, razvoj, ... in obožujejo trošenje, zapravljanje,
Ce se popusti sirizi, bo cez dva meseca ista storija z sestanki in novim bailoutom. Ista bo tudi, ce siriza popusti trojki.

Je to tako tezko razumeti?
bc123a sporočil: 48.253
[#2530900] 30.06.15 10:54 · odgovor na: BlazVo (#2530877)
Odgovori   +    2
[BlazVo]
> [bc123a]
> > [BlazVo]
> > > Nehajte flancati in sklenite dogovor
> >
> > Bog se vas usmili, FInance.
> >
> > Nam lahko približno razložite, kakšen dogovor naj sklenemo,
>
> O cimmanj bolecem in evropsko podprtem izstopu grcije iz evrocone, in splosnem okvirju za tozadevne izstope, preden se ponovi se ena grcija.

Da. Ampak to ni tisto, o čemer govori Kenda.
Ne vem, dejstvo je, da nobena od strani ni niti ponudila drugi velvet exita kot opcije. Seveda bi to morala ponuditi EU grciji, skupaj s paketom pomoci po tistem ko defaultirajo, in ne obratno.
Gustl sporočil: 13.630
[#2530901] 30.06.15 10:55 · odgovor na: anon-189325 (#2530857)
Odgovori   +    6
[TheChamp]


Če se popusti Sirizi, bi po celi Evropi dobila krila gibanja in stranke, ki v bistvu sovražijo produktivnost, inovativnost, razvoj, ... in obožujejo trošenje, zapravljanje, ...
Ne gre (samo) za Sirizo, gre za Grcijo. In drek je ze, sedaj se tu pogovarjamo samo se o nacinu kidanja. Ce se bo na situacijo gledalo samo kot na EU vs. SIRIZA, potem se bojim, da se bomo samo se pogrezali vanj, nic kidali.
Si čisto zares iskreno prepričan, da bi v primeru prevzema oblasti ZL pri nas, pa brez da me obtožiš, da mi je 'pao mrak na oči', da bi se nivo in kvaliteta tvojega življenja povečala?
Tezko se znebim "pao mrak na oci" obcutka, ce mi prihajas s takimi. Nisem tega nikjer trdil, niti omenjal nisem ZL, tole najlepse ponazori "pao mrak na oci".

Če bi danes Grčiji odpisali VSE dolgove, bi se v istem trenutku začela zopet zadolževati in čez 10 ali 20 let, bi zopet bila na istem, kot danes.
Vsekakor. Ampak...ali je svet crno-bel. Zakaj je alternativa samo "izbris vseh dolgov"?
Kar me pa najbolj skrbi je to, da je mentalno Slovenija najbliže Grčiji in imam občutek, da ni več daleč naš Siriza eksperiment. Vsi indikatorji kažejo na to.
True. In EU z vsemi napakami je za nas se najboljsi garant, da ne bo slo prevec v ekstreme. S prepustitvijo Grcije sami sebi in Sirizi se bojim, da bomo dosegli obratno, kar zelimo. Sibkejso EU, mocnejse domace ekstremne struje.

In dvomim, da bi kaos v Grciji ljudem dal vedeti, naj se ne zajebavajo z levicarskimi idejami. Zgodovina je ze veckrat pokazala, da se ljudje v takih situacijah zatekajo k njim lazji razlagi - zunanji in notranji sovrazniki: EU/tujci in kapital.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2530902] 30.06.15 10:55 · odgovor na: bc123a (#2530823)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [tupamaros]
> Kaj naj na to tvoje flancanje Albina porečejo Irska, Portugal, Španija, Baltske države,ki so v podobnem primeru bile kooperativne s Trojko. Seveda, nimajo tebi všečnih levičarskih radikalcev na oblasti.

Pa ti res mislis, da je edina razlika med grcijo in temi drzavami lenoba grkov?

Pa si kdaj poslusal kaksnega resnega ekonomista, ki je razlagal, kaksna je makroekonomska logika grske zgodbe?

Pa ne da bi branil Syrizo, ampak ce bo njen rezultat izstop grcije iz evrocone in obstanek v EU, bom tsiprasu lahko samo ploskal, ker je to dalec najbolj dolgorocno vzdrzna resitev za grcijo.

In ce kdo misli, da so bile te zadeve nepricakovane, naj si prebere 15 let stare clanke:

web.mit.edu/krugman/...onote.html
Spet si nekaj izmišljuješ. Nikjer nisem omenil besede lenoba niti tega da bi bili Grki leni Irci,Španci ... pa ne. Namakaš trnek v makroekonomsko logiko in upaš, da bom prijel. Makroekonomske logike prav tako kot jedrske fizike ne razumeš ne ti ne bilo katera radikalna levica še manj pa grške in naše gospodinje. Ko ne boš mogel dvigniti svojega denarja in ne bo za plače in pokojnine boš priklical na pomoč Krugmana&Co in makroekonomsko logiko. Edina logika, ki pa jo tovariši nočete razumeti je, da lahko porabiš le toliko koliko zaslužiš. Misliš, da sem padel z lune in bral 15 let stare članke iz katerih je jasno, da niti dva ekonomista nimata enakega mnenja o isti stvari. Prav figo mi je mar in grem raje na pivo s prijatelji.

LP
Tupamaros
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2530905] 30.06.15 10:59
Odgovori   +    4
Sem pa ogorčena. Predvsem nad ravnodušno aroganco.

Kdo je tu aroganten ?
bc123a sporočil: 48.253
[#2530906] 30.06.15 11:00 · odgovor na: (#2530904)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Čuj, če meni ne verjameš, te pa mogoče prepriča ena Grkinja.

O tem, kakšno je stanje v Grčiji, kako se ljudje pripravljajo na referendum, kje vidijo vzroke in rešitve težav svoje države, pa tudi, kako jih je kriza zaznamovala kot družbo, smo govorili z Grkinjo Stavroulo, javno uslužbenko, ki živi in dela v Atenah.

Osebno menim, da je naša edina možnost, da na referendumu rečemo da, saj se bomo drugače samouničili.


www.24ur.com/novice/...eljek.html
No pa, draga petunija, povej, kako si, glede na stanje grskih financ, razpolozenje v javnosti, ter predloge ki so na mizi (tsiprasov ali trojkin) predstavljas naslednje mesece v grciji, ce grki recejo DA.

Napisi recimo za eno leto vnaprej, da vidimo.
anon-376462 sporočil: 1
[#2530920] 30.06.15 11:05 · odgovor na: anon-184513 (#2530816)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 30.06.15 10:37
Popolnoma enostavno bi bilo reči Grčiji: "Imate moratorij...

Saj natanko to imaš zdaj, moratorij! Samo nisi jim ga dal ti, ampak se oni ne pogovarjajo več!

Zdaj pa pošlji letalonosilke v Pirej, če jih maš!
bc123a sporočil: 48.253
[#2530924] 30.06.15 11:11 · odgovor na: tupamaros (#2530902)
Odgovori   +    2
[tupamaros]
Spet si nekaj izmišljuješ. Nikjer nisem omenil besede lenoba niti tega da bi bili Grki leni Irci,Španci ... pa ne. Namakaš trnek v makroekonomsko
Drugi so pisali o tem.
logiko in upaš, da bom prijel. Makroekonomske logike prav tako kot jedrske fizike ne razumeš ne ti ne bilo katera radikalna levica še manj pa grške in naše gospodinje. Ko ne boš mogel dvigniti svojega denarja in ne bo za plače in pokojnine boš priklical na pomoč Krugmana&Co in makroekonomsko logiko.
Prvic, to ni res. Je pa zelo res, da je nevarnost tega se posebej velika v valutni uniji brez fiskalne unije, kar evrocona je. V vseh drugih primerih je to precej manj verjeten scenarij.

Drugic, pa tudi tebe vabim da napises svojo vizijo, kaj se bo dogajalo z grcijo, po tistem ko recimo sprejme predlog upnikov na referendumu. kaj bo jeseni, kaj bo pozimi, kaj bo cez eno leto.

Pa mi razlozi to z gospodinjsko logiko, ok?
Gustl sporočil: 13.630
[#2530927] 30.06.15 11:12 · odgovor na: anon-15342 (#2530856)
Odgovori   +    5
[TadejK]
Osebno se sicer z zaključki avtorice ne strinjam, ker je matematično edina rešitev te enačbe izstop Grčije iz evrskega območja, vse sprenevedanje obeh pogajalskih strani glede tega dejstva pa izvira iz njihovega zavedanja, da bo prehodni pojav zelo boleč in bodo zanj mnogi krivili njih.

Me pa zelo žalosti, da jih toliko svoje nestrinjanje s pogledom avtorice izrazi v obliki ideološkega boja: ker poziva h kompromisu, je slepa komunajzarska levajzarska mladinajzarska lukomesečajzarska stujimpokoprivajzarska bednica. Ampak še to bi pogoltnil, ima pač vsak pravico do svojega mnenja; res huda težava nastopi, ko cela vrsta forumašev poziva uredništvo, naj prepreči objavo takih pogledov.

Razlog, da pišem prav za Finance, čeprav sem bil povabljen že marsikam, je predvsem v pluralizmu, ki ga uredništvo Financ - kljub uredniško dokaj jasno zastavljeni osrednji usmeritvi - vseskozi dopušča. Urednica (in urednik pred njo) nikoli nista poskušala vplivati na moje predstavljeno stališče, čeprav se z urednico glede določenih zadev diametralno ne strinjava.

Ampak če je večina bralcev Financ mnenja, da je bolje, da se vse drugačne poglede utiša, bi bilo verjetno dobro, če bi to vedel; bralci imajo vedno prav in v takem primeru nima smisla, da jih odganjam.

Najdite nek način, da mi to sporočite.

LP, Tadej Kotnik
Crt je ze leta nazaj predlagal, da naj se nov uporabnik na zacetku opredeli, popredalcka, poetikira. Potem se mu kaze tisto, kamor se je dal.

Sedaj je sla tehnologija mal naprej, ne rabimo niti sprasevat vec, se še izognemo laganju samemu sebi, lahko ze vsakemu personaliziramo izkusnjo in bo mu serviramo, kar zeli. Ostalo bolj kot zacimbo sem ter tja.

Kot twitter, tam lahko zivis v prepricanju, da ni druge poti kot tvoja :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2530928] 30.06.15 11:13 · odgovor na: Gustl (#2530901)
Odgovori   +    3
[Gustl]
True. In EU z vsemi napakami je za nas se najboljsi garant, da ne bo slo prevec v ekstreme. S prepustitvijo Grcije sami sebi in Sirizi se bojim, da bomo dosegli obratno, kar zelimo. Sibkejso EU, mocnejse domace ekstremne struje.
Tako. Zato je treba grcijo obenem spustiti iz evrocone, in jo se mocneje povezati v EU. Torej, nov resilni paket, recimo da 30 miljard evrov, po tistem, ko grcija bankrotira in uvede drahmo.

To je tisto, kar bi morala EU narediti ze 2010, kar je IMF hotel 2010, pa so ga evrodebili preglasovali.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2530936] 30.06.15 11:24 · odgovor na: (#2530932)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Kakšno je dejansko razpoloženje med ljudmi bo pokazal šele referendum, šele ko si stisnjen ob zid res pokažeš svoje bistvo. Če bo odgovor DA, potem bo sexi Alexi odletel, razpisane bodo nove volitve na katerih bo zmagala pro-evropska stran, ki se bo pogodila s trojko in končno začela izvajati predpisane ukrepe; privatizacijo, pobiranje davkov, reorganizacija javnega sektorja itd.
če bo odgovor Da, potem je verjetnejši naslednji scenarij: syriza odstopi, razpisane so predčasne volitve, nastavljena je tehnična vlada brez udeležbe syrize, in syriza zmaga na predčasnih volitvah.
bc123a sporočil: 48.253
[#2530937] 30.06.15 11:25 · odgovor na: (#2530932)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 30.06.2015 11:28
[Petunija1]
> [bc123a]

> No pa, draga petunija, povej, kako si, glede na stanje grskih financ, razpolozenje v javnosti, ter predloge ki so na mizi (tsiprasov ali trojkin) predstavljas naslednje mesece v grciji, ce grki recejo DA.
>
> Napisi recimo za eno leto vnaprej, da vidimo.


Kakšno je dejansko razpoloženje med ljudmi bo pokazal šele referendum, šele ko si stisnjen ob zid res pokažeš svoje bistvo. Če bo odgovor DA, potem bo sexi Alexi odletel, razpisane bodo nove volitve na katerih bo zmagala pro-evropska stran, ki se bo pogodila s trojko in končno začela izvajati predpisane ukrepe; privatizacijo, pobiranje davkov, reorganizacija javnega sektorja itd.
A res bo zacela? zakaj pa mislis, da nobena vlada do sedaj, ne leva ne desna, ni tega resno zacela? A mislis da je manjkal samo referendum, da bi bili "resni"?

Vceraj je v Atenah in Solunu demonstriralo 10.000 ljudi (v vsakem mestu toliko) za PROTI. A res mislis da bo ta masa ljudi (ki je v parlament izvolila Syrizo, ANEL in Zlato Zoro) rekla, hm, ok, ljudstvo smo odlocili, pac evo, dajmo po nemsko?

A ti je psihologija mnozic res tuja? Pa tudi ce pozabimo na psihologijo, bi prosil, da malo pregledas stevilke in mi predstavis izracun, kako bo grcija ta denar vrnila ter koliko in kje naj prihrani.

Da ne bomo koncali na gospodinjski logiki tipa "ce bi vsi poslanci imeli minimalca bi lahko bil minimalec v sloveniji 1000 EUR".
bc123a sporočil: 48.253
[#2530942] 30.06.15 11:28 · odgovor na: (#2530940)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 30.06.2015 11:40
[Petunija1]
Ne, če ljudje v resnici podpirajo in želijo Sirizo in njihovo politiko, bodo to povedali na referendumu in obkrožili NE.
Kaj ce bo 40 NE in 60 DA?

PS.

Tsipras may be trapped in his referendum gambit but creditors had also made several mistakes, Memis said.

“Tactically speaking they were totally wrong not to accept the 47-page list of proposals the government made last week. Had they accepted it and Tsipras tried to implement it, six months later his government would have collapsed, he would have gone.”
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2530944] 30.06.15 11:30 · odgovor na: Gustl (#2530815)
Odgovori   +    1
Recept za druge PIGS-e po Tvojem torej je: ce si zadolzen, imas problem, zato se zadolzi cez vse meje in mi bomo komentirali v Tvojo korist?
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2530945] 30.06.15 11:30 · odgovor na: anon-376462 (#2530920)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 30.06.15 11:27
[antiklinac]
Popolnoma enostavno bi bilo reči Grčiji: "Imate moratorij...

Saj natanko to imaš zdaj, moratorij! Samo nisi jim ga dal ti, ampak se oni ne pogovarjajo več!

Zdaj pa pošlji letalonosilke v Pirej, če jih maš!
Misliš mora_torij.

*Torij je kemični element, radioaktivna kovina srebrno bele barve. Je le šibko radioaktiven, ker ima razpolovilni čas 14 milijonov let.
bc123a sporočil: 48.253
[#2530948] 30.06.15 11:39 · odgovor na: anon-217896 (#2530944)
Odgovori   +    5
[janbrezveznjak]
Recept za druge PIGS-e po Tvojem torej je: ce si zadolzen, imas problem, zato se zadolzi cez vse meje in mi bomo komentirali v Tvojo korist?
Pa za bozjo voljo, se noben od vas ni slisal za bankrote drzav in odpise dolgov?

Pa kaj res mislite, da je to pogruntavscina grcije in da bi bil to precedens?

Precedens je bil kvecjemu katastrofalni resevalni paket za grcijo iz leta 2010, ter njegovo nadaljevanje.

Vsaka druga drzava bi bankrotirala in se izpogajala za odpis dolgov ze takrat.

Mimogrede, a je komu sploh jasno, da je vceraj efektivno bankrotiral Portoriko in da "vabi upnike k pogajanjem o odpisu dolgov"?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2530951] 30.06.15 11:41 · odgovor na: (#2530940)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
Ne, če ljudje v resnici podpirajo in želijo Sirizo in njihovo politiko, bodo to povedali na referendumu in obkrožili NE.
syriza je na zadnjih volitvah konec januarja letos zmagala s 36.3%, ob čemer jim je zaradi grškega načina pretvarjanja volilnih glasov v poslanske sedeže minimalno zmanjkalo, da bi lahko vladali sami in brez koalicijskih partnerjev. za referendum pa rabiš 50%, referendum je drugačna žival.
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2530954] 30.06.15 11:50 · odgovor na: bc123a (#2530948)
Odgovori   +    4
Pa za bozjo voljo, ti ocitno delas v javnem sektorju ali si upokojenec, kateri naj zivi 30-40 % bolje od tistih ki smo v sektorju, ki polni procracu in to zaradi ustvarjenih pufov.
Naj bom torej ravnodusen nad propadom drzave, zaradi tebe, enega od tistih, ki zivis boljse od mene?
Govoris kot, da sramotno zadolzevanje ne vpliva na moj standard.
Gustl sporočil: 13.630
[#2530959] 30.06.15 11:55 · odgovor na: anon-217896 (#2530944)
Odgovori   +    6
[janbrezveznjak]
Recept za druge PIGS-e po Tvojem torej je: ce si zadolzen, imas problem, zato se zadolzi cez vse meje in mi bomo komentirali v Tvojo korist?
Ne. Ni tako po Mojem. Pravim, da opazam, da se je skoraj nemogoce o tem pogovarjat, ker cim podvomis o THE pristopu, fases takoj nekaj takega, kot je zgornje.
bc123a sporočil: 48.253
[#2530962] 30.06.15 11:57 · odgovor na: anon-186196 (#2530951)
Odgovori   +    3
[mrkolice]
> [Petunija1]
> Ne, če ljudje v resnici podpirajo in želijo Sirizo in njihovo politiko, bodo to povedali na referendumu in obkrožili NE.

syriza je na zadnjih volitvah konec januarja letos zmagala s 36.3%, ob čemer jim je zaradi grškega načina pretvarjanja volilnih glasov v poslanske sedeže minimalno zmanjkalo,
Pa saj niso volilci, ki so proti austerityu glasovali samo za syrizo! Poglej, koliko glasov skupaj so dobili:

Syriza, ANEL, Zlata Zora, Komunisti:

en.wikipedia.org/wik...tion,_2015

Pa se komot zraven pristej nekatere stranke, ki so se bolj radikalne od Syrize, pa niso prisle v parlament, recimo ANTARSYA.

Strani: 1 2 3