Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek 20 let sistema ESP

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-182066 sporočil: 11.068
[Avto] Tema: 20 let sistema ESP
[#2513104] 06.04.15 18:28 · odgovor na: anon-258854 (#2513088)
Odgovori   +    2
[MF-542594]
To je res. Tudi meni se zdi, da ta ESP ni kaj prida. Pozimi se vozim po zasenženi cesti in avto je zelo, zelo nestabilen. Me meče iz ene v drugo ledeno brazdo na cesti in nikakor, da ga umirim. Nisem navajen, da je avto tako nevodljiv. Potem poizkusim ugasniti ESP in glej ga zlomka, avto postena vdljiv in se popolnoma umiri. Ko sem to izkusil na svoji koži, se ne čudim več, da je pozimi toliko nesreč.
Seveda, zato pa imaš možnost, da ESP izključiš. Posebej v izrednih razmerah, na zasnežemo cesti, ko je z zadnjim pogonom skoraj nemgoče speljati celo rahel hrib. V takšnih razmerah se prednji pogon, predvsem pa štirikolesni izkaže stokrat bolje. Je pa ESP nenadomestljiv na mokrem ali poledenelem cestišču. V takšnih razmerah elektronika popravlja tudi večje voznikove napake. Sistm, ki odvzema moč posameznega kolesa ne more nadomestiti še takšno vrhunsko voznikovo znanje, razen, če ne gre za profesionalnega dirkača ali reli voznika.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2513104

Strani: 1

anon-88574 sporočil: 933
[Avto] Tema: 20 let sistema ESP
[#2513158] 07.04.15 07:37 · odgovor na: anon-182066 (#2513104)
Odgovori   +    1
[vrac]

Seveda, zato pa imaš možnost, da ESP izključiš. Posebej v izrednih razmerah, na zasnežemo cesti, ko je z zadnjim pogonom skoraj nemgoče speljati celo rahel hrib.
To ni ESP, ESP-ja se danes v večini avtomobilov ne da več izključiti. Edino prav, pa naj si nekateri še tako mislijo kako so sami boljši od vse te elektronike.

Kar se da danes izklopiti je ASR (Anti-Slip Regulation), vsaj večina EU proizvajalcev ima tako ime, res pa nekateri na gumb šalabajzersko napišejo kar ESP.

Naslednji korak bi moral biti obvezen radarski tempomat v vseh vozilih, skupaj z avtomatskim zaviranjem. Bi prepolovil smrtne nesreče na cestah. Ampak naši EU birokrati raje predpisujejo neumnosti kot so obvezno merjenje tlaka v pnevmatikah.

Strani: 1