Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ko Metka Tekavčič piše Franklu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247397 sporočil: 13
Zadnja sprememba: anon-247397 01.04.2015 14:30
Ne opravicujem nerodnosti in togosti EF, ki je glede na to kdo so, zelo zaskrbljujoca. Tudi to, da dekanja pise naslednji dan direktorju casopisa je neumno. S tem se cisto strinjam. Groznje sicer jaz ne razberem, a je groznja bolj v oceh prejemnika, kot tistega, ki jo izrece in to je treba spostovati. Se posebej v delu z mediji kjer so vatli se strozji. Da ne govorim, da bi moral vsak polpismen PR profesionalec to se toliko bolj razumeti.

Se pa ne res ne strinjam s sklepanjem, ko novinar ali urednik interpretira, da morebitni odgovor ne bi spremenil clanka in da v naprej ve kaksen bo odgovor.. Ce je temu tako, potem to kaze na to, da novinarji vprasanja za pojasnila posiljajo le, da bi zadostili zakonski zahtevi in ne, da bi si ustvarili celo sliko. Upam, da ni tako. In to ne glede na to kako ocitna je zgodba. Mediji imajo privilegij, da so vidni in s tem dobijo tudi odgovornost, se najbolj moralno.

Vecinoma delam s tujimi novinarji in ko me prosijo za kaksen odgovor, ce nimam casa, povem kdaj ga bom oddal (nikoli vec kot en dan) in se mi se ni zgodilo, da bi dobil vprasanja po principu take it or leave it in ne bi razumeli, da sem zadrzan. Tudi, ko so neprijetna.

A kot receno, ne branim EF. Moje mnenje je le, da si Finance pljuvajo v skledo, po nepotrebnem. Se posebej v takem primeru. Morda sem naiven, a kaj drugega kot zaupanje v idealni svet nam pa se ostane:)?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2511955

Strani: 1

simona2 sporočil: 2.204
"hvala za vaše vprašanje. Odgovor nanj vam bom poslala v roku kot ga določa Zakon o medijih." včeraj smo dobili tak odgovor.


danes pa tako pismo. "Zelo mi je žal, da ste v časopisu Finance kot našem poslovnemu partnerju še enkrat zelo neprofesionalno poročali o temi, ki jo vaš novinar očitno ne obvlada, hkrati pa ni bil pripravljen o njej zbrati relevantnih informacij. Naša predstavnica za stike z javnostmi mi je vprašanje gospoda Pikona posredovala ravno med včerajšnjo sejo Senata UL. Ko sem nekaterim kolegom pokazala, kaj smo dobili s Financ, so se zgolj čudili, do kod gre lahko želja po ustvarjanju občutka ekscesnih situacij ob skromnem poznavanju tem, ki se jih posamezniki lotevajo zelo samozavestno. Kolegom sem rekla, da bomo za Finance pripravili celovit pojasnjevalni odgovor, da pa predpostavljam, da postavljalca vprašanj ta niti ne zanima in da bo jutri (torej danes) tako ali tako napisal, kar se je namenil. Tako se je tudi zgodilo."

oprostite, na EF imajo hudo sprevrženo realnost.

Strani: 1