Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mož, ki se ni nikoli več smejal

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-149637 sporočil: 3.223
[#2503546] 28.02.15 09:19 · odgovor na: Gustl (#2503541)
Odgovori   +    44
Zadnja sprememba: anon-149637 28.02.2015 09:28
[Gustl]
> [rosom]
> Z izbrisom mojega komentarja,ki ni bil v ničemer žaljiv (beseda pisun je v splošni uporavbi9 pa Financam prvi rumeni karton.

Marsikatera žaljivka je v splošni uporabi pa to še ne pomeni, da ni žaljivka. Ukvarjajte se z vsebino. Če se lahko samo z avtorjem, to še največ pove o vas.
Prvo,kar zadeva žaljivke imajo celo sodišča (sodniki) različna mnenja.
Drugo,ne gre ,da se ne bi v določenih primerih ,ko se ukvarjamo z vsebino ukvarjali tudi z proizvajalcem vsebine.Seveda, to ukvarjanje s proizvajalcem povzroči vsebina.

p.s. naknadno in za zaključek mojega "razpravljanja" dodam samo še ukradeno misel....avtor se sam izpostavi,tudi s svojimi sporočili med vrsticami,različnim odzivom.
anon-239008 sporočil: 26
[#2503547] 28.02.15 09:24
Odgovori   +    70
Novinarji (Dejan Steinbuch), ki se ni nikoli več smejal oz. kakšen je profil novinarjev na Financah

Kot kaže so Finance samo en on režimskih medijev. Brišejo komentarje,ker naj bi bili žaljivi do pisca Dejan Steinbucha. Ali ste se vprašali kako je pisec v tem besedilu bil žaljiv do predsednika največje opozicijske stranke in kar me najbolj zmotilo bil je žaljiv do zdrave pameti in to v mediju, ki se razglaša za poslovni časopis (imam občutek ,da je to besedilo bilo pisanje iz čisto poslovnih razlogov, plačilo pa iz Ciprskih ali Kajmanskih bank , ).
Pa naj bodi dovolj, kako že za vas Levo , pridni, piškotek, preberite si besedilo Vodopivca.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2503550] 28.02.15 09:45
Odgovori   +    69
Nižje ne gre, kajne Stainbuch?
anon-275667 sporočil: 732
[#2503552] 28.02.15 09:48
Odgovori   +    76
Dejan spet mešaš jabolka in hruške. Primerjati Nelsona Mandelo in nekega krivično obsojenega za umor z Janezom Janšo je pa res ena velika neumnost.
Zoper Janšo se že tretje desetletje zapored dogaja medijski linč ob podpori sodstva. Da ima človek v svoji karieri več kot 200 kazenskih ovadb mora biti res nekaj hudo narobe z njim ali pa sistemom, ki to dopušča. In pri nas sistem to celo podpira in nagrajuje, poglej si samo kje so akterji teh spletk danes!!!! Kakšna mesta v državi zasedajo!

Za konec naj povem...Janez Janša se smeji ampak v družbi domačih in prijateljev, v družbi hijen še meni mine do smeha!
anon-220564 sporočil: 280
[#2503555] 28.02.15 09:50
Odgovori   +    9
Meša Selimovič: Derviš in smrt

"Ogorčen si, ker misliš, da nisi kriv. Škoda. Če te ne izpuste, boš v kratkem umrl zaradi trpljenja in vse bo v redu. Kaj pa se bi zgodilo, če bi te izpustili? To bi bila najbolj čudna nesreča, kar si jih morem misliti. Ono tam zgoraj je tvoje in njihovo, vendar so tebe izločili. Bi šel rad v hajduke? Jih boš sovražil? Boš pozabil? Sprašujem, ker ne vem, kaj je težje. Vse je mogoče, vendar ne vidim rešitve. Če pojdeš k hajdukom, boš delal nasilje, zakaj bi se potlej jezil nanje? Če jih boš sovražil, te bo zastrupila slaba volja, če ne boš storil kaj zoper nje in tudi zoper sebe, ker si isto kakor oni, pa te bodo spet prijeli in to se reče ravno tako, kakor da si storil samomor. Če pa boš pozabil, bi utegnil dobiti kakšno odškodnino v misli, da si plemenit, oni pa bodo mislili, da si strahopetec in hinavec, in ti ne bodo verjeli. V vsakem primeru boš izločen, tega pa ravno ne moreš sprejeti. Edina mogoča rešitev bi bila: da se nič ni zgodilo.«
»To je moja misel!« sem začuden zaklical.
»Še toliko slabše. Ker je samo to nemogoče.«
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2503556] 28.02.15 09:53
Odgovori   +    63
Steinbuch, vcasih bi bilo bolje, ce bi bil tiho.

Raje napisi kaj o pokojninah za "poseben zasluge". Te so tudi kraja drzavnega premozenja, kradejo pa denar tistim z najmanjsimi pokojninami.

Tega si pa gotovo ne upas!
anon-33936 sporočil: 368
[#2503559] 28.02.15 09:55
Odgovori   +    3
Jap ta del dosti pove "ko sem se rokoval s politikom, predsednikom socialdemokratske stranke in vodjo opozicije, me je moment seveda povsem prevzel. Ko sem kasneje bral spomine Alberta Speera,..."

So neke vzporednice a ne?
....
In taki furerčki nimajo nobenih problemov "zgroženih fac kazat" ker se jim je zgodila velika krivica, ker so tam eno brezvezno birokratsko glupost napravili, dejstvo da pa ne zna pojasniti odkod 200.000€ dnarja pa seveda sploh ni pomembno...

ima pa karizmo prepričljivca (v miru te gleda v oči in laže, da mu popolnoma verjameš)....to rabimo, res... karizmo
anon-278805 sporočil: 1.387
[#2503560] 28.02.15 10:01
Odgovori   +    53
Zadnja sprememba: anon-278805 28.02.2015 10:06
Moje mnenje glede miselnosti ljudi pri nas, starih do nekje 40 let je, da NE poznajo naše resnične zgodovine (saj je ne morejo, še danes je v meglo zavita), niso na svojih ramah občutili teže svinčenega socializma in veliko je potomcev tardečih, ki pač gledajo na preteklost skozi oči svojih staršev! Tudi naš Steinbuch bo v teh kategorijah.
Prav je zato, da se ob tej priliki za trenutek preteklost OSVETLI: enopartijski sistem – nič nisi smel kritizirati (kdor ni bil seznanjem s tem, je za morda iskreno izjavo postal neprijatelj, za vedno). Člani ZK so bili povsod »capo di morte«, v vsem. Itd, a je to OK? Tudi danes (obogateni in razvajeni) nostalgiki teh privilegijev uporabljajo stare metode: lagati, dokler ne verjamejo vsi ( konstrukti – Patrija idr), nasilje(obešanje lutk, nočni obiski vstajnikov, ulični protesti z zvezdo in orožjem), eliminacija polit. nasprotnika (zelo nasilni prevrat Janševe vlade, saj se na KPK poročilo ni mogel sploh pritožit in stranke so brezkompromisno iz vlade odšle; iz muhe nasprotnika narediti slona in vpiti brez konca, svoja stalna krimi dela zamolčati), dvojna merila, na razne nefer načine vse držijo v pesti in izkoriščajo še naprej ...
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2503566] 28.02.15 10:14 · odgovor na: anon-278805 (#2503560)
Odgovori   +    37
V Rusiji pa voditelje opozicije kratko malo umorijo, pa je.
anon-238285 sporočil: 1
[#2503567] 28.02.15 10:14
Odgovori   +    6
čas vnosa: 28.02.15 10:08
odličen članek Dejana.
tristoK sporočil: 33
[#2503568] 28.02.15 10:25
Odgovori   +    65
Uredništvo, kaj vam je bilo, da ste objavilo to kolumno?
Nekaj tako nizkotnega ne najdeš tudi v sobotni prilogi Dela ne, od Ježa ali Markeža. Z vsebino članka se celo strinjate, saj ste priložili fotografijo, ki naj bi vsebino članka potrjevala. Dovolj imate slik v arhivu, kjer se Janša smeje, bi dalo članku vsaj nekaj relativnosti.
Prosim za opravičilo bralcem.
anon-231198 sporočil: 20
[#2503570] 28.02.15 10:47 · odgovor na: Gustl (#2503536)
Odgovori   +    55
Zadnja sprememba: anon-231198 28.02.2015 10:48
Gustl; nimaš prav, imaš samo moč.

Kdor kupi n.pr. Megana, lahko tudi komentira proizvajalca Renault. Tako je (skoraj) povsod po svetu.

Sicer pa so glavna vrednost tega portala ravno komentatorji z vsemi svojimi mnenji, predlogi, pogledi....Poskusite jih ukiniti in čez en teden poglejte na števec obiskov portala.

LpZ
notomi sporočil: 768
[#2503571] 28.02.15 10:48
Odgovori   +    4
Le kakšen članek na račun propadlega politika, ki je revanšist, povzpetnež, absolutist in nesposoben povezovanja z ljudmi. Za svoje osebne cilje je pripravljen zanetiti tudi državljansko voljo, manipulira s svojimi privrženci, ima pa dovolj denarja, da si lahko privošči zborovanja pred sodiščem in še kaj. Neglede na vse sodbe in razprave o tem, je njegovo mesto v zaporu. Patria ni edina afera, svojega premoženja ne zna pojasniti, odšel bo v smetišče zgodovine skupaj s svojimi vnetimi zagovorniki. Po anketah več kot 90% ljudi nikoli več ne bi volilo SDS!
anon-237178 sporočil: 2.624
[#2503574] 28.02.15 11:00
Odgovori   +    2
Odličen primer, ko lahko ugotoviš, kako mu je glavna duševna hrana in s tem smisel življenja mazohizem in maščevanje. Nekateri pač v tem uživajo. Hudo je, če okolica tega ne zaznava.
anon-220564 sporočil: 280
[#2503575] 28.02.15 11:07
Odgovori   +    4
"Vidiš, jaz mislim, da nisem kriv, kakor gotovo misliš tudi ti. To sicer ni natančno, ker ni mogoče, da se ne bi vsaj enkrat v življenju toliko pregrešil, da bi bilo potrebno, da se spokoriš. Pa nič ne de, potlej gre kazen mimo tebe in zdaj nisi nič kriv. Seveda, zdi se ti, da te morajo izpustiti. Samo kako naj te izpuste? No, poskusi misliti kakor oni. Če nisi kriv, potlej so napravili napako in zaprli nedolžnega človeka. Če me izpuste, bodo s tem priznali svojo napako, a to ni ne lahko ne koristno. Potlej moram biti kriv. A kako naj bi me izpustili, če sem kriv? Me razumeš?"
Meša Selimovič: Derviš in smrt
anon-331761 sporočil: 173
[#2503576] 28.02.15 11:16
Odgovori   +    43
hehe, že ko sem videla naslov, sem vedela, da ti STRUP ne bo dal miru in ga boš obilo zlival po človeku, ki ga ne maraš.
Bogve, kaj bi pisal takrat, če bi se janša režal tja v tri krasne, kot se reži recimo Jankovič ali Kučan in še kdo?
Tewnutno je od vse navlake edini, ki bi ga volila. Ni pa rečeno, da bi to storila, če bi imela še eno alternativo.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2503582] 28.02.15 12:02
Odgovori   +    30
1.) Ni res, da se nikoli več ne nasmehne (liter. svoboda), to je tipiziranje
2.) Krivdo si pri nas prav radi porazdelijo, jo kolektivizirajo in spolitizirajo
3.) Na magijo itd., se ne spoznam, vem pa, da je ZLOČIN obsoditi nedolžnega
4.) Predpogoj avtoritete sodnic/kov je strokovnost in zaupanje javnosti v njihovo delo
5.) Že Martin Krpan je znal zabeliti in ne pitati s potico škodljivcev (modro Jadransko morje...)
6.) Odpuščanje pride kasneje, najprej gre za čast in boj za golo preživetje (Mandela, Gandhi ipd.)
7.) Delna razveljavitev poročila KPK ni nedolžna zadeva, ampak se - poleg kršitve ustavne pravice do pritožbe - dotika tudi veleizdaje (rušenje Vlade..)
8.) Nikomur ne želim podobnih in še hujših preizkušenj, tega ne privoščim niti najhujšemu sovražniku. To je hitra pot bolečih spoznanj, pot v izgubo idealov in iluzij, pot, s katere se le redki vrnejo še boljši.
anon-151648 sporočil: 1.085
[#2503587] 28.02.15 12:33 · odgovor na: anon-202494 (#2503556)
Odgovori   +    48
Oh, kakšne pokojnine neki. 99 % prejemnikov borčevskih "pokojnin" je že zdavnaj mrtvih. Gre za DEDNE, PODEDOVANE borčevske "pokojnine". Naj mi nekdo pokaže določbo v ustavi in zakonih, ki dopušča, da "pokojnine" rdečih zločincev dedujejo njihovi otroci, vnuki ... in se število prejemnikov nikoli ne zmanjša pod 26.000.
anon-189325 sporočil: 47
[#2503588] 28.02.15 12:34
Odgovori   +    37
Zadnja sprememba: anon-189325 28.02.2015 12:49
Zanimivo, citiral sem enega vaših najboljših kolumnistov in sicer njegovo epsko kolumno, Levo. Priden. Piškotek. in dodal link na vašo stran: www.finance.si/88113...C5%A1kotek

Zraven sem še malce pokomentirala tole kolumno, za katero menim, da ne sodi v resen poslovni časnik. Ok, omenil sem tudi ime vašega direktorja. In bil izbrisan?

Saj ne da menim, da bi moral imeti kakšne pravice na tem portalu, nisem tega mnenja, kljub temu, da sem plačal naročnino. Me pa nove usmeritve vašega časnika globoko presenečajo, in ne, to ni bil kompliment.

Seveda tvegam, da me boste izbrisali in onemogočili komentiranje, ampak če pričakujete ploskanje tudi ob neumnostih, ki jih objavite, povejte to v pravilih komentiranja, da v bodoče ne bo prihajalo do takšnih nesporazumov.
Gustl sporočil: 13.631
[#2503589] 28.02.15 12:41 · odgovor na: anon-231198 (#2503570)
Odgovori   +    0
[Zdravko111]
Gustl; nimaš prav, imaš samo moč.

Kdor kupi n.pr. Megana, lahko tudi komentira proizvajalca Renault. Tako je (skoraj) povsod po svetu.

Sicer pa so glavna vrednost tega portala ravno komentatorji z vsemi svojimi mnenji, predlogi, pogledi....Poskusite jih ukiniti in čez en teden poglejte na števec obiskov portala.

LpZ
Morda sem bil premalo razumljiv, se zgodi.

Torej - komentiranje je dovoljeno.

Žaljenje ne.

Je to bolj razumljivo?
anon-151648 sporočil: 1.085
[#2503591] 28.02.15 12:54
Odgovori   +    46
Od gospoda Janeza Janše pa komunisti res veliko zahtevajo. Najprej so se spravili nanj, ker so v drugi polovici osemdesetih zasumili, da jim bo postal nevaren, in ga vtaknili v arest. Ne pozabite, v arest so ga vtaknili isti ljudje oziroma ista politična smer, ki Sloveniji z minimalnimi prekinitvami vlada že od njenega nastanka. Potem je bil odločilen za osamosvojitev Slovenije, česar mu rdeči jugoslovenarji z drugom Kućanom na čelu niso nikdar odpustili. Nadaljevalo se je z Depalo vasjo. Tudi tam je tožilstvo čez nekaj let ugotovilo, da mu ni bilo kaj očitati, ampak kdo je to sploh opazil? In potem tako naprej z nekako več kot 160 "sodnimi" postopki proti njemu. Zakaj? Ker je bil še vedno nevaren komunistom, predvsem pa zato, ker je storil največji možni greh: odločilno je prispeval k osamosvojitvi iz SFRJ. Tega mu noben jugokomunist ne bo nikoli odpustil. Potem se je nadaljevalo z velikim pokom iz Finske, zaradi katerega je (domnevno) izgubil volitve. Saj najbrž jih ni, rezultatom volitev namreč verjamem toliko kot vremenskim napovedim za naslednje leto. Končalo pa se je z državnim udarom, ki ga je izpeljal odurni grdež. Glavno vlogo pri preganjanju gospoda Janeza Janše pa je seveda imel "pravosodni" sistem, skupek rdečih zločincev iz t.i. NOB in njihovih otrok, vnukov itn. S pravosodjem pa se država začne in konča. Uganite, zakaj smo zdaj tam, kjer smo. Nekdo pa naj mi že enkrat pove, zakaj bi gospodu Janezu Janši pri tem moralo iti na smeh. Saj se je pravkar proti njemu začel postopek, ker je krivosodje ugotovilo, da nekateri lahko, nekateri pa ne smejo niti kupiti ali prodati kakšne parcele po tržni ceni. Ne uvidim, čemu bi žrtvi apartheida moralo iti na smeh.
Gustl sporočil: 13.631
[#2503592] 28.02.15 12:59 · odgovor na: anon-189325 (#2503588)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Gustl 28.02.2015 13:12
[TheChamp]
Zanimivo, citiral sem enega vaših najboljših kolumnistov in sicer njegovo epsko kolumno, Levo. Priden. Piškotek. in dodal link na vašo stran: www.finance.si/88113...C5%A1kotek

Zraven sem še malce pokomentirala tole kolumno, za katero menim, da ne sodi v resen poslovni časnik. Ok, omenil sem tudi ime vašega direktorja. In bil izbrisan?
In zraven se navrgel namigovanja o podkupljenosti direktorja.

Ps.zdaj sem pa na Sentilju in se izklapljam...
anon-363684 sporočil: 200
[#2503593] 28.02.15 13:02 · odgovor na: anon-151648 (#2503587)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 28.02.15 12:53
Pokojnino se lahko deduje pod dolocenimi pogoji pa ce je starostna borcevska al kakrsnakoli.... In ni v celoti...
tupamaros sporočil: 3.720
[#2503594] 28.02.15 13:05 · odgovor na: anon-346706 (#2503478)
Odgovori   +    37
[IrenaRs]
Ne zaradi JJ, ampak zato, ker se je tako godilo tudi takrat, ko so sodili obtoženim na Dachavskih procesih. Nikogar ni zanimalo, ali je kdo res kaj nezakonitega storil ali ne ! Nobene obrambe jim niso dovolili, ampak so jih prisilili priznati, česar niso storili. Kadar se procesi tako vodijo, so pravi zločinci tisti, ki vodijo proces, brez spoštovanja najosnovnejših pravic, kaj šele človekovih pravic.
Eden od najbolj zoprnih preizkovalcev na Dachavskih procesih je bil dr. France Bučar. Polkovnik KNOJ-a. Zakaj sem to objavil. Haha! Sodeloval je pri pisanju slovenske ustave. Posledico so evidentne.

LP
Tupamaros
XTAXA sporočil: 2.304
[#2503596] 28.02.15 13:13
Odgovori   +    40
Dejan Steinbuch je, verjamem, vesel in super človek. Njegov današnji članek je neka nezabeljena mineštra, ki konča v pomijah. Bi pa rad tu napisal dvoje.
1.) Če bodo Janšo oprostili vseh obtožb in bo Janez ravnal kot grof Monte Cristo, potem si bo sam zapečatil svojo usodo in se res ne bo več smejal.
2.) Tole z odpravo poročila KPK je podobno, kot če bi te na nogometni tekmi polomili in ti dali še rdeči karton zaradi domnevnega simuliranja. In potem bi čez dve leti na športnem portalu izvedel, da je sodniška komisija to tekmo pregledala in odpravila rdeči karton. Koji Q ti to pomaga?! A se boš smejal?

lp
Robert
anon-239008 sporočil: 26
[#2503598] 28.02.15 13:16
Odgovori   +    36
Zadnja sprememba: anon-239008 28.02.2015 13:17
Zanimiv mi je totalni molk celotne družbe, na to da se je razveljavilo KPK poročilo. Prav vsi mediji sledijo molku, prav nihče se ne sprašuje, da je prav KPK poročilo povzročilo zamenjavo demokratične vlade (začelo se nasije, granitne kocke) Na mesto PV se je postavilo povsem nepoznano gospo Alenko Bratovšek, ki je bila ena največjih katastrof v Sloveniji, ki je neverjetno zadolžila Slovenijo (83%BDP) in ta denar podarila bankam, ki pa danes neznajo, nočejo, ne smejo povedati na kakšen način je potekala dokapitalizacija, tu šlo za milijarde €, novinarji.
Po vem tem se najde pisec in analizira psihološki profil predsedika opozicije, ki se ne smeji medtem ko mu je država vrnila sodne stroške v višini 500€.
Tudi meni ni več smešno ko gledam dnevno krivice, prežrto državo z nepotizmom, korupcijo in klientalizmom vendar zakaj krivca vedno najdejo v predsedniku največje opozicijske stranke, ki mora dokazovati svojo nedolžnost , krivda pa bizarnih vrednosti kot so prodaja parcel (sodni cenilec je ovrgel vrednost zapisano v tistem KPK poročilu), ali pa je sprejel obljubo nagrade pri tem,da nihče ne ve kdaj , kako in na kakšen način.
Kdo se lahko lahko ob tem veseli, nasmehne, uživa v družinskem življenju, zre z optimizmom v prihodnost (nezaposleni, na minimalcu)
grekom1 sporočil: 349
[#2503601] 28.02.15 13:23 · odgovor na: Gustl (#2503589)
Odgovori   +    57
[Gustl]
Torej - komentiranje je dovoljeno.

Žaljenje ne.

Je to bolj razumljivo?
Aha, ko pa Janšo za mazohista in psihopata v komentarjih nad tvojim zmerjajo pa prstki utrpnejo?

Dvojna merila?
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2503602] 28.02.15 13:41 · odgovor na: (#2503474)
Odgovori   +    2
[denac]
Kar se mene tiče, nikoli v Janši nisem videl nekega karizmatičnega voditelja, čeprav sem "pomladnik". Janša mi je všeč zato, ker je alpinist. Tudi sam sem bil. Janša je še pred letom 1988 splezal zahtevno Welzenbachovo ledno smer v Dent d'Hérens, Matterhornovem sosedu. Všeč mi je tudi zato, ker je opozicijski voditelj, več kot pol življenja pa sem preživel v režimu, ki ni dopuščal opozicije.
Vsaka mu čast, če upoštevam, da je bil še srčni bolnik.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2503604] 28.02.15 13:45
Odgovori   +    20
Nemtsov je bil ravno en tak falot. Vedno negativističen, vseskozi je videl neke zarote, si izmišljeval vpletenost vlade lastne(!) države v nekakšne vojne, da mu sledijo, prisluškujejo in podobno. Aja, pa tudi avtoritete sodne veje oblasti ni preveč spoštoval. Eni politiki so res izjemno neprijazni, tako da nas njih kritika spod peresa vrhunskih tekstopiscev ne sme in ne more čuditi.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#2503608] 28.02.15 13:54 · odgovor na: anon-317028 (#2503504)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Janša in Šušteršič sta mislila na slovensko prihodnost in sta zastavila dober program. Ustavno in Vrhovno sodišče sta popravili politično naravnane diskvalifikacije Janše o tem ali onem in upajmo, da bodo volivci volili za slovensko daljnosežno prihodnost.
Ja kaj sta zastavila nima veze. Vezo ima kaj se je dogajalo. Zastavila sta privatizacijo, potem pa od tega ni bilo nič, ampak sta nasprotno še podržavila NLB, ko sta odkupila delež od Belgijcev.

Priča je eno, kaj se dela je drugo. He, he pa Ivan za privatizacijo, pa vedno mu drugi potem to onemogočijo, da kot največja stranka pa ni mogel preprečiti podržavljanje NLB ?

Strani: 1 2 3 4 5 6