Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Aktualni cenik nacionalnega interesa

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Aktualni cenik nacionalnega interesa
[#2490669] 11.01.15 21:15 · odgovor na: kmetovalec (#2490592)
Odgovori   +    0
[kmetovalec]
Nehajte nabijati s tujimi lastniki. Krivda za zaprtje TSO je izključno na politikih (domačih in bruseljskih). Pod danimi pogoji bi se vsak lastnik odločil za zaprtje.
Proizvodnjo sladkorja je EU regulirala s kvotami.
TSO so z uredbo 1609/2005 znižali kvoto za 7,14% (iz 52.973 na 49.191 t belega sladkorja). Hkrati so z „Balkansko uredbo“ omogočili uvoz sladkorja po dumpinških cenah (pod interventno) iz Hrvaške in ZR Jugoslavije. Dodatne omejitve je predvidevala nova uredba o trgih sladkorja, ki je začela veljati 1. 7. 2006.
Ker pod takšnimi pogoji rentabilna predelava sladkorne pese v sladkor v TSO ne bi bila možna, so lastniki na letni skupščini 22. 6. 2006 sprejeli odločitev, da se ukine proizvodnja sladkorja v Sloveniji.
Kdorkoli bi bil takrat lastnik, bi se moral odločiti enako, razen če bi lahko TSO zagotovil status podobne ponikovalnice denarja kot so npr. sedaj banke. Za kar pa tudi v slovenski politiki ni bilo interesa. Seveda lastniki so bili tujci in zaposlenih je bilo pod 200 delavcev, kar v primerjavi z Muro in podobnimi podjetji za politike ni bilo omembe vredno.
Še zlasti ker je EU poskrbela za bogato "odpravnino" s katero so bili poleg lastnikov, solidno poplačani tudi vsi zaposleni in kmetje, ki so dobavljali TSO sladkorno peso.
Da se bodo razmere na trgu s sladkorjem čez nekaj let obrnile za 180°pa seveda takrat nihče ni vedel.
Se opravičujem za tole nabijanje o lastništvu, oz. tujem lastništvu. Saj končno res ni tako pomembo. Tudi iz zornega kota, v katerem ti pišeš in razlagaš.

Ne morem te uvrstiti med neumne, v kategorijo idiotov te pa tudi ne morem strpati.

Bojim pa se, da niti približno nisi odgovoril na moje vprašanje.

Lahko, da o odškodnini nisi nič slišal, ali pa sem jaz napačno bral in narobe razumel. Ali pa, da je bilo vse skupaj novinarska Raca.

Saj se temu tako reče?