Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kam gre Ljubljana?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (13)

Strani: 1 2 3

anon-119197 sporočil: 9.214
[#248401] 16.05.08 14:49 · odgovor na: anon-159115 (#248348)
Odgovori   +    0
Jz, kaj poreces na Jankovica? Da nas, mlade druzine, zavaja? S katero stranko natancno ze simpitizira?

Kako bos komentiral, ce bo izpeljal svojo vizijo (itak ogromono zasluzi s tem, pa se mladim se bo prikupil)?

Sicer glede na izkuseno neracionalnost v Sloveniji ne verjamem, da do tega pride, ampak me zanima tvoje mnenje. No, saj me niti ne zanima, ce sem ze posten.
anon-159115 sporočil: 519
[#248427] 16.05.08 15:41 · odgovor na: anon-119197 (#248401)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):

ampak me zanima tvoje mnenje. No, saj me niti ne zanima, ce sem ze posten.
 Odloči se zdaj... a te zanima, al te ne zanima :)
anon-159115 sporočil: 519
[#248529] 16.05.08 22:32 · odgovor na: anon-119197 (#248401)
Odgovori   +    0
Očitno te moj odgovor ne zanima, ker veš da ti ne bo všeč...

Mene ponavadi zanimajo pravi odgovori, ne glede na to ali so mi všeč ali ne, za tiste ki hočete slišat samo takšne ki so vam všeč, pa ni problema: cene stanovanj v Ljubljani bodo v naslednjih letih sigurno padle na 1.800 € za m2... sploh če je Janković tako obljubil.

Zdej pa vsem skupaj želim lep vikend, Bobu pa veliko sreče na maratonu... upam da bo kljub vsemu jutri v dobri formi ;)
schuft sporočil: 437
[#248637] 17.05.08 20:49 · odgovor na: anon-159115 (#248325)
Odgovori   +    0

jz321 je napisal(a):

Nikoli ne moreš odgovorit na vsa vprašanja nekoga, ki te sploh ne posluša in kar naprej goni svojo...

Dal sem ti primer Dunajskega vogala, kjer je bila že pred tremi leti cena m2 stanovanja višja od 2.000 €... Dal sem ti primer čisto konkretnega stanovanjskega objekta, ki se bo gradil letos...

In tvoji argumenti? Izmišljeni objekti in za lase privlečene cifre...

Koliko primerov ti pa moram še dat, da boš končno spoznal da nisi imel prav?

Gradnja na Dunajskem vogalu ni bila dražja od 2.000 €! Ne vem kaj se toliko zapletaš v te cene nepremičnin v Ljubljani in stroške gradnje -pa sej je ja očitno da so previoski. tukej te cel kup ljudi prepričuje da se motiš, bob ma na mizi cel projekt (a misliš da se on zmišljuje stroške ker mu je dolgčas?) ti pa še kr trobiš svoje.

Jao jao jao.

Lahko pa pojasniš, kako Avstrijcem (mesto si lahk zbereš sam) uspe graditi in prodajati po nižjih cenah in pri občutno višjih stroških gradbenih storitev?????? Ker če je strošek gradnje v Ljubljani po tvoje krepko čez 2.000 € na m2, kako se potem npr Gradec prodaja pod 2.000, pa podjetja še vedno delajo z dobičkom???

Ne vem kdo je tu nor.
anon-159115 sporočil: 519
[#248707] 18.05.08 11:15 · odgovor na: schuft (#248637)
Odgovori   +    0
Govoriš na pamet Shuft, zato se ne mislim s tabo spuščat v debate o tem, kdo je tu nor, me pa zanima od kje ti podatek, da podjetja v Grazu prodajajo stanovanja pod 2.000€ ?

Verjetno si to pobral od drugih forumašev, ki prav tako kot ti govorijo na pamet, ker se namreč nova stanovanja v Grazu prodajajo za precej več (od 2.500 do 3.200 € ):

http://www.immodirek...46&bzone=2< /a>

http://www.immodirek...78&bzone=2< /a>

http://www.immodirek...07&bzone=2< /a>


Zakaj so še vedno cenejša kot v Ljubljani? Med drugim tudi zato, ker so zemljišča v Grazu približno dva do trikrat cenejša...
anon-119197 sporočil: 9.214
[#248864] 18.05.08 20:01 · odgovor na: anon-159115 (#248707)
Odgovori   +    0
Aleluja! Ja, stanejo toliko, ampak tu velja 1m2 = 1 povprecna neto placa (no, pa mogoce malo vec). Rabljena stanovanja seveda precej manj. Koliko stane kvadrat v LJ (nov ali star)? In da, cena zemljisca je nizja v Avstriji! V Sloveniji je v veljavi se vedno neki stari prostorski plan iz 80-ih let, ko so obstajali drugacni interesi gradnje zaradi drugace gospodarske klime Torej, trg v Sloveniji je ali ni v redu? Meni je nenavadno, da se zanasas na obstojece stanje, na katerega lahko menda racunas v nedogled po tvojih trendnih predikcijah in ob neupostevanju vseh ostalih bistveni okoliscin kot je kupna moc prebivalstva.

Glede tistega o 1800 EUR. Jaz verjamem, da se bo trg uredil enkrat; verjamem tudi, da so tile mogotci ugotovili, da je plafon dotaknjen ali blizu tega. Zato se hocejo zdaj izkazati kot skrbni za narod, seveda s politicnimi motivi; kar pa hocem jaz malo vzgat v zavest ljudi, kdo jim bo znizal ali navidezne vrednosti nepremicnin ali pa kdo jim bo zajebal life z laznimi obljubami :)

Tjah, JZ, mozno je, da tvoje obvelja. Ampak to pomeni, da je zagotovo potem razmisljati o dokoncnem odhodu iz Slovenije, ki bo samo se pokopalisce obubozanih in izkoriscevalskih penzionistov. O bog, da mi je to videti cimprej :)Muhaha :)
anon-159115 sporočil: 519
[#248910] 18.05.08 21:49 · odgovor na: anon-119197 (#248864)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):

Tjah, JZ, mozno je, da tvoje obvelja. Ampak to pomeni, da je zagotovo potem razmisljati o dokoncnem odhodu iz Slovenije, ki bo samo se pokopalisce obubozanih in izkoriscevalskih penzionistov. O bog, da mi je to videti cimprej :)Muhaha :)
 Zanimive želje imaš Dalex... Kaj pa če bi si namesto tega raje želel, da bi se standard Slovencev čimprej približal Avstrijskemu?
anon-119197 sporočil: 9.214
[#248921] 18.05.08 22:10 · odgovor na: anon-159115 (#248910)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 18.05.2008 22:16
Jz, Slovenija je veliko prekompleksna socialna struktura, da bi se lahko v kratkem priblizala Avstriji; ker pa nimam ne zelje, ne motiva in ne casa, ker tudi nisem povsem najvecji hovdre , pac iscem (zase) lazjo pot. Saj bi ti se nekaj precej ironicnih dejstev navedel, pa ne bom, ker se ne bojim, da mi ne bi verjel, ampak se bojim, da bi mi :)

Ja, kako se naj standard Slovencev pribliza avstrijskemu? Upokojenci, nepremicnine, davki, javna uprava, psiha nasploh, pravnost itd. To je stvar generacije, dveh, mogoce treh... In ker moramo mladi vse the hard way , in ker je nacija sama po sebi prekratkovidna, da si sebi kot naciji unicuje prihodnost, pac naj bo to jasno vsem, ustvarjalcem, udelezencem, pasivnezem, itd.; jasno bo postalo, ko bo prislo do velikih tezav glede podmladka nacije.

Nekoc davno sem prebral v eni ucilnici 'Kdor misli, da je lahko povsod doma, samo, da mu je dobro, je nor ali pa nima srca'... Ker srce imam, sem verjetno nor :)
schuft sporočil: 437
[#248949] 18.05.08 23:22 · odgovor na: anon-159115 (#248910)
Odgovori   +    0

jz321 je napisal(a):

Zanimive želje imaš Dalex... Kaj pa če bi si namesto tega raje želel, da bi se standard Slovencev čimprej približal Avstrijskemu?

za začetek se Avstriji lahko približajo cene zemljišč in ostalih nepremičnin. Pa ne v absolutnih številkah ampak v rezmerjih plača : cena nepremičnine.
schuft sporočil: 437
[#248960] 18.05.08 23:36 · odgovor na: anon-159115 (#248707)
Odgovori   +    0

jz321 je napisal(a):
Govoriš na pamet Shuft, zato se ne mislim s tabo spuščat v debate o tem, kdo je tu nor, me pa zanima od kje ti podatek, da podjetja v Grazu prodajajo stanovanja pod 2.000€ ?

Verjetno si to pobral od drugih forumašev, ki prav tako kot ti govorijo na pamet, ker se namreč nova stanovanja v Grazu prodajajo za precej več (od 2.500 do 3.200 € ):

http://www.immodirek...46&bzone=2< /a>

http://www.immodirek...78&bzone=2< /a>

http://www.immodirek...07&bzone=2< /a>


Zakaj so še vedno cenejša kot v Ljubljani? Med drugim tudi zato, ker so zemljišča v Grazu približno dva do trikrat cenejša...

1. 3.200 je sicer res več kot sem jaz napisal, ampak še vedno je Ljubljana dražja, kar je bistvo debate.

2. koliko m2 zemlje potrebuješ da zgradiš 1 m2 stanovanja v npr. 7 nadstropnem bloku?
2b. koliko m2 zemlje misliš da je porabil Vegrad, za 1 m2 neto prodajne površine v Celovških dvorih?
(mislim da se bob že  dolgo trudi da bi ti dopovedal, da cena zemlje ne more igrat ključne vloge pri stroških gradnje
bloka v Ljubljani)

3. fora debate Avstrija : Slovenija je tudi razmerje plač Avstrija : Slovenija in iz tega posledično razmerje plača : cena m2 stanovanja v Avstriji : Sloveniji

4. Ko ti enkrat pravnik Vegrada napiše da ne bo več občutne rasti novih stanovanj in da bo začela padati cena starim, pol upam da znaš ugotovit kje som.

5. [Ta je najbl na izi!] Jest ti danes terminsko prodam stanovanje (novogradnjo) v Ljubljani po 4.000 € za m2. Dostavim ti ga čez 3 leta, lahko pa tudi kasneje. Ostalo je stvar pogodbe. Zate je to odličen posel, če verjameš, da bodo cene stanovanj v Ljubljani samo še rasle!
anon-159115 sporočil: 519
[#249014] 19.05.08 02:46 · odgovor na: schuft (#248960)
Odgovori   +    0

schuft je napisal(a):


2. koliko m2 zemlje potrebuješ da zgradiš 1 m2 stanovanja v npr. 7 nadstropnem bloku?
2b. koliko m2 zemlje misliš da je porabil Vegrad, za 1 m2 neto prodajne površine v Celovških dvorih?
(mislim da se bob že  dolgo trudi da bi ti dopovedal, da cena zemlje ne more igrat ključne vloge pri stroških gradnje
bloka v Ljubljani)
Se strinjam s tabo, da za m2 stanovanja v 7 nadstropnem bloku potrebuješ manj zemlje kot recimo za 3 nadstropnega, ampak stvar je v tem, da je zemlja na kateri je možno gradit 7 nadstropni blok vsaj še enkrat dražja...

Bob je čist u redu dečko, ki očitno nekaj ve o cenah gradbenih storitev, premalo pa o vplivu cene zemljišča in vseh ostalih stroškov na končno ceno stanovanj, zato se bo moral še bolj potrudit :)

Cena zemljišča je predvsem odvisna od tega koliko m2 stanovanjske površine je možno zgradit na njem in še kako vpliva na končno ceno kvadratnega metra stanovanja (pa tudi če gre za 10 ali še več nadstropni objekt), čeprav vas hoče "Bob the builder" prepričat v nasprotno...

Strani: 1 2 3