Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
[pobalin]
> Optimist. Vsaj polovico voznje na liniji LJ-KP ni mobilnega signala
No, torej vsaj polovico časa delaš ostale stvari. :-)
ves kolko vina to pride :P
forumašenje v živo, če imaš srečo s sosedi, pa tudi zna biti čisto zanimivo doživetje.
res.
Eh, ti bi rad še zlato uro zraven, po možnosti original železničarsko. Ti bom povedal po tajnikarsko: vlaki so zato, da prevažajo, za obveščanje imamo pa medije. :-)
ena ne ravno direkt povezana zadeva, ampak ko si ravno o delitvi dela...

te dni sem poskusal dobiti eno razlago uprave za varno hrano o tem, kako poceti neko rec na podrocju hrane za zivali.

najprej sem vprasal neformalno in dobil v odgovor citiranje, katera uredba da to ureja. kar mi ni prav dosti pomagalo.

potem sem postavil vprasanje prek e-uprave + mail na glavni urad, kjer sem posebej povedal, da prosim za tak odgovor, ki ne bo samo citiranje (obseznih in ne v njih dnevno bivajocemu tezko prehodnih) predpisov.

pojasnil sem, da tako pravim zato, ker ce zacnem in uleti inspektor, mi verjetno ne bo odredil obveznega branja predpisov, temvec da naj izpolnim to, dodam ono, postavim tretje... in da bi pac rad te konkretne poteze poznal pred startom.

odgovor sem veselo presenecen prejel naslednji dan, zal pa je vendarle bil precej formalisticen v smislu, da nisem prisel do zame takoj uporabnih odgovorov, temvec vseeno do obsezne uredbe.

ampak potem sva s sogovornikom nadaljevala in prisla do taksnega rezultata, da si clovek dejansko lahko s tem kaj pomaga. (hvala.)

no, paralelno pa sem s prve tocke sprasevanja, ki ni bila glavni urad izvedel, da je pravilo sluzbe taksno:

- stranki odgovorimo s podatkom, kateri predpisi urejajo to, o cemer sprasuje
- potem stranka rece wtf, kako naj se v tem znajdem
- in mi ji odgovorimo: mi nismo pristojni za taksen problem, ker nismo svetovalni organ, za potrebe razumevanja predpisov si najemite odvetnika

:)

("public servant", what the hell does that mean?)