Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[velikipok]
Kaj te pa briga kdo je lastnik in od kje se lastniško nadzira družba? To je izključno v domeni lastnikov.
Če pa je karkoli narobe z davki, naj pristojni preverijo.
In nehajmo že enkrat moralizirati. Sama sta ustanovila družbo in sama lahko z njo in z lastništvom naredita kar hočeta (če poplačata vse terjatve upnikov in zaposlenih). Tudi, če firmo ali denar zmečeta v mesoreznico in na koncu zažgeta. Tako preprosto je to. Vse ostalo je favšija.
Lej, jaz nimam problemov s tujim bogastvom, zato mi je tudi takšna objava lestvic brezveze, ker pri običajnem prebivalstvu vzbuja nepotrebno fovšijo. Je pa del poslovanja podjetja poleg poplačevanja obveznosti do upnikov in zaposlenih, kot ugotavljaš, (žal) tudi plačilo davkov v državi rezidentstva podjetja (seveda ni nujno da je to Slovenija). Davčne oaze so druga zgodba in zato mi je zadeva zanimiva, ker kolikor mi je znano, sta zakonca Login imela registrirano podjetje na Cipru. In ta zgodba z dobrodelnim skladom je, kolikor se spomnim, prišla na dan po tistem, ko je trojka udarila po Cipru in na veliko strigla, reciva jim, davčne optimizatorje. Če jima je na ta način uspelo rešiti premoženje jima seveda privoščim, si pa mislim, da bosta imela še tanek spanec, saj gredo takšne oaze očitno v nos evropskim in tudi globalnim davčnim organom. Nekako sem mnenja, da je pravica vsakega poslovneža (njunega kova) da si poišče okolje, ki je z davčnega in poslovnega vidika najbolj optimalno za poslovanje, naprej od tega pa je stvar osebne odločitve, bodisi da poslovnež posluje transparentno in mirno spi ali se gre skrivalnice in se bolj kot s poslovanjem ukvarja s tem, kako bo prikril lastništvo. Meni osebno bi bolj odgovarjala prva možnost, ampak jaz nisem miljonar... ;)