Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Levo. Priden. Piškotek

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

anon-156209 sporočil: 53
[#2465343] 17.10.14 10:00
Odgovori   +    3
Ma ne strinjamse čisto. Najprej novinarstvo je v slovenii še v večjem podnu, kot večina drugih poklicev. Popolnoma razvrednoteno, ker namesto profesionalcev v večini tudi glavnih medijev, najemajo študente! ne moreš biti resen novinar ali medij, če temeljiš na študentskem elu, bre izkušenjetc... kjer novinar študent težko preceni ali razlikuje servirane informacije od prave.... brez zaščite uredništva in medija, tudi ne moreš delat raziskovalnega novinarstva. Poglej tale proces proti novinarki, ker je izdajala "zaupne" informacije o katerih čivkajo še ptički.... Drugi point pa je Bratuškova.... Najprej to, da se je predlagala sama, ko je vedela, da odhaja. da je stem zapustila tudi svojo, ravno ustanovljeno stranko.... Torej predlagala se je zato, da bi ušla. Brez podpore zaledja in brez podpore bruseljskih strank, podpiral jo je zgolj Juncker. Tukaj se je uštela. Slabo se je pripravila. Slabo se je dala tudi nainštruirat, saj s svojim nastopom res ni prepričala. Gledalasem to žalost.
Tretja stvar, ki pa je najbolj pomembna, pa je, kako je reagirala slovenska politična scena. Na njeno kandidaturo sta se spravila predvsem Peterle in Tanja Fajon. Pokončala sta jo v Bruslju. Domači mediji pri tem res niso imeli veliko dela. Kar pa bi lokalni mediji lahko naredili, pa niso (ker pač nimajo pravih novinarjev in redki so sploh še zmožni presoje) bi bilo, da bi pozvali k temu, da Bratuško kljub vsemu podremo. Pa ne zaradi Bratuške, ampak zaradi države, razvoja... saj ji je Juncher namenil energetski sektor, ki je zelooo pomemben za nas. Zdaj ga bodo dobili Nemci in Južnega toka ne bo. Južni tok je zelo pomemben za nas. Zaradi tega bi morali poskušati obdržati energetski sektor. Vse ostalo, je pravzaprav brezveze. Bratuški bi morali pomagat, ker ni pomemebna Bratuška, ampak energetski sektor.
anon-202150 sporočil: 1.066
[#2465346] 17.10.14 10:06
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: anon-202150 17.10.2014 10:16
Odličen članek, ki pa ima žal vsaj tri napake.
1. Ker je zaklenjen, ne pride do tistih, ki jim je namenjen.
2. Objavljen bi moral biti pred vsakimi volitvami.
3. Komentar nima nič s svetovnim nazorom uredništva Financ.

Blaž lahko napiše 56 podobnih člankov na teden, uredništvo jih lahko tudi objavi, pred volitvami pa bo uredništvo po depeši lastnika nabiralnika z vsemi sredstvi omejilo komentiranje, da kdo po pomoti ne bi vznemirjal volilnega telesa s kritično besedo in bo Frankl s stisnjenimi zobmi lažje priporočal žlahtno desnico. Mogu Finance iz LDS-a, ali ne može LDS iz Financa...
Zame je plačevati naročnino poštnem nabiralniku s skupnoskledarskimi koreninami in vsigliharskim nazorom popolnoma enako, kot bi volil SMC ali kako drugo instant stranko.Moj denar boste dobili, ko boste imeli znanega lastnika z znanim odnosom do zasebne lastnine.

Finance levo!
Pridni.
Piškotek...
anon-318613 sporočil: 664
[#2465347] 17.10.14 10:06
Odgovori   +    7
Tačko :)

Prava soba zrcal!
anon-207004 sporočil: 364
[#2465348] 17.10.14 10:08
Odgovori   +    7
Ko sem prebral članek, nato še komentarje in pogledal ocene h komentarjem sem se začel spraševati, ali je članek sploh še na mestu. Po vzklikih in ocenah komentarja sodeč ne, saj bi človek prišel na idejo, da teh butalcev, ki jih članek dejansko obravnava, več ni. Razlaga je potem edino ta, da komentirajo in ocenjujejo le taki, ki so napredni ljudje oziroma to velja za časopis Finance. Možno pa je, kar me malo skrbi, saj je to srčika problema, da v splošnem mnogo ljudi, ko se jim da možnost inteligentne razprave, vedo, kaj se od razvitega intelektualca, ki misli s svojo glavo, pričakuje in to tudi potem bevskajo. Ko pa je treba zadevo udejaniti, pa raje požrejo ta piškotek.
pobalin sporočil: 14.456
[#2465349] 17.10.14 10:08 · odgovor na: bc123a (#2465237)
Odgovori   +    8
[bc123a]
Lepo, da se je avtor vsaj malo posvetil psihologiji dogajanja v sloveniji. Glede medijev - to je catch 22. Mediji bodo pac pisali tako, da jih bo slovenski bralec zelel brati, ker od tega zivijo.
Če pogledaš naklade "vodilnih" časopisov, živijo vedno slabše. Tako slabo jim gre, da so (šele) zdaj lotili celo javnega boja s kliping firmami. Dve največji sta v globoki senci spin doktorjev Zavrla in Novaka, zato se je s klipingom prej delalo v rokavičkah. Naklade so bile večje, javna birokracija in firme niso še toliko šparali pri naročninah, prijazen klic ali namig je zrihtal plačane oglase, itn. Zdaj je ta bonanca minila in očitno poteka boj za vsak izvod, vsakega naročnika.
www.dnevnik.si/slove...-prispevek

Pred časom sem pogledal deklarirano naklado nekega v lajfstajl magazin skritega reklamnega pofla, ki je na infuziji občasne priloge Dnevnika. Dvajset tisoč, nič več! Ne vem, ali to pomeni, da ima sobotna izdaja z opinien-mejkersko prilogo Objektiv drugega "vodilnega časopisa" v Deželi naklado samo 20000 ali pa so dekadentnega kapitalističnega glossy lajfstajla deležni samo izbrani kupci tega tranzicijskega časopisa. Da ne govorim o bizarnem kontrastu med prevladujoče levičarskimi vsebinami v Objektivu in prišlepano glossy prilogo. Picketty + Dior za ceno enega?
Zakaj pa potem nihce ne ustanovi desno orientiranega dnevnika, ce je tak primanjkljaj? A zato, ker desno orientirana publika noce placati narocnine?
Mogoče zato, ker je večina desne publike zadovoljna s pozareportom, politikisom in casnikom (tam so imeli lepo ideološko-cenzorsko epizodo z enim od avtorjev, ki ni bil dovolj na liniji). Bolj zmerni poiščejo sebi primerne vsebine na siolu, za močnejše odmerke blata, žolča in žvepla pa imajo solidno ponudbo tednikov. Ker večina najboljši javni zavod plačuje po direktivi, varčni desničarji gledajo in poslušajo tudi to, saj so vendar plačali, zadovoljstvo pa imajo v številnih priložnostih za izražanje nezadovoljstva.

Prostora za nov dnevnik že več kot 20 let evidentno ni, kar so dokazali propadli slabi projekti slabih časopisov, ki so kronološko in po vedno krajši življenjski dobi: Slovenec, Republika, Jutranjik in nikdar zaplojeni otrok para Crnkovič & Styria. Pritlehna tabloida Direkt in kratkotrajni Svet 24, brezplačni Žurnal24 in žogobrcarska Ekipa seveda ne uvrščam med normalne dnevnike.

Bojim se, da ima Gustl v svojih ocenah medijske scene doma in po svetu v veliki meri prav. Sicer se ne strinjam z njegovim (oz. prevladujočim) fatalizmom, ampak dokler svojega denarja ne pošljem v isto smer kot svoje besede, je bolje, da sem tiho. :-)
anon-309034 sporočil: 730
[#2465354] 17.10.14 10:16
Odgovori   +    27
Ni kaj dodati. Odlično. Tolpa 571 je razkrinkana.
Problem je le v tem, da manjšina stanje v medijih že dolgo pozna, večina slovenskih opranoglavih ovc pa tega ne bo spregledala nikoli.
Dokler bo tako, nam ni pomoči.
anon-49458 sporočil: 2.114
[#2465356] 17.10.14 10:17
Odgovori   +    31
Meni je zaskrbljujoče to, da je ta članek izpadel kot nek eye opener, čeprav piše o stvareh ki so jasne že dolgo. Niti ne ponuja odgovorov ki so bolj ali manj jasni (na srečo vas je par forumašev hitro dopolnilo članek)

Zakaj bi GZS in ostali podpirali desne stranke, če se ve kdo je lastnik večine kapitala in kdo ima tudi najmočnejše vzvode nad njem? Sam dvomim, da Pečečnik voli NSI ali SDS. Primerjati klasično levo/desno polarizacijo s slovensko je itak čisto mimo, se mi zdi da je nekdo že enkrat v enem članku to jasno predstavil. Posledično je pol debat na to temo nesmiselnih oz. je treba to vedno imeti v mislih.

Kar mene najbolj zanima je sledeče (tu avtorja naprošam,za kakšno strokovno razlago glede na to da je tudi psiholog): kako dolgo lahko indoktrinacija močneje vpliva na ljudi kot lastni razum (da deluješ proti lastnemu interesu ne glede na informacije, ki so ti na voljo, predpostavljajmo pa, da je pol ljudi funkcionalno pismenih z IQ okoli 100)? Kje so meje uravnilovke, da se folku scufa oz. ali smatra, da v tej državi dejansko 3/4 ljudi raje podpre enakost v bedi napram tekmovalno-nagrajevalni družbi? Bi sesutje gospodarstva bilo nek eye opener ali ne? Kako o tem sedaj razmišljajo recimo Grki?
najobj sporočil: 31.931
[#2465362] 17.10.14 10:22 · odgovor na: BlazVo (#2465230)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 17.10.2014 10:23
[BlazVo]
> [infa]
> Se strinjam in čestitke!!!
> Upam da kot novinarji pred vami, ne boste končali na cesti!!!!
Za tole kolumno je bilo potrebno precej borbe z urednico. Pa na zato, ker bi se bala Kučana ali Golobiča, ampak zato, ker je ščitila kolege in predvsem kolegice, do katerih sem bil po njeno preveč pavšalen ali pristranski.

S čemer se celo strinjam. Ampak včasih si tudi druga stran lahko privošči malo pretiravanja.

Simona, hvala, ker si požrla cmok in skočila v tole.

BTW, čakam da omenjeni novinarski zvezdniki in demokrati povedo nekaj o včerajšnjem primerjanju Janše s pedofilom v slovenskem parlamentu
... čuj, ko si glih Janšata omenil, jaz zdaj še najbolj čakam, da boš končno le povedal, v čem točno je bil Janša v svojem mandatu razredni sovražnik, če seveda kot razredni sovražnik razumeš drugačen pogled na ekonomijo ... khmm, ker da se Janša ne hodi zaklinjat na plemenske rituale v Dražgoše, Stožice, na Osankarico, ampak da se on hodi zaklinjat na plemenske rituale v Jajc ... eh, v Rovte ali Teharje, z ekonomijo nima čisto nič, če mene kaj vprašaš ...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2465365] 17.10.14 10:29 · odgovor na: anon-77925 (#2465326)
Odgovori   +    37
[Attila]
> [Attila01]
> > [Attila]
> > A tale doktor bi rad dokazal, da je med jansevci tudi izobrazen kader? No, ni mu uspelo.
>
> Zagotovo mu bos ti, bednik, oporekal s svojim doktoratom.
>
>
>
> Aja, ga nimas...

A ti misliš, da rabiš doktorat, da tepcu rečeš tepec?
A načrtno provociraš, da bi ti soforumaši rekli tepec?

Ne zmoreš pa iti preko svojih mentalnih omejitev in ne komentiraš vsebine kolumne. Mlatiš prazno slamo. Se mi zdi, da padeš ravno v okvir populacije, o kateri piše Vodopivec. In ta okvir je jako širok...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2465370] 17.10.14 10:34 · odgovor na: najobj (#2465362)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [BlazVo]

... čuj, ko si glih Janšata omenil, jaz zdaj še najbolj čakam, da boš končno le povedal, v čem točno je bil Janša v svojem mandatu razredni sovražnik, če seveda kot razredni sovražnik razumeš drugačen pogled na ekonomijo ... khmm, ker da se Janša ne hodi zaklinjat na plemenske rituale v Dražgoše, Stožice, na Osankarico, ampak da se on hodi zaklinjat na plemenske rituale v Jajc ... eh, v Rovte ali Teharje, z ekonomijo nima čisto nič, če mene kaj vprašaš ...
Tebi se pa vidi, da ne hodiš niti na ene, niti na druge rituale, sicer bi vedel, da so pravoverni rituali požegnani z žegnano vodo, krivoverski pa niso, vpliv žegnane vode na ekonomijo pa je že zdavnaj psihološko dokazan.
najobj sporočil: 31.931
[#2465371] 17.10.14 10:35 · odgovor na: Gustl (#2465283)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.10.2014 10:38
[Gustl]
> [bc123a]
> Lepo, da se je avtor vsaj malo posvetil psihologiji dogajanja v sloveniji. Glede medijev - to je catch 22. Mediji bodo pac pisali tako, da jih bo slovenski bralec zelel brati, ker od tega zivijo.
>
> Zakaj pa potem nihce ne ustanovi desno orientiranega dnevnika, ce je tak primanjkljaj? A zato, ker desno orientirana publika noce placati narocnine?
Nihče pri zdravi pameti ne bo šel danes ustanavljat novega dnevnega časopisa.

Polarizirana desnica že ima Reporter, ki kar dobro posluje, torej ne drži tvoja teza, da ta publika noče plačati naročnine: www.finance.si/minib...3294749000

Imaš še one man band Požarja, ki prav tako OK posluje: www.finance.si/minib...2270897000 ,...za kaj več pa ni prostora.

Tako da ni anomalija, da desnica nima dnevnika. V prihodnjih letih se bo anomalija na levi odpravljala. Pa niti nima toliko veze z levo-desno, ampak bolj z medijskimi trendi.
... čuj, če se jaz prav spomnim, so bile včasih neke desne republike, pa jutra, pa kajvemšekaj, pa se naročnine niso glih najbolj obnesle ... khmm, tako da na tvojem mestu ne bi jaz škrtosti z medijskimi trendi primerjal ...

P.S.: če mi ne verjameš na besedo, lahko kar v naročniškem oddelku Financ preveriš, kdo je pripravljen žrtvovati eno pico na mesec oziroma 27 (sedemindvajset) centov na dan, da bi bral kar mu paše ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2465372] 17.10.14 10:36 · odgovor na: (#2465361)
Odgovori   +    13
[republican]
> [usimoncic]
> Vprašanje če bi bili Švicarji kaj drugačni, če bi jih izpostavil pol stoletja trajajočemu mentalnemu pohabljanju.

Za Švicarje ne vem, ampak vzhodni Nemci so mu recimo bili izpostavljeni. Pa jih poglej zdaj.
A res? Poglej tale zemljevid volilnega izida za Die Linke, krasno se vidi meja med zahodom in vzhodom, celo po sredi Berlina.

welections.files.wor....png?w=604
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2465373] 17.10.14 10:36 · odgovor na: anon-341474 (#2465313)
Odgovori   +    28
Da ne vemo kaj je levo in kaj desno sem že sam zapisal. Primer vrha RKC sem izpostavil prav zato, da sem poudaril, da je ta fenomen vseprisoten v naši družbi. Lep primer je bila zgodba z arhivi, kjer si je Cerkev preko NSI prizadevala, da ti ostanejo čim bolj prikriti, ker se boji, da se ne bi razkrili njeni "grehi", ko jih je Udba dobesedno držala za jajca. Danes niso sposobni lustracije v svojih vrstah, kljub temu, da so sodelovali v tem kot žrtev, vendar žrtev s svojimi "grehi".
O mračnjaštvu raje ne bo govoril, saj zgodovina ni tako enoznačna kot nas jo učijo pri nas.
pobalin sporočil: 14.456
[#2465378] 17.10.14 10:41 · odgovor na: anon-238577 (#2465305)
Odgovori   +    4
[fibonaci]
Na desnici, slovenski pa sploh, intelektualcev ni. Tam še nikomur niso dovolili misliti s svojo glavo. Bog in božanstvo (veliki in mali) tam mislita za vse.
Če smo že pri obmetavanju z blatom, bom prispeval še svojo kepo. Jaz razliko med šentflorjansko levo in desno "inteligecijo" vidim takole:

Leva "inteligencija" po silni inerciji ploska knjigam in tezam, ki jih sicer ni prebrala, je pa dojela, da so na liniji in je preučila izbrane povzetke in poudarke, na katerih gradi svoj šentflorjanski diskurz. Povsem enak mehanizem z nasprotnim učinkom velja za vse tisto, kar ni na njihovi liniji.

Desna "inteligencija" je manj hipokritska v toliko, da mirno prizna, da neke knjige ali teze ni niti prebrala, ker gre za neprebavljive dolgovezne blodnje, njihov svet je pa tako jasen kot ploščata zemlja na le junijski dan.

Vsaka podobnost z reakcijami na Pickettyja je zgolj nenaključna. Obstajajo duhovite izjeme, ki potrjujejo pravilo in so v javnem diskurzu manj opazne. Ker med najmogočnejšimi izbruhi zgornjih dveh skupin predmet javnega kresa papagajske pameti dejansko berejo in si oblikujejo lastno mnenje o njem.
anon-294564 sporočil: 819
[#2465380] 17.10.14 10:42
Odgovori   +    11
To je to! 5+
najobj sporočil: 31.931
[#2465382] 17.10.14 10:42 · odgovor na: anon-238577 (#2465370)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.10.2014 10:44
[fibonaci]
> [najobj]
> > [BlazVo]
>
> ... čuj, ko si glih Janšata omenil, jaz zdaj še najbolj čakam, da boš končno le povedal, v čem točno je bil Janša v svojem mandatu razredni sovražnik, če seveda kot razredni sovražnik razumeš drugačen pogled na ekonomijo ... khmm, ker da se Janša ne hodi zaklinjat na plemenske rituale v Dražgoše, Stožice, na Osankarico, ampak da se on hodi zaklinjat na plemenske rituale v Jajc ... eh, v Rovte ali Teharje, z ekonomijo nima čisto nič, če mene kaj vprašaš ...
Tebi se pa vidi, da ne hodiš niti na ene, niti na druge rituale, sicer bi vedel, da so pravoverni rituali požegnani z žegnano vodo, krivoverski pa niso, vpliv žegnane vode na ekonomijo pa je že zdavnaj psihološko dokazan.
... čuj, žegnana voda očitno nima samo vpliva na ekonomijo, zato pa jaz tukaj stalno neka čudna vprašanja postavljam, ker če bi namesto pira žegnano vodo pil, jih po mojem ziher ne bi ...
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2465383] 17.10.14 10:45
Odgovori   +    11
Dobro napisano! Predvsem zelo resnično.
anon-221237 sporočil: 3.746
[#2465385] 17.10.14 10:50
Odgovori   +    30
Perfektno napisano.....vsi kradejo na debelo najprej in važn d je zlobni Janša v zaporu. V teš 6 kradejo milione pa še vedno ni nobeden v zaporu, zuky krade milione pa še vedno ni v zaporu, v zdravstvu kradejo milione pa ni nihče v zaporu......potop te države se bliža in prihodnosti tukaj ni več za mlade kot tudi ne za stare.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2465386] 17.10.14 10:51 · odgovor na: bc123a (#2465372)
Odgovori   +    29
[bc123a]
> [republican]
> > [usimoncic]
> > Vprašanje če bi bili Švicarji kaj drugačni, če bi jih izpostavil pol stoletja trajajočemu mentalnemu pohabljanju.
>
> Za Švicarje ne vem, ampak vzhodni Nemci so mu recimo bili izpostavljeni. Pa jih poglej zdaj.

A res? Poglej tale zemljevid volilnega izida za Die Linke, krasno se vidi meja med zahodom in vzhodom, celo po sredi Berlina.

welections.files.wor....png?w=604
No, si me že prehitel. Dodal bi samo še to, da so se vzhodni Nemci pred dvema desetletjema priključili eni precej normalni državi, s čimer se je depolitizacija vseh družbenih podsistemov (šolstvo, sodstvo, mediji, gospodarstvo vključujoč zdravstvo) bistveno poenostavila. A tudi to očitno ni bilo dovolj, da bi se mentalno pohabljeni možgani rehabilitirali. Kaj torej pričakujete od Slovenije, kjer so te družbene podsisteme v celoti zadržali tisti, ki so jih ugrabili pred več kot pol stoletja?
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2465389] 17.10.14 10:55 · odgovor na: najobj (#2465382)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [fibonaci]
>
> Tebi se pa vidi, da ne hodiš niti na ene, niti na druge rituale, sicer bi vedel, da so pravoverni rituali požegnani z žegnano vodo, krivoverski pa niso, vpliv žegnane vode na ekonomijo pa je že zdavnaj psihološko dokazan.

... čuj, žegnana voda očitno nima samo vpliva na ekonomijo, zato pa jaz tukaj stalno neka čudna vprašanja postavljam, ker če bi namesto pira žegnano vodo pil, jih po mojem ziher ne bi ...
Imaš srečo, za toliko žegnane vode bi težko dobil take dilerje, kot jih imaš za pir. Za žegnano vodo z rdečo zvezo pa bi se sploh moral zelo potrudit, jaz poznam samo enega :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2465390] 17.10.14 10:58 · odgovor na: anon-202150 (#2465346)
Odgovori   +    13
[SF32]
Odličen članek, ki pa ima žal vsaj tri napake.
1. Ker je zaklenjen, ne pride do tistih, ki jim je namenjen.

A čem brat naprej, če je že prva točka napačna? :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2465396] 17.10.14 11:05 · odgovor na: pobalin (#2465349)
Odgovori   +    4
[pobalin]
Bojim se, da ima Gustl v svojih ocenah medijske scene doma in po svetu v veliki meri prav. Sicer se ne strinjam z njegovim (oz. prevladujočim) fatalizmom, ampak dokler svojega denarja ne pošljem v isto smer kot svoje besede, je bolje, da sem tiho. :-)

Ne zamešat fatalizma z naturalizmom :)

Kadar me ime Frankl poln Q glede mojega pogleda na to, kam pluje naša industrija, začne razlagat, da sem pravnuk od Emila Zolaja :)
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2465398] 17.10.14 11:07
Odgovori   +    18
Odliček članek. Ni kaj za pristavit.

Dati za obvezno čtivo vsem Slovencem.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2465399] 17.10.14 11:09
Odgovori   +    20
anon-306217 sporočil: 234
[#2465401] 17.10.14 11:15
Odgovori   +    15
bravo :D CAR :D vidiš, en slovenec, ki nima sindroma zlate ribice :D
0512SEMAF sporočil: 307
[#2465402] 17.10.14 11:15
Odgovori   +    20
Vrhunsko. Prvo pero Financ!
pobalin sporočil: 14.456
[#2465403] 17.10.14 11:19 · odgovor na: macon (#2465315)
Odgovori   +    3
[macon]
Reporter ima 4 novinarje (in 9 stalnih zunanjih sodelavcev, kolumnistov), Mladina jih ima 22. Zadosti povedno, kajne?

www.reporter.si/urednistvo
www.mladina.si/urednistvo/
1. Seznama imen v kolofonu ne gre enačiti s številom zaposlenih. Poleg tega bi pogled v kolofon Financ lahko tolmačil, da gre za zaničevanja vreden režimski časopis s preveč novinarji. Hm!

2. Časopis z več imeni v kolofonu ima po mojem starokopitnem prepričanju, ki se ni oblikovalo izključno v komunizmu, znatno prednosti. Časopis z le nekaj imeni v kolofonu je bolj stenčas - ne glede na naklado.

3. Če že primerjaš ta dva tednika, se loti bolj povednih ozadij. Reporterja naj secira kdo drug, ker ga jaz berem samo nekajkrat na leto pri frizerju in se mi ne ljubi. Malo bolj pogosto berem Mladino, malo zaradi višjega nivoja pisanja, predvsem pa gre za pogojni refleks iz časov Mamula go home člankov, njihovih majic ipd.
Pri Mladini je zanimivo pogledati, kdo so lastniki, kakšne so naveze, ki nedvomno vodijo v zahodno zamejstvo, od koder so pred dvema ali tremi desetletji (tudi skozi Mladino) k nam curljale legende o udbo-skrivaškem veriženju, v katerem je imela svojo vlogo seveda tudi NLB? Po kakšnem naključju je bil zdajšnji generalni sekretar NLB Jurij Giacomelli nadzornik Mladine v obdobju, ko je sedel na direktorskem stolu firme Gorenje Design, do njegovega prevzema paradnega medija Delo? Stalnica v NS Mladine je tudi nek visok aparatčik NLB. Se je kultivirano desni kolumnist Mladine Bernard Nežmah kdaj razpisal o teh nenavadnih ozadjih svojega medija? Itn.
anon-77925 sporočil: 353
[#2465405] 17.10.14 11:21 · odgovor na: bc123a (#2465372)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [republican]
> > [usimoncic]
> > Vprašanje če bi bili Švicarji kaj drugačni, če bi jih izpostavil pol stoletja trajajočemu mentalnemu pohabljanju.
>
> Za Švicarje ne vem, ampak vzhodni Nemci so mu recimo bili izpostavljeni. Pa jih poglej zdaj.

A res? Poglej tale zemljevid volilnega izida za Die Linke, krasno se vidi meja med zahodom in vzhodom, celo po sredi Berlina.

welections.files.wor....png?w=604
Vzhodni Nemci so živeli v enem najbolj zajebanih vrst komunizma in v krasnem svetu kapitalizma, pa jim je mal več jasno kot zahodnjakom?
anon-309034 sporočil: 730
[#2465408] 17.10.14 11:26 · odgovor na: BlazVo (#2465230)
Odgovori   +    16
Tudi ga. Simona je že rahlo boječe dvignila glavo s člankom o izredni seji DZ, kjer so JJ odvzeli mandat.
Bravo!
pobalin sporočil: 14.456
[#2465412] 17.10.14 11:29 · odgovor na: mimoidoci (#2465342)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
In potem še korak naprej, ki si ga pozabil ........... desno državno televizijo (razen, če se namesto tega, desničarjem raje izključi električne priključke, da ne plačujejo leve televizije).
So desničarji zadovoljni z brezplačno Planet TV ali je tudi ta premalo desna zanje?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10