Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Petunija1]
> [najobj]
> > [Petunija1]
> > Čuj, a ti kdaj voziš po dvopasovnici od Trzina do krožišča Tomačevo? Jaz precejkrat in če bi držale tvoje navedbe, potem bi morala biti že najmanj desetkrat mrtva, ker se toliko menjava pasove, prehiteva po desni in levi itd.
>
> ... čuj, toti www.celje.info/wp-co...ocesta.jpg znak pomeni avtocesto, kjer veljajo pravila, o katerih jaz tukaj že ves čas pišem ... evo, in če je dvopasovnica od Trzina do krožišča Tomačevo označena s tem znakom, se voziš po avtocesti in skupaj z vsemi ostalimi voziš narobe, če pa tega znaka ni, pa se skupaj z vsemi ostalimi voziš pravilno, ker ob vsakokrat vklopljenem smernem kazalcu lahko neštetokrat menjaš pasove, če se ti to zdi pametno in če to narediš varno, ker na večpasovnicah ne prehitevaš, ampak po kateremkoli prometnem pasu voziš mimo ...
In kaj je prehitevanje drugega kot vožnja mimo drugega vozila? In tudi na večpasovnici se ti komot lahko zgodi, da kakšen nepazljiv voznik zavije na tvoj pas ravno ko pelješ mimo njega.
... OK, ne da se mi zdaj guglat za definicijo prehitevanja, ampak ko se v mestu na večpasovnici po svojem pasu voziš mimo počasneje vozečega ali stoječega na sosednjem levem ali desnem pasu oziroma če paralelno vozeči na sosednjem levem ali desnem pasu iz kakršnihkoli razlogov začne zmanjševati svojo hitrost, ti tistega ne prehitevaš, ampak voziš mimo njega ...

P.S.: zaradi dela preko študenta so mi tudi nekatere podrobnosti v prometnih predpisih še danes zelo dobro ostale v spominu ...