Zasebnost
28 min
Morilci mojih sanj
54 min
Slovenska viljamovka zima z najvišjo oceno
58 min
Kisarna Apis-Vita je na razpotju
2 uri
Boštjančič bi normirance vrgel iz sistema, če bi v dveh letih presegli 120 tisoč evrov prihodkov 5
2 uri
Surova nafta brent se že drugi dan ceni
2 uri
Darsov aneks: Za 22 odstotkov dražja gradnja dela hitre ceste med Velenjem in Slovenj Gradcem
2 uri
Janša je dal, Svoboda bo vzela: Golobova vlada zapira vrata do podatkov s trga nepremičnin 6
2 uri
Izračun: koliko davka bi po Boštjančičevem predlogu plačevali normiranci 56
3 ure
Šola borze, 13. del: Kako vem, da sem pri vlaganju uspešen?
3 ure
Izračun: z novo uredbo bodo cene goriv bolj skakale 4
3 ure
Na upravni enoti Ljubljana ni več naročanja, stranke morajo v vrsto, delajo pa v »upočasnjenem ritmu«
3 ure
Pozor! V zakonu o davčnem postopku bo določena solidarna odgovornost pri plačilu naknadno ugotovljenih davkov
3 ure
Na GZS so nagradili najboljše mlade računalničarje in informatike
3 ure
IFO: Poslovna klima nemški avtomobilski industriji se je maja poslabšala
3 ure
Krčev Gratel v stečaj
4 ure
Hrvati vpisali za več kot 900 milijonov evrov ljudskih zakladnih menic; prihodnji mesec nove obveznice
4 ure
Proizvodnja tesle model Y na Kitajskem upada drug mesec zapored
5 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
5 ur
Za glasovanje zunaj okraja stalnega prebivališča se je treba prijaviti - čas je še danes in jutri
5 ur
Skrajno desna AFD tik pred evropskimi volitvami z najnižjo podporo v zadnjem letu, skrajno leva Sahra Wagenknecht gor

Strani: 1

anon-278805 sporočil: 1.387
[#2448198] 24.08.14 09:14
Odgovori   +    4
Zemeljsko površje je tanko kot jajčna lupina. In še se premikajo plošče, še je možna npr. ponovna ena celina. Ker intenzivno iščemo alternativne (naravi prijazne, čiste) energetske vire, bi po moje morali največ raziskav posvetiti »ohlajanju« magme. Saj je to praktično neizčrpen, konstanten in zastonjski ter celo odvečen energetski vir. Vsa ostala razpoložljiva čista energija je pravzaprav zanemarljiva v primeru z njo.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2448339] 24.08.14 20:33 · odgovor na: anon-278805 (#2448198)
Odgovori   +    2
[njivar]
Zemeljsko površje je tanko kot jajčna lupina. In še se premikajo plošče, še je možna npr. ponovna ena celina. Ker intenzivno iščemo alternativne (naravi prijazne, čiste) energetske vire, bi po moje morali največ raziskav posvetiti »ohlajanju« magme. Saj je to praktično neizčrpen, konstanten in zastonjski ter celo odvečen energetski vir. Vsa ostala razpoložljiva čista energija je pravzaprav zanemarljiva v primeru z njo.
Proti dobrim 11.000 kilometrom premera zemlje, izgleda trda skorja zemlje kot jajčna lupina, še vedno je pa tako debela,da z doslej znanimi metodami do magme ne moremo priti. Ima pa potencial geotermalna energija,kot v Prekmurju, kjer so razmere za njeno izkoriščanje v Sloveniji najboljše.

Strani: 1