Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek V Ljubljani brezplačno 'tankanje' za Tesline popotnike

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-88574 sporočil: 933
[Avto] Tema: V Ljubljani brezplačno 'tankanje' za Tesline popotnike
[#2447423] 21.08.14 17:33 · odgovor na: (#2447392)
Odgovori   +    2
[dillinger]
> [jaka535]
> Fascinantno da v 21. stoletju nekateri še vedno mislijo, da dobijo kakšno uslugo/material brezplačno... Edina stvar, ki je trenutno res brezplačna je zrak, svetloba, tema, mraz, vročina. A mislite, da niso ceno elektrike všteli zraven cene vozila? Če ni, je pa še hujše, potem pomeni, da jo mi plačujemo s subvencijami...

Tudi mene zanima, kdo časti tole 'brezplačno' tankanje:

a) Tesla
b) Four Points
c) MO Ljubljana
d) HSE
e) Ministrstvo za infrastrukturo = davkoplačevalci

6. čut mi pravi, da plačamo tole kar davkoplačevalci
Polnenje časti Tesla in to tudi odkrito zaračuna 2k$ zraven cene avtomobila. Ne gre za nobeno skrivanje v ceni avtomobila, pri močnejšem modelu je doplačilo obvezno, pri švohnejšem opcijsko, dokupi se lahko kasneje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2447423

Strani: 1

jurijjurij sporočil: 4.944
čas vnosa: 21.08.14 22:18
[cman]
> [dillinger]
> > [jaka535]
> > Fascinantno da v 21. stoletju nekateri še vedno mislijo, da dobijo kakšno uslugo/material brezplačno... Edina stvar, ki je trenutno res brezplačna je zrak, svetloba, tema, mraz, vročina. A mislite, da niso ceno elektrike všteli zraven cene vozila? Če ni, je pa še hujše, potem pomeni, da jo mi plačujemo s subvencijami...
>
> Tudi mene zanima, kdo časti tole 'brezplačno' tankanje:
>
> a) Tesla
> b) Four Points
> c) MO Ljubljana
> d) HSE
> e) Ministrstvo za infrastrukturo = davkoplačevalci
>
> 6. čut mi pravi, da plačamo tole kar davkoplačevalci

Polnenje časti Tesla in to tudi odkrito zaračuna 2k$ zraven cene avtomobila. Ne gre za nobeno skrivanje v ceni avtomobila, pri močnejšem modelu je doplačilo obvezno, pri švohnejšem opcijsko, dokupi se lahko kasneje.
Torej natočimo si nekaj čistega vina: tale blazno čista in ekološko neoporečna Tesla "tanka" poceni gospodinjski štrom, ki ga proizvajajo velenjski TEŠ-i (poganja jih velenjski neekološki rumeni schrott) ali krška NEK in nekaj vodnih elektrarn. Tudi vso elektriko, ki jo uvažamo verjetno v veliki meri proizvajajo iz fosilnih goriv ali jedrskih elektrarn. Tistim tehniško neukim zelenim frontmenom povejmo, da vsi alternativni energetski viri ala sončne in vetrne elektrarne potrebujejo dodatno "kritje" iz zanesljovih virov, kot so elektrarne na fosilna goriva ali nuklearke.

Strani: 1