Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Odmev: Rubrika \'\'Kdo si upa\'\', 5.5.2008

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (7)

Strani: 1

anon-16741 sporočil: 3.984
[#243881] 07.05.08 22:52
Odgovori   +    7
Draga gospa magistra Julijana, tudi mene kar srce boli, ko gledam te grozanske krivice.

Si predstavljate, da eni ljudje za nakup ljubega domeka plačajo celo ali pol življensko plačo, medtem ko nekateri uspejo isto reč poplačati z nekaj letnimi ali celo nekaj mesečnimi plačami ali celo s pomočjo goljufij na borznih parketih (ja ja, tega je vedno več, nikar si ne zatiskajmo oči - 20 let nazaj borze še poznali nismo in tudi ni mogel nihče prigoljufati denarja na njej)?!

Kam to pelje? Ta vlada je pripeljala ljudi do roba obupa in potrpežjivosti.

Drugo, gledam v trgovini kaso, pred mano revež, za mano bogatin. Oba imata v košarici Jelenov polbeli. Kaj mislite, kaj kaže kasa? Pri obema enako, porkaduš salamenski!!! A je to prav, vas jaz zdajle vprašam? Je prav, da bogatun plača isto ceno za Jelenov polbeli kot revež? Kolikšen delež predstavlja evro in pol v plači bogatuna in koliko v plači reveža, če jo slednji sploh dobi, odkar imamo izkoriščevalski kapitalizem?!

Tretje - elektrika. Kako je možno, da je cena kilovatne ure za vse enaka? A imamo mar enake dohodke? Potem se pa čudimo, da bogatuni brezbrižno razsvetljujejo svoje razkošne sobane, cena pa v luft, plačajo pa to seveda reveži.

Pa je treba jesti kruh in nekje bivati in biti na toplem in videti ponoči ravno tako kot se zdraviti ali jesti zdravila!!!!!!!!!

V socializmu nismo poznali besede revež, draga moja Julijana, zdravstvo je bilo čisto zastonj, izšolali smo najboljše strokovnjake na svetu, ki niso bežali v tujino zaradi materialističnega koristoljubja. In tudi nismo poznali odiralskih zavarovalnic, ki nam samo krčijo pravice in zahtevajo vedno več, več, več! Denar, sveta vladar!!!!

Ampak do volitev ni več daleč. Le vkup, le vkup uboga gmajna!
zav sporočil: 736
[#243893] 07.05.08 23:20 · odgovor na: anon-16741 (#243881)
Odgovori   +    0
Tako je prav mag. Julijana. Z našo (in vašo) SD pejmo nazaj v komunizem. Ko se bomo še bolj oddaljili od zgoraj naštetih držav pa si bomo že izmislili kakšne izgovore. Javnemu zdravstvu pa je treba dati posebno veljavo, saj v primeru volilne zmage našo Julijano čaka najmanj mesto državnega sekretarja.
anon-24762 sporočil: 776
[#243894] 07.05.08 23:22 · odgovor na: anon-16741 (#243881)
Odgovori   +    0
:)))))))
anon-53475 sporočil: 1.009
[#243897] 07.05.08 23:25 · odgovor na: anon-16741 (#243881)
Odgovori   +    1
Sef, ti cisto noter padel v tole svojo vlogo :)
anon-16741 sporočil: 3.984
[#243907] 07.05.08 23:36 · odgovor na: anon-53475 (#243897)
Odgovori   +    0

Crni je napisal(a):
Sef, ti cisto noter padel v tole svojo vlogo :)

Hehe, tudi forum sem pravilo izbral, a ne? :-)

PS: Jebemo, ampak bhorva25 pa mi ni uspelo navdušiti, pa ful sem na njegov okus mislil ob tem. Nisem še v pravi formi, bes me plentaj...
anon-16741 sporočil: 3.984
[#243911] 07.05.08 23:40 · odgovor na: (#243909)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):
Dej nehaj, tekavec. Si tako prepričljivo napisal, da sarkazma skoraj ni zaznati več. Boš še koga v komunizem po nesreči spreobrnil.

:)))

Ne moti mojega ustvarjalnega in sočutnega duha. Moje življensko poslanstvo se je iz želje po 12 Nobelovih nagradah in 340 patentih spremenilo v pet bhorva25 zvezdic. Vsaj enkrat, krščen Matiček. ;-)
anon-16741 sporočil: 3.984
[#243919] 07.05.08 23:48 · odgovor na: (#243912)
Odgovori   +    1

velikidrobizek je napisal(a):

Aaamm, kje jih vidiš..

Saj saj - ni jih, a ne, ni jih, kljub požrtvovalnosti in patriotizmu. :-(
anon-117911 sporočil: 854
[#243958] 08.05.08 01:24
Odgovori   +    1
Čeprav nimam nič za napisat, sem se oglasil, mogoče pa s tem razveselim "bhorva25", ki bo po ocenitvi mojega prispevka(torej.....1) mirneje zaspal, ali pa tudi ne. Kako bi ta človek dojemal zgodbo o Rdeči Kapici, če bi zavzel pozicijo, da ima volk prav. Zagotovo bi nadaljeval z ocenjevanjem, kar počne tudi sedaj........lp in prijeten večer še naprej.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#244011] 08.05.08 08:42 · odgovor na: anon-117911 (#243958)
Odgovori   +    0
Eh, volitve so blizu... Tega bo vedno vec, poleg bhorva25 bo se kaksen bhorva26 itd...
purinoli sporočil: 8.690
[#244134] 08.05.08 10:50 · odgovor na: anon-16741 (#243881)
Odgovori   +    0

tekavec je napisal(a):
Draga gospa magistra Julijana, tudi mene kar srce boli, ko gledam te grozanske krivice. Si predstavljate, da eni ljudje za nakup ljubega domeka plačajo celo ali pol življensko plačo, medtem ko nekateri uspejo isto reč poplačati z nekaj letnimi ali celo nekaj mesečnimi plačami ali celo s pomočjo goljufij na borznih parketih (ja ja, tega je vedno več, nikar si ne zatiskajmo oči - 20 let nazaj borze še poznali nismo in tudi ni mogel nihče prigoljufati denarja na njej)?! Kam to pelje? Ta vlada je pripeljala ljudi do roba obupa in potrpežjivosti. Drugo, gledam v trgovini kaso, pred mano revež, za mano bogatin. Oba imata v košarici Jelenov polbeli. Kaj mislite, kaj kaže kasa? Pri obema enako, porkaduš salamenski!!! A je to prav, vas jaz zdajle vprašam? Je prav, da bogatun plača isto ceno za Jelenov polbeli kot revež? Kolikšen delež predstavlja evro in pol v plači bogatuna in koliko v plači reveža, če jo slednji sploh dobi, odkar imamo izkoriščevalski kapitalizem?! Tretje - elektrika. Kako je možno, da je cena kilovatne ure za vse enaka? A imamo mar enake dohodke? Potem se pa čudimo, da bogatuni brezbrižno razsvetljujejo svoje razkošne sobane, cena pa v luft, plačajo pa to seveda reveži. Pa je treba jesti kruh in nekje bivati in biti na toplem in videti ponoči ravno tako kot se zdraviti ali jesti zdravila!!!!!!!!! V socializmu nismo poznali besede revež, draga moja Julijana, zdravstvo je bilo čisto zastonj, izšolali smo najboljše strokovnjake na svetu, ki niso bežali v tujino zaradi materialističnega koristoljubja. In tudi nismo poznali odiralskih zavarovalnic, ki nam samo krčijo pravice in zahtevajo vedno več, več, več! Denar, sveta vladar!!!! Ampak do volitev ni več daleč. Le vkup, le vkup uboga gmajna!

Pejd se solit, Tekavec, s tvojim kruhom & elektriko. To je v Dementiostanu itak dostopno vsakemu in se ni treba sekirat. Jaz poznam hujše primere.

 Pa začniva pri Homeri, prosil reva dni je uboge stare,
 mraz Ovidja v Pontu tare.....
nor je kdor se s kemijo ukvarja ( prosto po Prešernu, dodelal Purinoli).

Jaz sem pred leti od firme Finnigan kupoval masni spektrometer in HPLC. Sem samotni jezdec, takorekoč packa na zemljevidu medicinske kemije; prevedeno v Dementiostanščino : član kluba 400 v farmacevtiki. In kaj so naredili ti prasci kapitalistični??? Meni so prodali te mašine po polni ceni okoli 210 k, prijatelj iz švicarskih rovt iz znane farma firme mi je ob obisku pri meni povedal, da so oni ( bogati švic rovtarji) dobili enak komplet ( poleg še ostalih mašin) 18% ceneje, ker so pač kupili več, kot jaz.

Kje je tu pravica?? Mene iz kluba nano buzines so odrli za skoraj 40 k bolj, kot bogate švic rovtarske prasce. S 40 k bi si jaz, klubaš 400, lahko kupil 40 ton kruha ali pa imel elektriko plačano za 73 let. To, vidiš Tekavec, je krivica kapitalizma. Jaz bom poskusil intervenirati v Svetu ojrope, pri bivšem ombudsmanu, pri bivšem šefu GZS, pri kardinalu Rodiju ( ne platini), včlanil se bom v 21 stoletje, če ne bo pomagalo, pa še v stranko ljubiteljev refoška.

Ni hudir, da nekaj od tega ne bi pomagalo zrušiti ta gnili kapitalizem.

Lep pozdrav, Purinoli
romy89 sporočil: 502
[#244403] 08.05.08 18:22 · odgovor na: anon-16741 (#243881)
Odgovori   +    0

tekavec je napisal(a):
Draga gospa magistra Julijana, tudi mene kar srce boli, ko gledam te grozanske krivice. Si predstavljate, da eni ljudje za nakup ljubega domeka plačajo celo ali pol življensko plačo, medtem ko nekateri uspejo isto reč poplačati z nekaj letnimi ali celo nekaj mesečnimi plačami ali celo s pomočjo goljufij na borznih parketih (ja ja, tega je vedno več, nikar si ne zatiskajmo oči - 20 let nazaj borze še poznali nismo in tudi ni mogel nihče prigoljufati denarja na njej)?! Kam to pelje? Ta vlada je pripeljala ljudi do roba obupa in potrpežjivosti. Drugo, gledam v trgovini kaso, pred mano revež, za mano bogatin. Oba imata v košarici Jelenov polbeli. Kaj mislite, kaj kaže kasa? Pri obema enako, porkaduš salamenski!!! A je to prav, vas jaz zdajle vprašam? Je prav, da bogatun plača isto ceno za Jelenov polbeli kot revež? Kolikšen delež predstavlja evro in pol v plači bogatuna in koliko v plači reveža, če jo slednji sploh dobi, odkar imamo izkoriščevalski kapitalizem?! Tretje - elektrika. Kako je možno, da je cena kilovatne ure za vse enaka? A imamo mar enake dohodke? Potem se pa čudimo, da bogatuni brezbrižno razsvetljujejo svoje razkošne sobane, cena pa v luft, plačajo pa to seveda reveži. Pa je treba jesti kruh in nekje bivati in biti na toplem in videti ponoči ravno tako kot se zdraviti ali jesti zdravila!!!!!!!!! V socializmu nismo poznali besede revež, draga moja Julijana, zdravstvo je bilo čisto zastonj, izšolali smo najboljše strokovnjake na svetu, ki niso bežali v tujino zaradi materialističnega koristoljubja. In tudi nismo poznali odiralskih zavarovalnic, ki nam samo krčijo pravice in zahtevajo vedno več, več, več! Denar, sveta vladar!!!! Ampak do volitev ni več daleč. Le vkup, le vkup uboga gmajna!
  Tekavec, se ne bi ti malo lepše obnašal in ne žalil naše bodoče ministrice za zdravje?

Nek osnovni rešpekt do strokovne, brez dvoma kompetentne gospe, ki bo rabila najmanj 4+4+4 mandate, da bo popravila stanje, ki so ga na področju zdravstva povzročili domobranci, pa vseeno mora biti.

Gospa Mlakarjeva bo nedvomno sledila zgledu svojemu strankarskemu kolegu Lukšiča, ki ima, ko bo pojahal, pardon, zajahal krila oblasti, za Slovenijo vizijo »modernega socializma«. Kar na njenem področju pomeni nič privatizacije, nič koncesij, nič zasebnih sredstev, skratka vse za zdravstvo financiramo izključno iz javne blagajne.
Kar sicer res pomeni zdajšnji zdravstveni budžet x3, ampak ne dvomim, da bodo ljudje rade volje plačevali še višje prispevke, da dosežemo standard recimo švedskega zdravstva, kajne? Ne drzni se reči, lepo prosim, kubanskega, ker žalitve na forum ne spadajo.

Moje mnenje je, da si večina v Sloveniji (Butalistan je spet žaljivka, zato jo preskočimo), tako kot Maj,
želi dočakati dan, ko bo slovensko zdravstvo spet zgodba o uspehu.

Res je, 100 dni je dolgo doba, ampak bomo zdržali.

S spoštovanjem, Romy

Strani: 1