Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-307733 sporočil: 40
[Borza] Tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD
[#2442575] 08.08.14 09:45 · odgovor na: anon-330246 (#2442386)
Odgovori   +    0
Po mojem mnenju je bila korekcija ADS pretirana. Currency neutral sales growth nakazuje, da jim je uspelo povečati prodajo v vseh regijah, prav tako Adidas in Reebok dobro delata. Rezultati od prodaje zaradi svetovnega prvenstva so odlični.

Trentuno se obrača navzgor tako, da sam vidim danes dobro vstopno točko.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2442575

Strani: 1

anon-308693 sporočil: 47
[Borza] Tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD
[#2442649] 08.08.14 11:16 · odgovor na: anon-307733 (#2442575)
Odgovori   +    1
Ne gre za to, kakšni so bili zadnji rezultati-ti so bili že vkalkulirani pred padcem. S tečaj se sedaj špekulira, ker veliki igralci menjavajo svoje pozicije v tej branži, zato je pričakovati veliko volatilnost.
Bolj kot sedanji rezultati so pomembne prognoze in pričakovanja za naslednje kvartale-veliki igralci pričakujejo slabše rezultate, prav tako so pred vprašajem rezultati reform ki so v teku.
Če delnica pade npr. 20, 30 % ne pomeni da je čas za nakup. Za tak padec je vedno zelo tehten razlog. In da se tečaj stabilizira, je potreben čas. Nima smisla tekati za delnico in sukcesivno kupovati po nižjih tečajih-kje se bo ustavil ne ve nihče (ampak res nihče), ti pa do takrat lahko postaneš nelikviden. In če trguješ na borzi je to najbolj pomemben dejavnik:likvidnost, da lahko v danem trenutku kratkoročno operiraš na trgu- Tu so zaslužki najboljši.
Za tečaj delnice je najbolj pomembno, da najde dno, se stabilizira. Do takrat počakaj. Največja neumnost je, ugotavljati pri kateri točki bo dosegla najnižjo točko in potem nakup. Za čas mojega trgovanja mi je to uspelo dvakrat oz. trikrat, vendar samo na podlagi čiste sreče in nič drugega. Mirne živce, nasloni se na naslonjač in opazuj-trgovanje je kot posel-ostani hladen kot pasji gobec-kdor naredi prvo potezo je ponavadi v slabšem položaju !

Strani: 1