Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-330246 sporočil: 269
[Borza] Tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD
[#2440763] 04.08.14 10:58 · odgovor na: tilenrexi (#2440623)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 04.08.14 10:44
Ne, ne ravno direkten političen vzrok. Vse je napumpano in mora počit, slej ko prej..Ameriška ekonomija se menda popravlja, število zaposlenih se menda popravlja, plače in potrošnja pa padajo. Yellen čaka in upa, da bodo plače začele rasti in takrat se bo obrestna mera začela dvigovati. Pa menda je Bernanke izjavil, da bo obrestna mera nizka dlje, kot pričakujejo investitorji. Do takrat pa znajo delnice še rasti, ampak kakor jaz berem grafe ne več strmo ampak korektivno v zaključnem klinu.
Larry Williams napoveduje da bo letos jeseni (novembra) za ˝all in˝, menda izjemna nakupna priložnost, ne pove sicer do kdaj, ampak jaz mislim da približno leto dni. Osebno ne verjamem najbolj njegovi napovedi, meni je že letošnja jesen sumljiva.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2440763

Strani: 1

anon-308693 sporočil: 47
[Borza] Tema: Adidas -20% tri dni po nakupnem priporočilu GBD
[#2441050] 05.08.14 08:24 · odgovor na: anon-330246 (#2440763)
Odgovori   +    0
Ameriška ekonomija se menda popravlja, število zaposlenih se menda popravlja, plače in potrošnja pa padajo.

Ne bo povsem držalo: zadnji kvartal GDP-ja je bil dejansko na 4%, ki je bolj posledica dobrega (hazarderskega) poslovanja bank, ki v ZDA predstavljajo 40 % GDP-ja, potrošnja raste, vsaj preko kreditov, ki so zopet del bančnega sistema. Se pravi GDP raste z kreditiranjem (tudi) prebivalstva, ob dvigu obrestnih mer je rezultat znan-bum.

Ravno tisto, kar FED-u daje maneverski prostor je dvig plač. Le te so se začele dvigovati:www.marketwatch.com/...beforebell in vprašanje je, če bodo sedanje ničelne obresti FED pustil do konca leta.

Strani: 1