Zasebnost
24 min
Večina upravnih enot stavka do preklica, a dokumente in druge storitve vam morajo vseeno zagotoviti - objavljamo seznam 1
34 min
SIJ uradno: ruski lastnik ne prodaja podjetja
53 min
Slovenski BDP je v prvem četrtletju medletno zrasel za 1,8 odstotka, četrtletno je stagniral
2 uri
Advance Capital v prvi prevzem: kupil je največjega proizvajalca solarnih panelov v jugovzhodni Evropi
2 uri
Salus v prvem četrtletju: prihodki in dobiček gor
3 ure
Kaj morate vedeti o dedovanju (PRO)
3 ure
Je vredno pri optimizaciji stroška elektrike pogledati tudi načrtovanje proizvodnje? (Oglas)
5 ur
Nemčija napoveduje milijardna vlaganja v kolesarsko infrastrukturo, kje pa smo v Sloveniji? 6
6 ur
Kako bodo v ljubljanski Energetiki zagnali proizvodnjo vodika 12
8 ur
Objavljamo seznam projektov gradnje javnih najemnih stanovanj po vsej Sloveniji
8 ur
Minister Maljevac do leta 2026 napoveduje gradnjo pet tisoč stanovanj, trenutno kaže na slabih 1.500 1
15 ur
V Avstriji in Češki smo preizkusili številko ena med evropskimi karavani 1
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Simon Anko, BS: Digitalni evro ne bo ukinil gotovine
16 ur
Kaj trenutno delajo v največjih bankah pri nas: jih kaj skrbi?
17 ur
Kibernetska varnost: stoodstotne ni, potrebni so dobri sistemi za hitro zaznavanje napadov
17 ur
Od konca maja bo prijava v portal SPOT mogoča le prek SI-PASS
18 ur
Igre bodo. Bo tudi kaj kruha? 1
18 ur
Trije primeri: Kaj s presežki denarja počnejo slovenska podjetja? 4
18 ur
Top službe – AZN, Banka Slovenije, Kemijski inštitut, DHL, Knauf, Henkel, Krka, Helios ...

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

lea1 sporočil: 834
Najprej popravek, carini ni zmanjkalo dela, že s trošarinami in izterjavami je imela do sedaj precej dela, nasploh pa so carini na račun "pomanjkanja dela" naložili že tistoč in eno opravilo, ki ga druge službe niso želele več opravljati (od nadziranja gobarjev, gozdarjev, dela na črno in kaj vem kaj še vse - zraven osnovnega dela). Tako so recimo izterjave dobili od davčne uprave, ker so se tam odločili, da bodo izterjevali prvenstveno svoje terjatve, ostale le, če bo čas in če se jim bo dalo. Sedaj pa je to spet prišlo nekako na začetek. Kakšne bodo posledice, bo seveda prinesel čas. Zaenkrat pa po mojih informacijah cariniki bistveno bolj učinkovito izterjajo dolg. No, kjer ni, še cesar ne more vzeti, jasno. A oni se vsaj zraven spravijo, vem da so nekateri dobili povrnjen dolg izpred kar nekaj let, so ga že pravzaprav odpisali.

Da slovenska finančna služba pri odkrivanju kaznivih dejanj s področja financ ne bo tako uspešna, kot italijanska je jasno že iz opisa glavnih nalog. Pri nas je glavna naloga obdavčitev, pri Italijanih odkrivanje, preiskovanje.... Pri nas pa so še do sedaj relativno uspešne preiskovalce "uspešno" asimilirali v financarje, pri tem pa so jim vzeli večino tistih pooblastil, ki jih delajo uspešne. Do sedaj jim je bila naloga odkrivanje kaznivih dejanj, sedaj pa menda ne bodo delali več kot prekrške. Že vnaprej se ve, kam pes taco moli. In kolikor mi je znano sta bili v glavnem vodstvi tisti, ki sta bili proti temu, da bi skupna služba dobila oz. ohranila ta pooblastila. Načeloma so pooblastila v zakonu ostala, samo takih delavnih mest ne bodo sistematizirali. Tako se uspešno borimo proti korupciji, skrivanju in selitvi denarja, neplačevanju prispevkov, pa še čem.

Tisti PR s cariniki in dacarji pri gostincih pa bi tako ali tako rešile davčne blagajne. Prav smešno, izgledalo je, kot da si do sedaj dacarji niso upali izvajati teh kontrol in so morali zato vzeti carinike z orožjem s sabo. pa to so v glavnem male ribe. Kdo bo pa šel z njimi k velikim? kaj ti bo tam carinik s pihalnikom, prosim. Ali je mogoče to vzrok, zakaj jim gledajo skozi prste?

Da pa policajem konkurenca, čeprav kilava, ne diši, pa mi je tudi jasno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2438009

Strani: 1

anon-79735 sporočil: 16.531
Zelo dober komentar +++++
anon-5355 sporočil: 3.129
Kolega, strinjam se z napisanim. V članku pa je še nekaj netočnosti. Tudi to, da je italijanska financa učinkovitejša. Italijani imajo enega od najbolj korumpiranih gospodarstev pa zato ni kriva financa temveč anarhija, ki vlada v Italiji. Ali veste kdaj vračajo upravičencem italijanski DDV? Po letu ali dveh in medtem uspešno (?) financirajo državno birokracijo. Res pa je, da imajo uspešnejši in bolj demokratičen pravosodni sistem, ki pa je v ozračju splošne anarhije tudi neučinkovit.

Strani: 1