Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali NSi zavaja pri obremenitvi plač?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
[Glavni forum] Tema: Ali NSi zavaja pri obremenitvi plač?
[#2425853] 10.07.14 05:28 · odgovor na: anon-207617 (#2425801)
Odgovori   +    6
[NemirniTujec]

Malice, potne stroške, dopuste in bolniške - vse to dobi delavec, ne požre jih država. Tako da razmerje bruto/neto ostane podobno.
Letaka sicer nisem videl, prispevek pa govori o razpolozljivem denarju delodajalca, na kar se je tudi nanasal moj komentar in kar je tudi bistven podatek za konkurencnost (tako delodajalca kot dalavca)

Pa če imaš ti delavce ki so povprečno bolniško odsotni 30 dni na leto... no, bog vam pomagaj. Mi bi bili zdavnaj pod vodo.

Bolniske do 30 dni bremenijo vsakega delodajalca v drzavi (jaz osebno s tem ze dolgo nimam problemov, tako da ne skrbi zame). Tega pa se baje nabere letno za preko 10 milijonov delovnih ur in za okoli pol milijarde zmanjsa konkurencnost delodajalcev.

Sicer pa povprecno stevilo dni odsotnosti zaradi bolniske v drzavi cez palec nanese nekje slabo polovico dopusta (tiste pol ure placane odsotnosti zaradi malice, 7.5 urni delavnik, pa se drugo polovico).

Dodaj se vse ostalo obvezno kar sem nastel zgoraj in na koncu ugotovis, da za placilo enega, dobis komaj pol delavca.
Seveda gre razlika v primerjavah vsa v skodo ne samo tvoje konkurencnosti, pac pa posledicno tudi v konkurencnost zaposljivosti delavca. Ocitno pa ti nisi nikoli zaposloval in si tega ne znas prevec dobro predstavljat, zato zopet relativiziras in mislis, da bos problem resil le z minimalno placo (ali privatizaciji NLB), brez da bi spremenil samo strukturo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2425853

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Ali NSi zavaja pri obremenitvi plač?
[#2426597] 10.07.14 17:05 · odgovor na: anon-54454 (#2425853)
Odgovori   +    1
[tmatej]
> [NemirniTujec]

>
> Malice, potne stroške, dopuste in bolniške - vse to dobi delavec, ne požre jih država. Tako da razmerje bruto/neto ostane podobno.
>

Letaka sicer nisem videl, prispevek pa govori o razpolozljivem denarju delodajalca, na kar se je tudi nanasal moj komentar in kar je tudi bistven podatek za konkurencnost (tako delodajalca kot dalavca)


> Pa če imaš ti delavce ki so povprečno bolniško odsotni 30 dni na leto... no, bog vam pomagaj. Mi bi bili zdavnaj pod vodo.


Bolniske do 30 dni bremenijo vsakega delodajalca v drzavi (jaz osebno s tem ze dolgo nimam problemov, tako da ne skrbi zame). Tega pa se baje nabere letno za preko 10 milijonov delovnih ur in za okoli pol milijarde zmanjsa konkurencnost delodajalcev.

Sicer pa povprecno stevilo dni odsotnosti zaradi bolniske v drzavi cez palec nanese nekje slabo polovico dopusta (tiste pol ure placane odsotnosti zaradi malice, 7.5 urni delavnik, pa se drugo polovico).

Dodaj se vse ostalo obvezno kar sem nastel zgoraj in na koncu ugotovis, da za placilo enega, dobis komaj pol delavca.
Seveda gre razlika v primerjavah vsa v skodo ne samo tvoje konkurencnosti, pac pa posledicno tudi v konkurencnost zaposljivosti delavca. Ocitno pa ti nisi nikoli zaposloval in si tega ne znas prevec dobro predstavljat, zato zopet relativiziras in mislis, da bos problem resil le z minimalno placo (ali privatizaciji NLB), brez da bi spremenil samo strukturo.
Mislim da ne iščeš neke smiselne razprave o primerjavi konkurenčnosti in morebitnih izboljšavah našega sistema v primerjavi s sosednjimi (ali širše), pač pa samo iščeš neke povode, da bi pokazal kako zelo pameten si, in kako bedast je tvoj sogovornik - v tem primeru jaz.

Nekaterim se da, meni ne.
anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Ali NSi zavaja pri obremenitvi plač?
[#2426606] 10.07.14 17:16 · odgovor na: anon-54454 (#2425853)
Odgovori   +    1
[tmatej]
Ocitno pa ti nisi ... zato zopet relativiziras...
Tudi sam sicer pogosto tako nabijam, priznam - tudi to je ena od prijetnosti foruma - ampak nikoli z namenom smiselne debate.

Strani: 1