Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-284823 sporočil: 2.300
[vinopivec]
> [MF-542584]
> Pa še to - izstop iz EU je samomor države v trenutni situaciji, ko se vsi vedno bolj povezujejo. Po moje si tega ne more privoščiti niti VB, ki s tem zadnje čase na veliko rožlja, ker je tam trenutno antievropski sentiment zelo močan. Preveč denarja je v igri.

Lepo povedano in z vsem izven tega enega in edinega odstavka se stinjam. However...

Pred dobrega pol leta smo takole modrovali precej politično razgledani kolegi in eden je na moja črnogleda izvajanja glede Rusije-Ukrajine in Juge-Slovenije rekel natanko isto. It's all about money, zato Rusi niti pod razno ne bodo sesuvali Ukrajine in Srbija je za nas preteklost, saj vendar intenzivno hoče v EU. Z narodnjaki na čelu.

Khm. Nekaj smo že doživeli, drugo - živi bili, vidjeli.

Dolgoročna strategija ofenzivne države in cash jutri nimata nobene zveze.
Kdor je mislil ,da Putin nebo poizkusil v Ukrajini se je zmotil tudi sam sem rekel,da se bo očitno zagrizel le v Krim,seveda so njegove ambicije velike tudi Stalinove so bile ampak je klomil in tudi Putin bo,težava je ,da Rusija ni več velesila,tajkuni imajo kredite pri Judovskih bankah,Kitajci plačujejo energente po1/3 cene Eu Ruska industrija razen redkih izjem razsulo.
Skrata Putin je politični dinozaver ,danes se vojn ne dobiva na njegov način ampak z biznisom no to pa NKVDJU-FSBju nikoli ni šlo.
Dejansko se bodo tudi sanje slovenskih levakov o neki novi Rusko Kitajskem super kolhozu zazpočile kot milni mehurček,tako Kitaska,kot Rusija so že večkrat zaškripali zaradi meja in tudi tole lizanje nog edem drugemu bo kratkega veka,kajti ,če je ZDA tekmica Kitajske globalno,Je Kitajska Rusiji tekmica že lokalno,kaj šele globalno.
Torej matematika le ni tako preprosta kot jo skušajo levaki predstaviti.