Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-30502 sporočil: 243
Ko me kak agent masira za zavarovanje v stilu... bos vplaceval 100 eur 40 let, pa ti garantiramo mi 50.000 po tem casu, ga vprasam, kaksen bi sploh naj bil donos v tem casu. Naslednje vprasanje, ce ve da bo zaradi inflacije za kupno moc danansjih 100 eur cez 40 let potrebnih recimo 200 eur. Ko pogledamo na izracun, koliko bi naj bila potem mesecna renta, pa smo ze zakljucili zgodbo... Sem enemu kolegu tudi to naredil, pa se niti ne pogovarja vec z mano :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2399388

Strani: 1

anon-321133 sporočil: 25
čas vnosa: 28.05.14 11:41
Kdo si pa lahko pri plači 800 EUR neto še privošči, da bo dajal na stran vsak mesec 100 EUR?
anon-255405 sporočil: 148
Ja pri takem izračunu je to čisti nateg. Pa tudi pristop je čisto napačen. Varčevanje za starost ima čisto drugačno vprašanje. Kakšen življenjski standard si želiš ko boš v penziji, kakšen bo letni income in potem narediš reverse engineering nazaj na koliko moraš letno varčevati. Ko si mlajši malo več tvegaš, ko si starejši pa raje nalagaš konzervativno. Ampak če od 100 EUR za 40 let dobiš vsega 50k, je pa to čista patetika, ker ti gre bolje če denar naložiš nekam kjer dobiš ene 2-3% in ti to pol znese skoraj 100k v 40 letih...(nisem natančno računal)

Je pa res da je v Sloveniji finančni trg tako nerazvit, da potem razne zavarovalnice dobesedno prodajajo meglo. Če znaš seštevat, odštevat in množit, potem hitro ugotoviš, da jim računica ne štima. Zato pa v Solovaniji nimam denarja ne naložb....no...če sem pošten nimam prav ničesar :-)

Strani: 1