Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-17131 sporočil: 558
[lencep]
Kako je že bilo nekoč:
Če prispevki niso bili plačani najkasneje 15 dni po plači, so bila sredstva zamrznjena in so šla prvenstveno za plačilo prispevkov.
Dobri stari časi! Resno.

Danes ti pošiljajo opomine pred izvršbo 4-8 dni po roku plačila.
Delajo pobote, ne da bi preverjali dejanska plačila na dan pobota in ne znajo poknjižiti niti enega simple popravka REK obrazca. Kar pomeni, da oddani in plačani REK zanje praktično ne obstaja, za obveznost, ki nastane s popravkom pa ti tečejo zamudne obresti od oddaje prvotnega obrazca, čeprav si v preplačilu.

Davčni referent zna povedati pa samo, da za "to zadevo ni pristojen".

Banda, nesposobna, birokratska.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2397682

Strani: 1

anon-221230 sporočil: 3.052
.. in še ena cvetka z DURS-a.

Nekoč sem imel obveznost plačila davka v nekem znesku. Ta znesek sem na dan nakazal. Čez 14 dni dobim opomin pred izvršbo za ta znesek. Pokličem na DURS v Mb, kjer mi neka dama objasni, da sem ta znesek res dolžen. Poslal sem ji izpisek, s katerega je bilo lepo razvidno, da je bil znesek res plačan. Glej ga zlomka; ker sem se pri plačilu zmotil v referenci, sem bil za njih dolžnik. Potem pa mi vešča reče; meni pa je blo tak čudno, da imate na enem kontu dolg, na drugem pa za enak znesek plus, semo nisn vedla kak te to...
Seveda sem moral napisati prošnjo za prekniženje in se hkrati še globoko opravičit za tako "šlamparijo". Bebci!

Strani: 1