Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-96090 sporočil: 1.218
Zadnja sprememba: anon-96090 19.05.2014 23:06
[bozo666] Nihče ne rine v neki trdi komunizem, ki ga pri nas že desetletja ni bilo.....nasprotno, po letu 1966 je bilo v SLO vsako leto bolje.....kar vprašajte starejše od 45 ali 50 let.
A imajo danes dan odprtih vrat v Polju? Jaz sem živel v povprečni meščanski družini in v tistih časih sem že kar dobro razumel, kaj se dogaja okoli mene. Kljub temu, da je bila glavna jed krompirjeva juha, pa Divka, mleko tako tako, mandarine so bile namesto okraskov na novoletni jelki. Ja pa v šoli smo bili lačni, saj je bilo treba malico plačati, pa mi je mati dala kruh od doma, včasih celo namazan z maslom, kakav ali mleko sem pa dobil, če ga je kaj ostalo. Po letu 64 je bilo bolje zato,ker se je kar 20% ljudi podalo v "gastarbajterje" in so domov poslali toliko denarja, da se je celi Jugoslaviji počasi pričel dvigati standard. Joco si je pa sposojal denar od levih in desnih, tako, da smo po preračunu dolga še vedno dolžni kakih 30 mlrd US$ glavnice (16,54% plača Slovenija) iz naslova SFRJ. če je res tista od Karadžordževih pufov pa ne vem. V Sloveniji je bilo potem življenje tako tako, ali par-nepar, pa smo si malo pomagali z majhnim švercom iz Italije in Avstrije, pa še kavo, prašek in pomaranče smo tam kupovali, pol so nam še takso na prehod meje usekali, pa 1,5% milijardno inflacijo. V glavnem, tja do leta 1996 smo rabili za normalizacijo, zraven smo še skrbeli za 200.000 izbeglic iz držav, ki niso mejile z nami, talali državljanstva za ceno malega piva, brez ali z malo znanja slovenščine, samo da je kdo vprašal, če ga lahko dobi. In od leta 1998 do 2008 se je začel kazati napredek, potem so pa grabežljivi tajkuni v spregi z VSEMI barvami politike državo zapeljali v drek, nihče pa je noče potegniti ven.