Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Volitve najverjetneje julija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-305875 sporočil: 1.637
[Glavni forum] Tema: Volitve najverjetneje julija
[#2389696] 13.05.14 17:34
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-305875 13.05.2014 17:46
Učinek bo povsem enak, kdor je lev, je lev, kdor je desen, pa desen... Prehodov med levimi in desnimi ni... Če si drugačne mnenja kot večina, potem nisi drugačne mnenja, ampak si avtomatično izdajalec, na to finto padajo slovenci eni za drugim, zato je tako preprosto manipulirat z njimi. Zato kdor je lev, pa se z večino na levici ne strinja, je lahko le izdajalec in desničar in janšist, ne more pa biti preprosto samo drugačnega mnenja. Tega slovenci sploh ne poznajo: biti drugačne mnenja! Na desnici je enako, če nisi istega mnenja kot janša, potem si udbovec oziroma izdajalec. Lahko je še stotero volitev, ena stranka ali lista gor ali dol, večinski sistem, končni rezultat bo vedno isti, 60% za levico, 40% za desnico. In dlje časa nam vlada levica, bolj se desnica oklepa janše in zmerja vse druge z udbaši. Kakšen je človek oziroma politik v resnici, občutiš v tistem trenutku, ko si drugačnega mnenja. V sloveniji si avtomatično izdajalec. S tem se zgodba o perspektivnosti volitev v sloveniji vsaj zame tudi konča, tako na desni, da o levici sploh ne govorim...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2389696

Strani: 1

murje sporočil: 5.120
[Glavni forum] Tema: Volitve najverjetneje julija
[#2389715] 13.05.14 18:18 · odgovor na: anon-305875 (#2389696)
Odgovori   +    4
PARTITOKRACIJA

Kot je že leta 2006 dejal dr. Janez Drnovšek: "Strankarska politika je v krizi marsikje, tudi v drugih državah, v zahodnih državah in partitokracija, kot pravimo se velikokrat ukvarja samo s sabo. In ljudje ob tem nimajo več dobrega občutka. Mislijo, da se pač politiki ukvarjajo sami s sabo, stranke se ukvarjajo same s sabo in s svojimi interesi, položaji in tako naprej."

POLITIK

»Tako daleč, do dna, smo pripeljali stvari, da je beseda politik postala psovka, ne pa izraz za nekoga, ki opravlja poslanstvo.«
Dr.Dušan Plut, politik in ekolog
Mladina 14, 4.4.2014
www.mladina.si/15542...dusan-plut
www.mladina.si/15520...barbarstvo

LIDERJI IN PARTITOKRACIJA

Naše politične stranke so z liderji koncipirane organizacije. Ti so nezmotljivi in njihovim odločitvam in stališčem se ne ugovarja. Osnovna logika takšnega delovanja je v tem, da tisti, ki je na vrhu pravi:"Sedaj sem jaz na vrhu in dokler sem jaz na vrhu, jaz odločam vse tisto kar je pomembno za stranko". Ugovorov ni, drugačno mišljenje je hereza, liderji imajo vedno prav. Oni imajo prav tudi takrat, ko odstopijo in tudi takrat, ko ne odstopijo in kaznujejo vse tiste, ki so se z odstopom strinjali. Liderji imajo prav, tudi ko ne odstopijo in ostalim pojasnijo, da je poraz zmaga, resnica laž in laži sploh ni. Liderji nikoli ne lažejo. Že po definiciji je jasno, da imajo prav takrat ko zmagajo. To je njihov poklic - zmagati. Liderji so plenilci in se bavojo s politiko. Ostali so infrastruktura. Infrastruktura deluje kapilarno.

Nesporno se liderji, ki imajo prav in brez izjeme, obkrožajo z ljudmi, ki jim ves čas govorijo, da so najlepši in najpametnejši. Takšne imajo za prijatelje, vse tiste, ki poskušajo misliti drugače, pa proglasijo za sovražnike, za frakcijo, ker pa frakcija ni dovoljena, se takšni odstranijo. O strategiji in taktiki liderji odločajo v skladu s svojim mišljenjem in nasveti okolice. Ker okolica misli, da je on/ona najlepši in najpametnejši, ostaja samo lastno mišljenje kot kriterij. Družinski prijatelji so del tega okolja in za njih se uporabljajo povsem drugi kriteriji. Oni so družinski prijatelji.

Zasluge za uspehe gre vedno pripisati liderju. To je izrek za odgovornost do stranke, ki jo takšen lider vodi. Odgovornost je zelo spodbudna, ker še naprej napihuje njegov ego in omogoča liderju, da je še bolj neprekosljiv, torej še boljši lider. Odgovornost za neuspeh ni nikoli liderjeva. Neuspeh je rezultat slabega dela na terenu (kapilarno delo infrastrukture), objektivnih okoliščin (ki se prikazujejo kot naravne nesreče in ne napačnih stališč liderja) in zlonamernosti, neizobraženosti in neumnosti velikega ljudstva.

Pri vsemu skupaj, pa ni pomembno, na kakšen način je lider prišel na položaj, da je postal to kar je. Zadnjih triindvajset let je to procedura bolj ali manj demokratičnega odločanja, saj je iz zgodovine znano, da se je na položaj prišlo z organizirano revolucijo (V.I.Lenin), institucionalnim klanjem (J.V.Stalin), vojaškim udarom (A.Hitler) ali vojno (J.B.Tito). Tehnologija funkcioniranja je vedno ista.

Kako ta sistem deluje? V prvi fazi sijajno. Vse cveti, vse napreduje, svetla bodočnost je pred nami in vsi so zadovoljni in srečni. V drugi fazi delujejo sile inercije. Še vedno je dobro, kapilarna struktura daje rezultate, privilegiji so razdeljeni in ni pesimizma. Ni niti pametnih rezultatov (resnični rezultati so katastrofalni, če jih nekdo analizira) ampak skupno stališče je, da je naš lider najboljši na svetu in nam edini dan.
V tretji fazi pride do rušenja sistema. Car je ves čas gol in sedaj se ti tudi vidi. Carja zamenjajo. Varianta je, da car umre, predno ga zamenjajo. V tem primeru, konec nastopi po njegovi smrti.

Kaj potem delajo naše organizacije? Najpogosteje izbirajo novega nespornega liderja in začnejo cirkus ponovno. Nihče ne vidi, da to ni krog, temveč spirala. Usmerjena navzdol. Vsak nesporni novi lider je na nižjem nivoju kot njegov predhodni. Pametjejše organizacije (glej Nemčijo po vojni) menjajo strukturo in odstopijo od liderskega načela vodenja. To nas v svetli bodočnosti tudi čaka. Problem je edino dočakati svetlo bodočnost.

Liderski način organizacije družbe (skozi politične stranke organizirane po liderskem načinu) stimulira vse tisto, proti čemur se družba (nominalno in deklarativno) bori - korupcijo, nepotizem, strankarsko izključenost, socialno neobčutljivost, laž in samoprevaro. Zato je potrebno pred izbiro novega liderja dobro razmisliti. To nikoli ni situacija ali/ali. Vedno je potrebno videti skozi meglo oportunizma, straha ali želje nekomu ugoditi ali odločiti se niti/niti. Namreč, državo smo ustanovili. Ali je bil potreben oče naroda, je danes nesmiselno razpravljati. Bilo je kakor je bilo. Vendar je povsem jasno, da za rojstvo družbe enakopravnih državljanov in poštenega odnosa proti njim, nesporni liderji niso potrebni. Oni so nevarnost in škoda.
pollitika.com/lideri...itokracija

BOBU BOB

"Pri nas je politično komuniciranje na družbenih omrežjih večinoma zreducirano na ideološko komponento. A to je dovolj, da ustvarimo iskro na pravem mestu in zanetimo požar."
Miha Rejc, svetovalec za digitalno komuniciranje
nov.vecer.com

BOBU BOB

"Čeprav smo v krizi, naša naloga ni v tem, da čakamo, da se bodo stvari same uredile, temveč da se v tej konfuziji naučimo plesati. Na trgu namreč ne zmagujejo tisti, ki so največji, temveč tisti, ki so najboljši."
Sandi Češko, direktor in lastnik Studia Moderna
Sreda, 16.april 2014
nov.vecer.com

SAJ NI RES, PA JE!

Imate enkratno priložnost, da se vam zgodovina nasmehne, lahko pa se tudi razjoče nad vami.
Stane Kavčič, Dnevnik in Spomini, 1988, str.625

Strani: 1