Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
Prepričan je bil, da ni spil preveč
Kot pojasnjuje poslanec, je imel v času nesreče 0,32 miligramov alkohola na liter izdihanega zraka, medtem ko dovoljena meja znaša 0,25 miligramov. Poškodovanec je po njegovih navedbah utrpel zlom roke, podplutbe in odrgnine.
Vilfan je v sporočilu še zapisal, da je sobotno popoldne preživel v družbi prijateljev in "očitno popil pivo preveč". "V prepričanju, da nisem spil preveč in da sem sposoben vožnje, sem se odpravil domov, pri tem pa je prišlo do neljubega dogodka."
0,32 je vsaj 5-6 tavelkih pirov. Ne razumem teh kljukcev, katerih služba je odvisna od tega koliko popijejo, a je 10 eur za taksi res prevelik strošek, da ne omenjam bogega dedka , ki ga je par let prezgodaj skoraj spravil v grob....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2388344

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[vickibedi]
0,32 je vsaj 5-6 tavelkih pirov. Ne razumem teh kljukcev, katerih služba je odvisna od tega koliko popijejo, a je 10 eur za taksi res prevelik strošek, /.../
V novem sklicu DZ bodo takoj sprejeli zakonski člen oz. Pravilnik o pijančevanju v službenem in prostem času:

Kadar se ga poslanec, mestni svetnik, župan, ali katerikoli državni funkcionar v službenem ali prostem času napije, mu delodajalec - organ, v katerem je zaposlen - iz proračuna krije stroške za taksi v dve smeri do razdalje 250km.

Jasno, ubogi reveži so ... Pri tako "skromnih in mizernih" državnh plačah je taksi lahko "gromozanski strošek". Še posebno, če ga dajo večkrat na zob.
pobalin sporočil: 14.456
[vickibedi]
>Kot pojasnjuje poslanec, je imel v času nesreče 0,32 miligramov alkohola na liter izdihanega zraka, medtem ko dovoljena meja znaša 0,25 miligramov.

0,32 je vsaj 5-6 tavelkih pirov. Ne razumem teh kljukcev, katerih služba je odvisna od tega koliko popijejo, a je 10 eur za taksi res prevelik strošek, da ne omenjam bogega dedka , ki ga je par let prezgodaj skoraj spravil v grob....
Po podatkih s spletne strani policije je spil največ tri velike pire.
80 kg težak moški popije liter piva, v katerem je 40 gramov čistega alkohola. Približno 70 odstotkov telesne teže so tekočine, na katere se porazdeli zaužiti alkohol. Torej se razdeli na 56 kg telesne teže. Če 40 gramov zaužitega alkohola delimo s težo telesnih tekočin, dobimo stopnjo koncentracije alkohola v krvi, ki znaša 0,71 gramov na kilogram krvi ali 0,34 miligramov v litru izdihanega zraka.
www.policija.si/inde...at-nedolne
najobj sporočil: 31.947
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2014 19:02
[vickibedi]
>Prepričan je bil, da ni spil preveč
>Kot pojasnjuje poslanec, je imel v času nesreče 0,32 miligramov alkohola na liter izdihanega zraka, medtem ko dovoljena meja znaša 0,25 miligramov. Poškodovanec je po njegovih navedbah utrpel zlom roke, podplutbe in odrgnine.
>Vilfan je v sporočilu še zapisal, da je sobotno popoldne preživel v družbi prijateljev in "očitno popil pivo preveč". "V prepričanju, da nisem spil preveč in da sem sposoben vožnje, sem se odpravil domov, pri tem pa je prišlo do neljubega dogodka."
0,32 je vsaj 5-6 tavelkih pirov. Ne razumem teh kljukcev, katerih služba je odvisna od tega koliko popijejo, a je 10 eur za taksi res prevelik strošek, da ne omenjam bogega dedka , ki ga je par let prezgodaj skoraj spravil v grob....
... OK, Vilfan bi se danes ziher raje peljal s taksijem, čeprav niti slučajno ni popil toliko, kot si ti tukaj naračunal, ker sem jaz pred leti po dveh popitih pirih in eni ne čisto do konca prebavljeni pici kakšne pol ure po zadnjem požirku napihal 0,38 promila od še dovoljenih 0,5 promila oziroma sedanjih 0,25 miligramov ...

P.S.: vsaj trikrat toliko podobnih nesreč, kot jo je povzročil Vilfan in bo zaradi tega upravičeno kaznovan, se zgodi zaradi uporabe mobilnega telefona med vožnjo, zaradi česar ni dodatno z zaporom kaznovan nihče, ker se uporaba mobilnega telefona v času manjše nesreče sploh ne dokazuje ... khmm, da o vseh tistih nesrečah, ki jih posredno (vijuganje, prepočasna vožnja, zavijanje brez smernikov) povzročijo vozniki z mobilnimi telefoni v roki in ki jih nihče niti slučajno ne ugotavlja, niti ne govorim ... aja, in zlom roke, podplutbe in odrgnine je vseeno malo premalo, da bi še tako bogega dedka par let prezgodaj spravile v grob ...

Strani: 1