Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bozga sporočil: 6.303
Bil sem močno presečen, ko sem ugotovil, da je povprečna javna pokojnina v Nemčiji samo okoli 700 EUR in več in članek o tem sem prebral v Spieglu. Če bogata Nemčija z dodano vrednostjo in plačami skoraj trikrat večjimi kot v Sloveniji ne more zagotoviti kaj več, kako bo to zagotovila ena Slovenija, ki si mora že zdaj izposoditi kakšno milijardo vsako leto, da pokojnine sploh lahko izplača. Osebno sem skoraj prepričan, da bomo v bližnji prihodnosti skoraj vsi razen večnih priviligirancev imeli neke minimalne državne pokojnine nekje med 300 in 400 EUR. Saj drugače ne bo moglo biti, ko proizvodni delavci delajo za par 100 EUR večje mezde, pa še na te bo pritisk po zniževanju.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2339350

Strani: 1

anon-187668 sporočil: 5.835
[bozga]
Bil sem močno presečen, ko sem ugotovil, da je povprečna javna pokojnina v Nemčiji samo okoli 700 EUR in več in članek o tem sem prebral v Spieglu.
Da bi bila javna oziroma državna pokojnina nižja od socialne podpore težko verjamem. Nemci imajo namreč precej visoko socialno varnost, jo pa nekateri izkoriščajo. Arno Dübel, 54-letni Nemec iz Hamburga že 36 let živi od socialne podpore, zavrača ponujene službe in se z veseljem pojavlja na televiziji, kjer sploh ne skriva dejstva, da je pač lenoba, in da je to v resnici edini razlog, zaradi katerega ne dela.

Več o njem je napisano na cekin.si v članku z naslovom: 36 let zavrača vse službe, pa vseeno dobi 1000 € socialne podpore. cekin.si/clanek/kari...dpore.html

V članku je zapisano tole: »Ko so se oblasti pred nekaj meseci le dovolj razjezile in ga poslale k zdravniku urada za delo, ki je ugotovil, da je možak seveda sposoben za delo, je moral na tečaj likanja, nato pa v službo. Zdržal je štiri tedne. Ko je prišel čas, da socialno pomoč zamenja za plačo, pa je preprosto rekel: "Ne, hvala. To delo ni zame, ker mi škoduje."

In sledil je neverjeten scenarij: socialno pomoč, ki vključuje plačilo najemnine za dvosobno, 47m2 veliko stanovanje, plačilo elektrike, prehrambeni paket in 359 evrov gotovine, je dobil nazaj!«

Strani: 1