Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295127 sporočil: 3.275
čas vnosa: 17.12.13 01:29
[petunia]
> [republican]
> > [petunia]
> > Ravno dovolj sem stara, da sem užila dovolj "blagodeti" socializma in si lahko o njem ustvarila lastno mnenje , da lahko povlečem primerjave med današnjim in takratnim življenjskim standardom in mi ne more nihče prodajati pravljic o tem, kako fino smo se imeli.
>
> Kakor kdo... Pridnim in ustvarjalnim se bolje godi v kapitalizmu, leni in tisti ki živijo na tuj račun, so se imeli pa v socializmu prav fino ;)

Ne bi se povsem strinjala, tudi lenim in parazitom se sedaj bolje godi. Toliko subvencij, raznoraznih dodatkov, denarnih pomoči in ugodnosti niso imeli še nikoli prej, zato je pa narod ob vseh barabijah tako miren, ker vsak pomalem cuza državni sesek.

Pa če pogledamo plače učiteljev, vzgojiteljic, zdravnikov ..., kako so se dvignile, v prejšnjem sistemu so bili navadni revčeki.
Glavno da te plače bankirjev, menedžerjev-tajkunov in pa tačrnih lopovov ne skrbijo. Oni imajo še premajhne plače za vse blagodeti milijard minusa, ki so jih naredili naši družbi.

Vidiš, tudi ti si se lepo izdala, kajne petunči... Tudi ti bi se šla, oziroma se že greš superhik varianto iz čuvenog Alana Forda.