Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Informbiro za janeze

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

anon-182066 sporočil: 11.068
[#2270377] 15.11.13 17:45 · odgovor na: hansi (#2269686)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-182066 15.11.2013 17:46
[hansi]
Ne glede na to, da je JJ obtoženec, mu status žrtve koristi.
Se šališ? Politične kariere JJ je de facto konec, če ga sodišče tudi na drugi stopnji spozna za krivega in bo moral v zapor, pa čeprav gre za Slovenijo,kjer so etični standardi do "naših" zelo raztegljivi.
Naj že sodstvo enkrat zaključi s to nesrečno zadevo, naj ga obtoži ali oprosti, mi je povsem vseeno, ker želim, da se naši vrli parlamentarci začnejo ukvarjati s poenostavitvami državnega sistema.
Ne vem, na Finskem se postopek celo na prvi stopnji še ni zaključil, gre namreč za zelo zapleten primer in za tako važno osebo, da je lahko hitrost prej slabost kot prednost.

Kar se pa Lustracije tiče, si je želim in naj so podvrženi lustraciji vsi politiki zadnjih 20 let. Ker so "pravi Slovenci", ki se obnašajo tako, da so veseli, ko sosedu "crkne koza".
Lustracija je samostalnik in se piše z malo. Namesto lustracije naj raje red naredijo organi kontrole in pregona ter sodna veja oblasti. Revolucije ne potrebujemo.
Vedno bolj se strinjam z JJ, da je treba volilni sistem spremeniti, ker po obstoječem izvolimo vedno iste Vole! Ali pa smo res taki Voli!
Večinski sistem bi po moje naplavil še večje vole na oblast. povečala bi se učinkovitost sistema, še tisti demokraciji, ki jo premoremo bi pa rekli baj, baj...
fabiani sporočil: 4.454
[#2270388] 15.11.13 18:01 · odgovor na: (#2270359)
Odgovori   +    12
[denac]
> [leonx]
> ŠE VEDNO ČAKAM ODGOVOR FINANC NA VPRAŠANJE O KOLMUNISTU STANISLAVU KOVAČU ? Do takrat pa povzemam zapis na požarreportu !
>
> Mencinger zmaguje. Kovač, kolumnist Financ, je dobil opomin pred odpovedjo!
> Bojan Požar, Ljubljana, 15.11.2013 06:00
> Financ) spet - z bralci vred - ostal brez svoje kolumne.
>
> Toda namesto objave kolumne je Stanislav Kovač dobil opomin pred izredno odpovedjo delovnega razmerja. Med obrazložitvijo je navedeno, da je odšel na dopust pred predhodnega soglasja odgovorne urednice Simone Toplak in da je bil med "interno komunikacijo" žaljiv do direktorja Financ Petra Frankla.

Torej vidiš, kako komunajzli pridobivajo na moči. Ne upajo si več "likvidirati", ampak te udarijo po službi. Meni nič, tebi nič ti prepovejo pisat, kar je tvoja služba.
Če bo šlo tako naprej, bodo postale likvidacije samoumevne.
Upor!!!!
Veš denac, marsikateri forumovec bi ti povedal da delovno selekcijo izvajajo mnogo širše!
Če pogledaš v NVoje (nevladne organizacije) so na vrhku piramid sami rdečenaši. na zunaj seveda malo pofarbani z različnimi parolami.Odlične plače, boljše kot v državni upravi
Na agencijah, Loteriji Slovenije, HSEju, v zavarovalnicah rdečezlata generacija otrok zadrtih komunistov, katerim se še ni odluščila vsa kri z rok!

Poglejte in preštejte malo v krogu svojih sošolcev, kolegov! Nič vas ne more presenetiti.

je kdo od nadarjenega komunajz podmladka brez službe morda? aa, ne, to pa ne!
fabiani sporočil: 4.454
[#2270398] 15.11.13 18:09 · odgovor na: (#2270322)
Odgovori   +    18
To je on pojerbou spomine od ata, penzijo tud, a?
Al se ti mal hecaš, a?

Saj je skor predcednik gošarjev Titek Turnšek tud moral bit šele malo iz plenic, ko se je že boril proti prijateljem Sovjetskega sojuza! in ob koncu vojne je praznoval osmi rojstni dan!
anon-318776 sporočil: 72
[#2270420] 15.11.13 18:51 · odgovor na: anon-247964 (#2269674)
Odgovori   +    16
Zelo dober komentar. Častitam KUGY. Jaz sem istega mnenja.
anon-131555 sporočil: 1.422
[#2270422] 15.11.13 18:52
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-131555 15.11.2013 19:07
To sporočilo je izbrisal avtor (15.11.2013 19:29)
fabiani sporočil: 4.454
[#2270428] 15.11.13 19:05 · odgovor na: (#2270403)
Odgovori   +    15
Kolk si pa to lepo povedou!

kako lepi spomini prihajajo, ko smo pred 1. novembrom govorili o kurirčkih in padlih partizanih v gomilah skritih v gozdovih.
Potem so pa sošolci risali tiste kamnite spomenike in gor pisali imena svojih očetov-kurirčkov. Od tistga časa so tudi penzije za rojene po letu 1950! Tolk čiste duše pa ja ne morš razočarat, ane?

To je kot en poblisk v preteklost, in oni še sedaj v teh lepih časih živijo!
anon-131555 sporočil: 1.422
[#2270438] 15.11.13 19:30
Odgovori   +    27
O spodobnosti govorim. Ne prvič in gotovo ne zadnjič. Se zaradi sodnega procesa, ki poteka proti politiku (in ki je le prvostopenjsko zaključen!), spodobi za zatožno klop posesti celo državo? Kajti to je bistvo vsega tega cirkusa; resolucija zaradi enega samega človeka, zaradi njegovega svetega prepričanja, da se mu že celo življenje dogaja krivica (no ja, ni prvi niti zadnji na tem svetu)...

Jaz pa govorim o vaši spodobnosti, g. Steinbuch (pa še veliko drugih). Če ste molčali o tožarjenju pred leti, ko je 571 novinarjev tožarilo tega istega Janšo (ki mu tu prevarantsko očitate nespodobnost), takrat predsednika vlade države Slovenije na par 100 mest po evropskih prestolnicah in po svetu, in prav lagalo, da je nevaren za Evropo, da ustrahuje novinarje in si podreja medije (Kako hudiča, če so pa vsi dnevni mediji pod vodstvom bivše udbopartije, novinarji pa po njih 100% zaščiteni, še posebej proti Janši?), bi bilo od vas spodobno, da tudi danes molčite. (Ne mi sedaj očitati, da vam jemljem pravico svobode govora).
Takrat tudi ni bilo nobenih burnih reakcij po naših-vaših medijih (kot vi tu opisujete duh današnjih medijev), kvečjemu aplavzi strinjanja in odobravanja in navdušenja. Zakaj g. Steinbuch mora biti sedaj obrnjeno prav? Menda ne samo zato, ker je lažje iti z glavnim tokom?
G. Steinbuch, od kod vam 100% prepričanje, da pri nas v Sloveniji ni nobene možnosti, da bi se dogajalo nekaj podobnega kot v Ukrajini? Ste res 100% prepričani, da so komunisti samoomejevalno opustili vodenje sodne veje oblasti, kjer je "moral" biti nekoč vsak sodnik v partiji? Ne mi rožic saditi in govoriti o neodvisni sodni veji oblasti, ki jo morajo vsi pustiti pri miru. Da so komunisti s Kučanom samoomejevalno "ko bajagi, na jeziku in pred volitvami" leta 91 sestopili iz oblasti, to še zdaleč ne pomeni, da je bil s tem izpolnjen zadosten pogoj za vzpostavitev neodvisnega sodstva. Vse to je bila in je medijska laž. Kam so pa šli vsi sodniki komunisti?
Pri nas tožilci zavrnejo in vržejo v koš (pardon arhivirajo) veliko resnih obtožb. Take zaradi žalitev državnih organov in oseb (Cukliati, Stuhec, Brščič) pa z veseljem raziskujejo. Pa ne zato, da bi jih obsodili, ker tako ni za obsodbo. Ampak le zato, da jim hodijo po glavah in jih javno mrcvarijo in mehčajo in preprečujejo svobodno javno govoriti. Ne mi sedaj o neodvisnem sodstvu.
Vas zato vprašam: Ali mislite, da je potem sodstvo postalo neodvisno z dnem, ko so tovariši postavili za generalnega tožilca in predsednika vrhovnega sodišča Fišerja in Maslešo, ki sta v komunizmu s svojim delovanjem kršila ljudem človekove pravice? Ali imate kakšen drug datum?
Čakam, da se bo na Evropo pritožili vsaj 571 sodnikov; pa da ne pozabijo napisati, kdo vodi naše "neodvisno" sodišče.
G. Steibuh, kaj naj človek odnese, si razbistri in resničnega zve skozi vaše prevarantsko pisanje, ko istočasno še trdite, da so posledice Janševega tožarjenja "samo vihar v kozarcu vode"? Tožariti se pa ne sme in je grdo, pravite.
mimoidoci sporočil: 6.046
[#2270450] 15.11.13 20:05 · odgovor na: (#2270403)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: mimoidoci 15.11.2013 20:07
[janezpizdek]
> [mimoidoci]
> > [janezpizdek]
> > Mimoidoči nea sa zajebavat, čuj. Res so jedli pošto. Majke mi sudija!
> >
> > PS
> > Jaz, tak, kot Bouzou imam soseda, ki že cel življenje prejema borčefsko pokojnino in je star 68 let.
> > Tolk časa je že na tej pemziji, da se mi je v spomin zapisalo, kot bi ga iz pizde druto puknalo na posebno birčevsko pokojnino. Tonina pri tem je sploh nea nuco.
> >
> > Kot dve let star kurirček je jedel ne le pošto , ampak najbrž tudi buniko.
> > Namreč, ko on prične govorit o junaštvih, ki jih je lastnoročno zagrešil, men to zgleda kot bi zraven pošte jedel velike količine bunike,mfse skupaj pa zalival s potoki neke neznane halucinogene pijače.
> > To so bili junaki, dve leti star pa je mimogrede zatolkel bataljon nemcof pa spasio dva tri sela.
> >
> > LP shaman
>
> Si me spomnil na tovariša za Obrambo in zaščito na gimnaziji. Ta je tudi sam obkolil četo Nemcev, ki si je kuhala večerjo v kotličku in jih je pri tem dejanju "presenetil". Tudi njega je na stara leta izdajala bujna domišljija. Poznal je celo eksplozivna telesa - to jest mine znamke Fender Stratocaster.

V prejšnjem postu nisem hotel na dolgo, ker me tu eni kritizirajo, da dolgovezim in to.

Ma, ker si ti zdaj lih zašel na področje mašte, ti bom povedal, kaj je men toti borc enkrat naložo.

Pisalo se je leto gospodnje 2002 in jaz sem se intenzivno pripravljal na odhod na svetovno prvenstvo v Tokio, računajoč naivno, da se Srečko in Zaho nea bosta skregala, da Zaho njemu nea bo jebo Šmarno goro, ljubljanske mažuretke in to, pa da bosta f Koreji pometla s tekmeci, jaz pa grem naprej in jima prpravim teren v Yokohami in to, de™.

Skratka, treniral sem lingvistične prijeme, maštal o tme kaj bom govoro gejšam in se psihično pripravljal na ogabnost sušija, da bi malo šel pogledat polfinalne in finalne tekme v Yokohami in to. Totega borca sem malo provociral s Koničiva in Do Ši I daši mašita i mašita, ga provociral, če hoče, da mu iz budističnega templja v Tokiju prinesem one kolačke z vtisnjenim znakom svastike in to. Mislil sem, da bo on to poštekal, pa me napizdil, češ da mi jeba mater nacifašistično petokolonaško, kot ponavadi in to. Nak!

On ti mene po udbaško malo izpraša, pa ko je izvedel da se res pripravljam na tokijsko-yokohamsko navijaško fusbal trivijo, se v luftu zmisli, da je on nekoč igral v prvi ligi rajnke nam Đugozlavije. Lagal je pa tak, kot se za patološkega lažljivca s PTSP sposodbi, torej tak, da si je izmišljeval take neverjetene drobcene podrobnosti.

Naložil je približno po spominu povzeto tak: "Leta tega pa tega igramo mi v Beogradu proti Crveni Zvezdi in dobim jaz žogo na svoji polovici in spizdim najprej njihovemu desnemu ofenzivnemu, pa desnemu veznemu pa desnemu obrambnemu in pridem sam pred štoperja. Bil je to Makedonec XY, jaz ga nagnem levo pa desno pa mu skozi noge porinem žogo in ko sem bil že noter v kazenskem prostoru, me ta Makedonec s hrbta zruši. Sudija dosodi penal....

...Kliče mene naš trener Ćiro Blažević h klopi in mi reče: " Sine, nemoj, da te sanjam, opali je špicokom, da golman ako ga pogodi padne u nesvijest, a ako ga ne pogodi, neka opet padne u nesvijet, ma u komu neka padne,...špicokom sine, nemoj, da te sanjam, samo špicokom posred gola, jel ti jasno?!"

Grem jaz tja pred golmana Zvezde , ime mu je bilo XY. Jaz si žogo postavim na belo točko, vzamem samo tri koraka zaleta, in golmana pošljem v njegov desni kot, jaz pa lepo panenko v drug kot. Žoga počasi kot na špancirju, kot se za perfektno izvedeno panenko spodobi, tap, tap, tap, tap...in ko je golman že vstal in se z druge vratnice nekak čudežno prikazal pri nasprotni vratnici in skoraj s prsti žogo ujel, žoga mimo njega v mrežo..puk!

Ćiro pa tam na klopi skaklja kot kura brez glave, jezen ko ris in govori. "Sine jebaću ti mater kad te uhvatim, pa meni je skoro srce puklo, mangupe jedan, ti ćeš meni panenku..."

No, na koncu tekme, gremo mi skozi tunel, tisti Makedonec me neki spotakne in neki sere. Jaz ga pa zagrabim za rame in ga z glavo v čelo, potem on pade k steni tunela, jaz se pa pred sodniki naredim, da je on mene udaril odzadaj in da me je zadel v slepo oko...ba...bla...bla...

Kasneje istega dne srečam jaz vnuka od tega "borca" in mu rečem "Jebenti, nisem vedel, da je Druže Stari igral nogomet v prvi ligi".

Oni pa s posmehom odvrne. "...ka si ti nori, on in fusbal, on je invalid od svojega 17-ega leta, ker se je z nekšnim motorjem spičkal pijan na ovinku in na obeh nogah imel odprti zlom, levo koleno pa čist fnulo speštano, da so ga pet let šravfali, šravfi not, šravfi vun in to. On od takrat komaj naredi 200 metrof peš. Kakšen nogomet, kakšne tange frange jebenti!

In tako dalje. Enkrat drugič se je pohvalil, da njegov vnuk, torej toti, ki sem ga omenil, hodi s Severino in to.

Takda, ko slišiš fse te njegove priče, šele takrat ti postane jasno kakšne so razsežnosti teh junaštev, in kaj šele je delal Nemcem, ko je bil star 2 leti in imel še zdrave noge, če je pa Zvezdi zabijal panenko s polomljenima nogama, de™. In ti postane jasno, da so še kako jedli pisma in listje...eee....bunike in bogvekajfse.

Ehhh, svašta bre pička rodi press!

LP shaman

Eh stvarno, sečam se i ja Zvezde toga dana: Ljukovčan, Dimitrijević, Krdžević, Janjanin, Elzner, Krmpotić, Janković, Boško Đurovski, Milovanović, Halilović (Milko Đurovski) i crni vrag Mitar Mrkela.

A komšija bre, lažov jedan, nije on šamarao Milka več Boška, pizda mu materina, kako može ovako lagat. Milko je tada bio grijač klupe.


Šalo na stran: Poznam tudi jaz enega takega zaslužnega borca. Če bi imel on kako desetletje več, bi bil spomenik v Dražgošah dvakrat večji. In točno zaradi takih so potem inovirali kurirčke Andrejčke, ki so po potrebi prebavljali tudi celulozo.
mer333 sporočil: 890
[#2270470] 15.11.13 20:49
Odgovori   +    2
S svojega twitter profila @JJansaSDS je JJ resolucijo EPP pošiljal na najmanj 19 naslovov tujih medijev. S tem pa neposredno tudi njihovim bralcem. Med njimi si je denimo izbral Bloomberg, Deutsche Welle, ameriško tiskovno agencijo AP, Euro News, BBC, France 24, Fox News ... Sporočilo se je odločil poslati tudi urednici bloga Stategic Europe Judy Dempsey, uredniku EurActiv.com Georgiju Gotovu, Juliji Timošenko in raznim evropskim inštitutom.

V sporočilu tvita je Janša dodal tudi hashtag #Slovenia, s pomočjo katere si uporabniki socialnega omrežja Twitter označujejo določeno temo ali si odgovarjajo.

Sporočilo je objavil tudi na Facebook profil s pripisom: »Danes je bil s sprejetjem resolucije narejen pomemben korak za normalizacijo razmer v Sloveniji. #neuspelatranzicija #EPP #Evropa #Slovenija.«
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2270504] 15.11.13 21:58 · odgovor na: (#2270414)
Odgovori   +    2
[denac]
Prej ali slej bo prišel ta čas. Ne sicer EPP, ampak EU.
Če seveda ne bodo naši retardiranci zarjuli, da nam ne bo nihče ukazoval. A jih ne bo nihče poslušal.
Ko bomo enkrat tako daleč, da ne bomo poslušali naših retardirancev, tudi evropskih ne bomo.
anon-302297 sporočil: 339
[#2270530] 15.11.13 23:38 · odgovor na: mimoidoci (#2270308)
Odgovori   +    18
[mimoidoci]

Ti, a potem verjameš tudi v 12-letne kurirčke, ki so pred sovragom prežvečili pošto? Bogi starši. To so morali biti v skrbeh, kaj otroci jedo v partizanih. Poleg pošte seveda.
Ja, pa tudi v tole:
Tinčku je kot šetmesečnemu dojenčku, mati (lastna mati- ne mačeha)-mlada skojevka -zatlačila pomembno pismo v plenice(najbrž plan o kakšni skriti likvidaciji kakšnega duhovnika)namenjeno bataljonu rdečih kmerov, ki je ravno praznil štalo nekje v Horjulu. On, baby revolucinar pa se je zavestno posral, ko ga je Hans začel pregledovati in zaradi obilice dreka opustil svojo namero. Tinček danes zasluženo prejema borčevsko penzijo saj je rešil bataljon.
Alexbond007 sporočil: 969
[#2270535] 15.11.13 23:50
Odgovori   +    23
Dejan Steinbuch (bolje rečeno Rotebuch), s to kolumno pa si dosegel dno in padel na nivo F571 režimskih pisunov, kot so Markeš, Zgaga, Karba, Repovž in ostale novinarske kreature, ki pišejo po nareku kremšnitarja iz Murgel.

Žalostno je, da se v Slovenistanu dnevno proda več novinarjev, kot časopisov in ti si lep primer tega dejstva...
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2270539] 16.11.13 00:32
Odgovori   +    20
Tokratna kolumna je samo "mainstream" in ni tako grozljiva, kot prejšnja z omenjanjem "izdaje".

Bi pa prosil avtorja (če te komentarje bere - mislim da jih, saj ima v sebi nekaj malega narcizma), naj se odpove zgrešenim primerjavam iz zgodovine. Ali pa naj vsakič vsaj žrtvuje nekaj minut za wikipedio.

Če bi EPP ravnala kot Informbiro, bi svojo članico SDS izključila, ne pa podprla.
sl.wikipedia.org/wik...Informbiro

... če se že moramo navaditi, da "publicisti" tako zlahka primerjajo resne demokratične stranke z neko totalitaristično organizacijo.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2270542] 16.11.13 00:55 · odgovor na: anon-169504 (#2270539)
Odgovori   +    0
[abraxas]
Tokratna kolumna je samo "mainstream" in ni tako grozljiva, kot prejšnja z omenjanjem "izdaje".

Bi pa prosil avtorja (če te komentarje bere - mislim da jih, saj ima v sebi nekaj malega narcizma), naj se odpove zgrešenim primerjavam iz zgodovine. Ali pa naj vsakič vsaj žrtvuje nekaj minut za wikipedio.

Če bi EPP ravnala kot Informbiro, bi svojo članico SDS izključila, ne pa podprla.
sl.wikipedia.org/wik...Informbiro
... če se že moramo navaditi, da "publicisti" tako zlahka primerjajo resne demokratične stranke z neko totalitaristično organizacijo.
Kako to misliš?
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2270553] 16.11.13 03:01 · odgovor na: anon-170640 (#2270024)
Odgovori   +    12
[mrki2]
sem ga včeraj poslušal na RTV SLO RADIO 1 program v kompaniji s Pribcem in Markešem. TOTALNA katastrofa od njega !? model nima JAJC da bi povedal to kar on sam piše in se ima za OBJEKTIVNEGA. Medtem ko una dva KLJUKCA pljuvala po vsem kar ni RDEČE in se ne sklada s komunajzarsko doktrino , je bil Steinbuhec medel kot in neprepoznaven. Skratka dokler bomo imeli slovenčki tako RTV in take novinarje - politične komentatorje se nam ZELO , ZELO slabo piše.

Res verjameš, da bi v NECENZURIRANO oddajo povabili nekoga, ki bi jim direktno povedal, kar jim gre?
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2270554] 16.11.13 05:20 · odgovor na: hansi (#2269718)
Odgovori   +    12
[hansi]
> [mocah1]
> Ja ravno v tem je štos, ker naši sodniki pod diktirko Murgel ne želijo te zadeve zaključiti, ker je to krasna tema za pogrevanje pred vsakimi novimi volitvami. Ker nimajo kaj zaključiti, ker so vse neki blazni idiotizmi tipa "neznani kraj, neznani čas, neznane osebe, neznan komunikacijski način, neznana vsota in iz vega tega idiotizma še sprejeta obljuba!?!Ja kaj pa naj zaključijo!?! Zato to ostaja vedno pri strani in nezaključeno, ker iz nič ne moreš dobiti nekaj! Razen pri nas, ko imaš plagiatorko za PV in dejansko iz nič dobiš PV!

Glede patrije je pa tako:
Patrija je podkupovala tudi drugod, ne le v Sloveniji, torej nekdo je dobil podkupnino. Podobno je pri Alstomu, pa še ni nobenega sodnega postopka.
Kdo je dobil podkupnino, naj ugotovi sodstvo ali pa umakne obtožbe. Naj že enkrat zaključijo, za JJ mi je pa vseeno, ali bo še kdaj lahko predsednik vlade ali ne.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kučan je zagrešil zločin nad slovenskim narodom,na znanem kraju, na ob znanem času, na znan komunikacijski način, pa še obtožen ni.

Silvo Gorenc je sodeloval pri pobijanju jugoslovanskih državljanov, vse je dokumentirano, pa tudi ni obtožen.

Enako krvavi Mitja Ribičič in še nekaj njegovi kolegov, kot npr. Bavcon.
anon-226213 sporočil: 737
[#2270569] 16.11.13 07:53
Odgovori   +    23
* “Zakaj smo nekoč kolektivno švercali hrano, tekstil in elektrotehniko v obubožani demokratični socializem? Ne le zato, ker teh dobrin doma ni bilo, pač pa predvsem zato, ker smo bili prepričani, da je goljufati državo dobro delo. Podoben odnos, kot smo ga imeli do gnile, razpadajoče države, smo prenesli tudi v novo - in zato se za našo navidezno urejenostjo in evropskimi fasadami skrivajo balkanske manire in prevarantski vzorci obnašanja.”

Predvsem vam ni jasno, pisec, kako se NORMALEN človek obnaša do Države in kako do “države”! Normalen Slovenec se do “države” NIKOLI ne bo obnašal normalno – in prav s tem pokaže svojo normalnost in dostojanstvo.
Se vi do lopovov obnašate spoštljivo? No, potem ste zelo za luno! Včasih se mi zdi, da to s svojim pisanjem tudi javno potrdite.
Do države sem se obnašala normalno samo v času Janševe vlade; takrat se je namreč tudi država do mene obnašala normalno. Takrat in SAMO takrat.
Vse ostalo je bila dolga kalvarija, ko so mi komunajzli na oblasti kradli denar in mi onemogočali kariero. Tega se pa v 20 letih kar nabere – na dolgoletno podlago iz Gnile Yuge.
Če sem odkrita: Če bi ne bilo Janše, bi sploh ne vedela, kaj je to, Država. Poznala bi jo samo iz pripovedovanj starega ateja o Avstro-Ogrski.
Janša je zame NARODNI JUNAK in POJEM. SIMBOL slovenstva, kot npr. Maister (čeprav nas je le-ta Štajerce – tako vsaj govorijo pri nas - nehote “zašil” :D: Če bi se takrat “po nepotrebnem ne bil kurčil, bi Štajerci živeli v normalni državi in imeli lepo življenje”, pravijo. Tako pa imamo skoraj že 100 let gnilo yugo – pa gledaš tako ali drugače. In ni več ne upanja in ne izhoda; edini izhod je, da preprosto ODIDEŠ z domačije in iz domovine ter postaneš TUJEC – kar pa za Slovenca, ki DIHA slovensko, nikakor ni preprosto!
In JA, nalašč smo si delali pot in hodili v Avstrijo ajnkaufat – samo da bi zašili “državo”! :D Res ste zelo inteligentna peršona. :D

* “Malo je držav v srednji Evropi, kjer bi ljudstvo tako brutalno obrekovalo izpostavljene javne osebnosti. “

Brutalno??? Obrekovalo??? “Brutalno” pisanje Resnice in razkrinkovanje pokvarjencev je torej “obrekovanje”? Wow. Plačala bi vam kdaj karto v kako SVOBODNO državo; če govorite jezike, bi si lahko na licu mesta ogledali, kaj pomeni nadzorovanje, ki ga izvaja javnost nad osebnostmi, ki si lastijo vse privilegije javnega nastopanja, neprijetnosti, ki ga le-to prinaša, pa bi obšle.

* “Vse je dovoljeno, dokler ostane na ravni našega plemenskega rituala. Če se vmeša kdo tretji, nastane vihar. Tujci se nimajo pravice vmešavati v to; če smo banana republika, slovenistan ali kakorkoli se pač že imenujemo, je to naš problem.”

ZELO mimo! Zgoraj opisujete slovenskega KOMUNAJZLA, ne pa normalnega Slovenca. Normalni Slovenci KOMAJ ČAKAMO, da pride tujec (v obliki Trojke) in nam pomaga v težkem boju proti komunajzlom! Zato si ne dovolim, da s tako butastim besedičenjem opisujete SLOVENCE, ko v resnici opisujete bodisi SEBE ali pa komunajzle! Ali pa odkrito POVEJTE, da opisujete SEBE in komunajzle! Nikakor pa ne dovolim, da v te podle namene zlorabljate NAS, normalne Slovence!

* “Pač pa je konec pravne države, če povozimo avtoriteto sodne veje oblasti in se kot eminentna politična figura o pravosodju izražamo na način, ki pritiče kvečjemu mesarju na ljubljanski tržnici. O spodobnosti govorim.”

O spodobnosti se vam, pisec, NE SANJA! Če bi se vam, ne bi tako ogabno vritlezli “avtoriteti sodne veje oblasti” – od katere v realnosti obstaja samo beseda VEJA. Naj bomo torej tiho – in kar gledamo, kako komunajzli na položajih s pozicij moči mantrajo Človeka, proti kateremu nimajo ENEGA SAMEGA DOKAZA??? A to bi pa bilo civilizacijsko in ne na način “mesarja na ljubljanski tržnici”? Kaj je narobe z mesarjem in njegovo govorico – dokler je normalen človek in ne prodana duša? No, na to vprašanje imate najbrž samo ta odgovor, da vam je vseeno… nekako… ljubša pokvarjena komunajzarska baletka kot pa normalen mesar.

Poleg tega vam pri vsem silnem pisarjenju pogosto odpovedo služnost lastni možgani :D: V začetku pisarije namreč pripovedujete, kako so si zaradi izjave EPP o obsojenem Janši (o obsojenem se reče, ja, ne o obsojenemu :D - kastijanor, to ve ja vsako dete, ne pa pisec za “resne” cajtnge :D. “Bašejo” vas take osnovne stvari kot so slovenski skloni; ne pa tudi sklanjanje :D – ki pa ga konstantno očitate drugim!) “v lase skočili konservativci, socialisti in liberalci v evropskem parlamentu” in kako bomo slej ko prej “zjebali tudi združeno Evropo” – takoj v naslednjem odstavku pa vam spomin do te mere opeša, da napletate, kako “sama resolucija tako ali tako odmeva le v Sloveniji”. :D Leta? Ali pa sta pisala dva :D – in eden ni vedel, kaj piše drugi?

* No, zatem nas “razveselite” tudi s tisto znano “paradigmo” vseh alkoholikov in njihovih “družin”, kako “zrela družina svoje probleme rešuje doma”, država pa tudi. Štalunka, v kateri MORAMO živeti (ker nam ob “osamosvojitvi” “dobronamerna” tujina ni pomagala, da bi izvedli lustracijo komunajzlov, sami pa tega – zaradi zelo jasnih dejstev – nismo zmogli), je za vas torej ZRELA DRŽAVA? :D Nič zato, če ni, kenede; državljani “imamo da se delamo”, kot da JE :D. Da v tujini ne bi naredili sramote “svojim” komunajzarskim biričem.
Morali bi igrati glavno vlogo (takoj za debelo “šefico hiše”) v angleški nanizanki “Keeping up appearances”. :D

Lep nauk dajete vsem maltretiranim in trpinčenim ženam in otrokom v “zrelih” družinah: Karkoli se zgodi, naj te še tako mlatijo in zlorabljajo – kar se zgodi med štirimi zidovi, je SVETINJA in zadeva SAMO NAS! Nikogar drugega! Če kdaj črhneš besedico o tem, kaj se dogaja med štirimi zidovi, ti porežem vse glide!
:)

* “Reveže, ki so v tujih prestolnicah s kompleksom žrtve jadikovali o svoji usodi, so v zgodovini vedno prezirali. Tako tujci, pred katerimi so se tresoče izpovedovali, kot tudi njihovi sonarodnjaki..”

:D Voila, še ena “partizanska” :D: Tujci prezirajo tiste, ki pobegnejo mučenju despotov in zaprosijo za pomoč. :D Zakaj torej SPLOH sprejemamo tujce, ki so jim doma kratene osnovne človekove pravice in se pridejo k nam švarat in ki ne le prosijo za pomoč, ampak jo celo ZAHTEVAJO? Zakaj smo gnali tak (spoštljiv) halo okrog San Su Chi, ki je bila “samo” zaprta v lastni hiši? To je vendar stvar NJENE države in se nas ne sme tikati!!!
:D

Fuj, kako podlo in podtikajoče pisarjenje!
Popolnoma mimo in nevredno nekoga, ki od pisarjenja ŽIVI!
BOY008 sporočil: 596
[#2270570] 16.11.13 08:03
Odgovori   +    15
Če ne me motim, lustracija v resoluciji ni omejena samo na Slovenijo. Piše, da naj tiste države članice ki še niso sprejele ustreznih zakonov o lustraciji to naredijo. Med njimi torej tudi Slovenija.

Preden je nastala ta resolucija se je EPP temeljito seznanila s stanjem pri nas. K nam so poslali delegacijo, ki jo je vodil Jerzy Buzek, nekdanji predsednik poljske vlade in EP. Delegacija je opravila pogovore s predsednikom republike, voditelji parlamentarnih strank, člani vlade, evropskimi poslanci, predstavniki različnih civilno – družbenih organizacij, medijev, nekdanjo tožilko Branko Zobec Hrastar, ki je spisala obtožni predlog v zadevi Patria, ter zadnjim predsednikom slovenskih komunistov dr. Cirilom Ribičičem.

Na podlagi tega je nastala resolucija.
anon-151648 sporočil: 1.085
[#2270580] 16.11.13 08:26 · odgovor na: anon-221126 (#2270105)
Odgovori   +    10
In član bande 571 je tudi Jaka Elikan, ki se zdaj nekaterim tako smili. Meni prav nič. Dobil je, kar je zaslužil. Služil je rdeči bandi, zdaj, ko ga ne potrebujejo več, so ga odstrelili. Pa kaj?
anon-151648 sporočil: 1.085
[#2270592] 16.11.13 09:02 · odgovor na: tasilo (#2269749)
Odgovori   +    12
Ob tem, ko kokoš zvečuje stare in uvaja nove davke, je ukinila tudi mestnik in ukazala, da ostane samo še DAJALNIK.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2270608] 16.11.13 10:02 · odgovor na: anon-79735 (#2270542)
Odgovori   +    7
[sstanislav]

> ... če se že moramo navaditi, da "publicisti" tako zlahka primerjajo resne demokratične stranke z neko totalitaristično organizacijo.
Kako to misliš?
Mislim tako, da "publicisti" primerjajo EPP z Informbirojem. Informbiro je bil koordinacija totalitarističnih organizacij.
anon-237178 sporočil: 2.624
[#2270627] 16.11.13 11:00
Odgovori   +    0
DEJAN, EXACTLY!!! Se 100% strinjam s teboj in se spodaj podpišem! Mi še nismo zrela in odgovorna družba,to je proces odraščanja in dozorevanja naroda, to je EVOLUCIJA NARODA. Zato pa smo še vedno v tranziciji in še dolgo bomo (vsaj še 2 generaciji??!!), saj se narod ne more spremeniti kar čez noč. Zato potrebujemo ZRELE in ODGOVORNE POSAMEZNIKE, ki jih mora biti toliko, da je njihova KRITIČNA MASA DOVOLJ VELIKA, da se jih SLIŠI in UPOŠTEVA! Take ljudi-odgovorne in zrele, potrebujemo v ŠOLSTVU, PRAVOSODJU, TOŽILSTVU, POLITIKI,....., da začnejo vzpostavljati drugačen sistem VREDNOT. In potem se Janezek začne učiti in spoštovati druge vrednote, in ne manipuliranje, zavajanje, laganje, ignoriranje, vse samo ciljem elite, da je na moči in oblasti!
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2270645] 16.11.13 11:44 · odgovor na: anon-270175 (#2270195)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 15.11.13 20:41
[FIN-204678]
> [bozo666]
> Gospod mimoidoči , naj vam mimogrede povem,da nekatere omenjene v čnanku Nedeljskega dnevnika poznam še iz starih časov, to je iz SFRJ in nimam prav nobenega razloga, da bi dvomil v njihove izjave.
>
> Z enim sem celo govoril pred pol leta in mi je na vprašanje, če je vse res.......glede njegovega intervjuja v Mladini pred leti.......potrdil, da je in da je še marsikaj drugega.......
>
> No, naj vam povem, da se dajo na računalniku povečati črke in ni potrebno povečevalno steklo, če je zadeva digitalizirana.......so mi pokazali mlajši, ki so zrasli z raćinalnikom in torej ne rabim povečevalnega stekla, da bi prebral kake drobne tiske.
>
> ZA DOJETI RESNICO IN PRAVICO, PA SPLOH NE POTREBUJEM OČI, MI JE DOVOLJ ZDRAV RAZUM IN OBILO ZGODOVINSKEGA SPOMINA NA TE AKTERJE, KO SO BILI ŠE MLADENIČI Z RDEČO ZVEZDO NA KAPI.


Ni problem kapa, to vedno lahko snameš. Problem je, če imaš zvezdo vtetovirano v čelo.
To je problem samo zate in za tebi podobne. Če bi zvezdo nosili v srcu, ne bi prišlo tako daleč.
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2270646] 16.11.13 11:44 · odgovor na: (#2270129)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 15.11.13 20:38
[denac]
>...resolucija zaradi enega samega človeka, zaradi njegovega svetega prepričanja, da se mu že celo življenje dogaja krivica (no ja, ni prvi niti zadnji na tem svetu)...
>
Mimogrede. Kdaj se bomo začeli fizično upirati komunajzarjem? Stanje je enako, kakor med 2.vojno. Požrli nas bodo. Potreben je upor!!!
No, no, nikar tako na vrat na nos....

treba bo zopet počakati na zunanje "prijatelje", press
Gustl sporočil: 13.631
[#2270648] 16.11.13 11:45 · odgovor na: (#2269745)
Odgovori   +    4
[rubec]
Keri sorta majmuna je tebe rodila majmun? Daj oglasi se Nešinjel Điografiku da končno vidim eno dobro reportažo.
Naslednjic si v cakalnici. Lp, Gustl
anon-288817 sporočil: 2
[#2270650] 16.11.13 11:46
Odgovori   +    20
čas vnosa: 15.11.13 19:00
Današnji komentar me je presenetil v negativnem smislu. Kje bi bila danes Slovenija če nebi bili v NATO in v EU??? Dejansko si težko predstavljam to oazo komunizma v središču Evrope.Lahko smo veseli, da nas kdo iz Evrope sploh opozarja na nedelujoče sodstvo, ki služi le eksekuciji opozicije, potem pa še mediji, ki niti en slovenski dnevnik niti slučajno ne poskuša biti nevtralen. Še najbližje temo so bile ravno Finance ki pa tudi podlegajo ukazom (ne bom rekel stricev, temveč)mafije iz ozadja.
anon-285506 sporočil: 85
[#2270655] 16.11.13 12:01 · odgovor na: anon-9457 (#2269765)
Odgovori   +    14
rubec je zakon.... Sic !
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2270684] 16.11.13 13:11 · odgovor na: (#2270667)
Odgovori   +    3
Ob tej priliki bi te še enkrat spomnil na dejstvo, da je med klicem in okupacijo določena razlika. Za ilustracijo:

muceniskapot.nuovaal...80-slo.php
muceniskapot.nuovaal...82-slo.php

Krščansko domobranceljska interpretacija gre takole: Zaradi stalinovega morilskega klica k zločinskemu uporu so bili ubogi nemški vojaki prisiljeni početi take stvari. Ampak bog jim bo to v svoji neskončni milosti odpustil.


Da ti ne bom dvakrat odgovarjal še odgovor na tvoje pisanje o udrihanju po Janši. Po vseh janševih brezveznih teorijah zarote in udrihanju po Kučanu, se Janša nad udrihanjem nima kaj pritoževati. Ti pa še manj.
anon-166469 sporočil: 8.684
[#2270702] 16.11.13 14:11
Odgovori   +    15
Tudi sam bom sedaj odpovedal narocnino na Finance, ki prodajajo samo se stare FLANCE - cveke pac ! www.pozareport.si/?I...caID=19851 Kovacu pa zelim veliko srece v bodoci novi sluzbi - upam da bomo lahko kmalu brali njegove kolumne v kaksnem drugem neodvisnem casopisu !
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2270704] 16.11.13 14:22
Odgovori   +    13
Dejan, da so tudi tebe speljali na led predvolilnih aktivnosti....skoraj ne morem verjeti.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12