Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Demokratični socializem - ne, hvala

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vajvi sporočil: 30
Ja res v kapitalizmu naj bi bil lastnikom kapitala osnovni cilj čim večji dobiček,še posebno takrat ko so ti nagnjeni k hazarderstvu.Normalni kapitalisti,ki imajo željo ustvarjati dobiček,za to,da dobijo kar potrebujejo,ne zahtevajo več od tega,kar imam jaz ali ti.Ja nekaj jih je pa,ki so nenasitni,ampak teh je recimo največ 10%.Jaz pravim pustimo jim,naj se utopijo v lastnem zosu.(Sodstvo tako ne deluje,pa tudi od njih je odvisna oblast,oni jo kupijo itd.

Kaj pa če ni kapitalizma,to je ni privatne lastnine,ja potem je pa vse družbeno,kaj pa je to,vse od vseh,tudi moja hiša.Ja potem me pa upravljanje moje hiše res malo skrbi,recimo puščanje na strehi,ki je moja pa ni,me skrbi le toliko kot ostalih, 7 miljard solastnokov.Kaj pa zdaj,živim v hiši,streha se podira,čez 30 let ne bo ne hiše ne denarja za novo hišo.Je pa res,da danes nismo daleč od tega,vsi ti dolgovi in leasingi dejansko odtujujejo mojo lastnino
,tukaj so sicer lastniki bankirji,ampak to je že spet kapitalizem itd.

Seveda so možne kombinacije med eno in drugo skrajnostjo,vendar čim bližje smo
kapitalističnemu sistemu upravljanja,tem večja je skrb ,da se bogastvo ohranja.Zato sem za kapitalizem in za skrb,da se tistih 10% vampirjev zmanjšuje
in da se njihovi apetiiti zmanjšujejo.