Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: KBMR: Konec prve etape igre "bigger fool"

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-63977 sporočil: 380
[Borza] Tema: KBMR: Konec prve etape igre "bigger fool"
[#226030] 31.03.08 15:00 · odgovor na: anon-15342 (#225895)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-63977 31.03.2008 15:01
Naj opišem svojo zgodbo. Cirka 1.5 leta nazaj sem poleg svojega kapitala vložil tudi 70% bančnega kredita v sklad Publikum Balkan. Imel donos cirka 40%. Na vidiku je bila korekcija, prodal skoraj ves svoj portfelj tam nekje cirka 5% pod maksimalnimi cenami. Obdržal le posel s Publikum Balkanom. To sem storil z mislijo; pa saj so profesionalci, bodo že prebrodili krizo na profesionalen način.

Pred nekaj dnemi prodal tudi ta posel. To sem storil z razlogom, ker sem si rekel, da v primeru padca točke VS Publikum Balkan na vrednost, v kateri mi je zagotovljena zgolj vrednost bančnega kredita + vložena vrednost, enostavno izstopim iz sklada (torej brez dobička). V obratnem primeru bi moral zastaviti dodatna sredstva, kar bi pomenilo dodatna nerazpoložljiva sredstva.

Poanta: Nisem si mislil, da so upravljalci tako neimuni na padce tečajev, pričakoval večjo profesionalnost. V prihodnosti bom delal le s svojo glavo. Moram pa reči, da sem imel izredno srečo s samim pričetkom trgovanja na borzi. To sem storil ravno pred eksplozivno rastjo tečajev, tako da me pridobljeno stanje še ni tako močno stalo, kot bi me lahko...

Konec koncev sem izstopil z dobičkom, bistveno pa je pridobljeno znanje in izkušnje...