Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-8865 sporočil: 3.125
[0115Re1]
Tudi jaz želim povedati zgolj to, kaj je objektivno možno in upravičeno pričakovati.

In tudi. kako je pravilno potrebno oblikovati in posredovati informacijo.

V ocenjevanju "zaslužka" je potrebno upoštevati: varnost, davčno olajšavo (ki jo dvig sicer odvzame, in je neto učinek 0, ampak jo je pa predtem potrebno upoštevati na obeh straneh izračuna) itd.

Skratka: bančno varčevanje, zavarovanje, PDPZ, umetniške slike, nepremičnine, zlato, otroci... vse je naložba. Vsaka ima svoja pravila. Vsaka ima svoje zakonitosti in vsaka svoj namen.

Posledično velja: vseh stvari ne gre metati v en koš.
saj se strinjam. sploh s tistim o oblikovanju in posredovanju informacij.
ampak - ocenjujem, da lahko s tem, kar lahko dvignem, sam naredim več od upravljavca. upopštevajoč dohodnino in vse. saj je nekdo že lepo napisal, koliko časa bi moral živeti v penziji, da bi samo nazaj dobil vplačano..
mi je pa pomemben dejavnik tudi percepcija varnosti. ob vseh spremembah zakonodaje, statusa upravljavca pokojninskega sklada, .. raje vidim keš.
da ne bom životaril na stara leta, bom večinoma poskrbel mimo dodatnega pokojninskega zavarovanja. če mi pa ne uspe, bom pač živel od tistega, kar bo iz obveznih prispevkov.. glede na to, koliko ljudi ima dodatno (oz. ga nima), verjamem, da za preživetje bo moralo biti tudi to..