Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207813 sporočil: 450
[Glavni forum] Tema: Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?
[#2142273] 07.06.13 13:04 · odgovor na: bc123a (#2141807)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [janezpizdek]
>
> Ja, ampak, spet prihaja socializem. "Demokratični socializem"!
>

In spet bomo jedli v stilu, se barve bo prave:

www.kulinarika.net/r...adiznikom/
Ja, zelje je koristno, vsebuje poleg balastnih snovi še antioksidant sulfarofan, paradajz pa likopen, prav tako antioksidant. Ampak da bi jedli samo zelenjavo, bi bilo pa res dolgčas :)
Vrta in vrtičkarstva pa ne moremo gledati samo z ekonomskimi očmi, kaj se splača. To je ljubezen, hobi, ki je v domeni starejših. Iz svoje izkušnje vem, da mi je bilo to delo v mladosti odveč, zlasti, ker je bilo treba delati po diktatu starejših, ko pa sem prišla na svoje, se je ta ljubezen z njivo razcvetela. Tu se najbolj nazorno vidi, še bolj kot v službi po debelini kuverte, kaj prinaša delo mojih rok (pa da ne zanemarim sil narave).
In hrana, ki jo pridelamo doma, ima poleg barve še okus in vonj, kar za tisto, prisiljeno in hitro zraslo v rastlinjakih, kar nam prodajajo trgovine, res ne moremo reči. Tudi na tržnicah se dobi vse sorte. Zelje raste n.pr. ob prometni cesti, pa se kontaminira z izpušnimi plini, en tak "kmet", ki prodaja na tržnici in mimo katerega se večkrat vozim, pa kar naprej nekaj škropi po tisti zelenjavi. Torej le za tisto, kar pridelamo sami, najbolj vemo, kaj jemo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2142273

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Imate deset arov zemlje? Kaj posaditi?
[#2142346] 07.06.13 13:39 · odgovor na: anon-207813 (#2142273)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 07.06.2013 13:40
[danda]
In hrana, ki jo pridelamo doma, ima poleg barve še okus in vonj, kar za tisto, prisiljeno in hitro zraslo v rastlinjakih, kar nam prodajajo trgovine, res ne moremo reči.
Ti, a res mislis, da paradajz ki ga kupis poleti v lidlu in hoferju, zraste v rastlinjakih?

Strani: 1